VW Beetle 1200, 1969 - Възраждането на една легeнда

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
The Zelbinion
Мнения: 50
Регистриран на: Вто 30 авг 2011 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

VW Beetle 1200, 1969 - Възраждането на една легeнда

Мнениеот The Zelbinion » Вто 02 окт 2012 8:56


След първият неуспех симпатията ми към този автомобил не умря ,напротив засили се и си възложих за задача да намеря и купя втора костенурка в малко по добро състояние от предишната ,малко по стар модел и естествено най-важното да има номера и документи за да имам инерция да започна недовършеното от предишната .
Колата я закупих преди около месец от случайна обява в интернет след строги разглеждания тестове и проби реших, че е в категорията ми и я закупих за 1800 лева .Колата е купена от втори собственик има почти всички оригинални за модела части и детайли ,има що годе здраво купе има под и вътрешни прагове от долу праговете ги няма естествено и под-калниците са по-загнили но все още нищо общо с предишната. Пръскана е преди години качествено и се вижда по външния и вид ,но с годините каране и стоене е загнила,ръждясала .Мотора е на оригинални 90 000 километра след доста тестове установихме, че наистина е така няма и милиметър луфтове ,не хвърля масла и има ряз ,който до сега не бях виждала в предишната .Пали ,върви идеално ,естествено ,че ще иска намеси по консумативи .Окачването е средна работа класическо е изпуснала и се суче по завоите но не тропа и лопа,няма смисъл да казвам ,че спира много слабо но това е защото не е с нейната помпа.Интериора е що годе добър но с опита и частите от предишната, подкрепата на колеги мисля, че е напълно възможно този красавец да стане невероятен екземпляр.
Списъците с части за готови , парите се събират, специално за нея си преправих и гаража ,накупих инструмент за 400 500 лева за който съм ревал при предишната и сега съм напълно готов да започна с пълна пара. Телоподаващото е заредено с тел и газ флеска има дискове и аз имам нерви, зима иде гаража е отоплен ,работата ще кипи . Сега си я карам докато се развали времето да и се порадвам малко и няма смисъл да казвам хората по улиците ,като я видят как реагират, много готино чувство!
Ето и снимките на количката.
Моята лична гордост ,колата е прехвърлена и талоните са сменени така ,че няма да имам проблем поне от към това!
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

От вчера бележа началото с първата покупка не един рядък за намиране детайл а именно и механичния с жило оригинален бензиномер и комплекта лайстни за таблото.
Изображение
Изображение
Изображение

Последна промяна от The Zelbinion на Вто 02 окт 2012 11:28, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
nqakak
Мнения: 63
Регистриран на: Сря 04 авг 2010 10:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Възраждането на една легeнда "1969 VW Beetle"

Мнениеот nqakak » Вто 02 окт 2012 10:18


Само така колега, хвала на такива като теб. :beer


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: VW Beetle 1200, 1969 - Възраждането на една легeнда

Мнениеот BuGmaN » Вто 02 окт 2012 23:13


Ееее - супер, интересен модел, добра-стойка има, и ти отива. eusa
Браво, научил си си урока от предишната и сега избора ти е по-добър. :да:
Честито, да си караш и правиш красавицата със здраве и мерак. :beer


Потребителски аватар
Prodriver
Мнения: 646
Регистриран на: Пон 23 май 2005 1:01
Автомобил: VW Polo VW 1300
Двигател: AEE 1996 AB 1971
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Beetle 1200, 1969 - Възраждането на една легeнда

Мнениеот Prodriver » Сря 03 окт 2012 15:31


Честито колега,лека и безпроблемна работа по машинката!
П.С.махни по - добре снимката с талона,че ти излизат всичките данни.


olymat
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: VW Beetle 1200, 1969 - Възраждането на една легeнда

Мнениеот olymat » Сря 03 окт 2012 20:33


Честито!Брао, брао!Така така покарай я, има време за правене, не бързай, че много ни се точат проектите и не караме дълго.


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Beetle 1200, 1969 - Възраждането на една легeнда

Мнениеот asentm » Пет 05 окт 2012 6:21


Браво!
то нещата в живота си се въртят. Когато правих моята, "жичкаджията" на сервиза се разболя и той си купи - е те тази! :D :D Добре е, че Мариан я е продал сега на някой от нас :banana :banana :banana
Колата я караше предимно жена му. а цвета не може да се направи пак, защото го забъркаха в една кофа от каквото е останало eusa


Потребителски аватар
МЗМА
Мнения: 65
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 3:49
Автомобил: IFA-mobile DDR
Двигател: 353W Baujahr-1971
Местоположение: София

Re: VW Beetle 1200, 1969 - Възраждането на една легeнда

Мнениеот МЗМА » Съб 19 яну 2013 3:29


Има ли някакво развитие по проекта? :)



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта