Проблем с двигател или карбуратор (1973 beetle 1303S, 1.6)

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Проблем с двигател или карбуратор (1973 beetle 1303S, 1.6)

Мнениеот BuGmaN » Сря 13 ное 2019 0:09


:cool Браво, браво - само това да се чува. И моя патрон-изпарител стана на бая години и съм сменил само единият маркуч, че по време на един станджански оф-роуд, по невероятна случайност някакъв камък, как е хвръкнал, клон ли е било, та удари единият маркуч или го закачи..., но с такава сила, че му отчупи резбата... Понеже нямах друго гориво освен ЛПГ, се наложи да байпасна патрона и много добре разбрах колко е ефективен - в есенната вечер се налагаше да спирам през 3-4км. иначе изпарителят замръзваше и двигателят изгасваше... :11
Това лято реших да го изкарам от гърнето и да го разглобя за профилактика, ама така е стегнала гайката, че се отказах да напъвам при монтирано гърне, че да не стане фал с някоя шпилка... Явно трябва да се намазва с нещо резбата, преди монтаж, както е при монтажа на Ламда сондите... :deal




BeePP
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 27 окт 2021 9:05
Автомобил: VW Beetle Type1
Двигател: 1600 cc
Местоположение: Варна

Re: Проблем с двигател или карбуратор (1973 beetle 1303S, 1.

Мнениеот BeePP » Сря 27 окт 2021 10:44


cepgap написа:Мотора претърпя основен ремонт. Всичко от вътре се смени с ново. В момента е чук. Ходих с колата на море (о-в Тасос). Без никакви проблеми минаха 1000 км. В началото когато купих колата почнах да съжалявам защото много разходи ми изникнаха. Но това пътуване до морето си струваше всички усилия.
Благодаря на всички които ми помогнаха или се опитаха поне да помогнат :)...


Темата е стара, но да попитам - последно измери ли се компресията преди ремонта, колко беше по цилиндри(или приблизително по спомен)? Правиха ли се допълнителни настройки и други действия по карбуратора Solex 34 PICT-3 ...?
Та да знаем причините.
Благодаря предварително.



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта