Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
daryy1
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 9:21
Автомобил:
Двигател:

Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот daryy1 » Съб 28 фев 2015 7:20


Колеги,здравей те!Ще се радвам ако някой даде координати на добър и опитен майстор по токове и карбуратор в София.Благодаря предварително!




Потребителски аватар
bokoboxer
Мнения: 76
Регистриран на: Съб 11 окт 2008 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот bokoboxer » Нед 01 мар 2015 9:42


Здравей! Сподели какъв е проблема и може да ти помогнем със съвети за да избегнеш майсторите. И без това отношението им по повод старите коли не е сериозно.


daryy1
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 9:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот daryy1 » Нед 01 мар 2015 21:11


Здравей те,благодаря че ми обърнахте внимание.Ами вс.вървеше добре освен че не се форсираше добре или поне с закъснение,реших да я закарам на майстор да види карба.Отидох да я изкарам от гаража и край- не искаше да запали после някак запали работеше на 2-3 цилиндъра пушеше а за каране и дума да не става.Свалих карба и го занесох при майстора.Оправи го,сложих го но Не същото.Доведох майстора,смених свещите и вс.стана перфектно.Радостен я изкарах на др.ден карах 10км,смених маслото за (2ри път за 2 дни)защото ми го бе измешало с бензин(карборатора се оливаше) и аха да запаля и пак същото.Работи на 2-3 цилиндъра никаква мощност на 3 и 4 предавка...Купих нови кабели, почистих свещите и запали нормално.Покарах малко но в движение при подаване на пълна газ забива муцуната.Прибрах я загасих я и после пак няма палене,цилиндри 2,3.Свещите черни но не мокри..незная ток ли е карборатор ли е..ОТЧАЯН СЪМ!!!


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот BuGmaN » Пон 02 мар 2015 9:18


Здрасти, колега и добре дошъл при нас. :smile
Предлагам ти да занесеш карба, отново на майсторът и да му кажеш да ти провери игленият клапан, дали не изпуска. После, ако се окаже здрав - да му подложи една-две шайби по 1мм., ако няма ефект - ще мислим друго... :th_up

Можеш, направо да ми звъннеш, когато си при него и да се опитам да помогна - директно... :a062

0876533822 Митко - SxS RestorationS


daryy1
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 9:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот daryy1 » Пон 02 мар 2015 14:33


Благодаря ти Митко,но ще е след празниците а нямам търпение!Когато купих новите свещи в магазина нямаха Бош 7ас с каквито е била колата а ми дадоха NGK BP6HS а по каталог ако са NGK. трябва да са B6HS Без "P"..дали има значение да купа ли Bosch WR8AC+...изобщо кои са правилните свещи за модела?


Потребителски аватар
pavko
Мнения: 271
Регистриран на: Пон 28 ное 2005 19:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот pavko » Чет 05 мар 2015 21:56


проверка на заряда проблем с динамото ми съсипа три комплекта свещи...


daryy1
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 9:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот daryy1 » Пет 06 мар 2015 18:50


Става все по зле,направо незная какво да правя.Смених кабели,свещи 2ри комплект,игла,бобина(вторв рък от лада),и майстора ми сложи делко,палец и капачка от друг двигател 1.6...а моя е 1.3...И ВИНАГИ ЕДНО И СЪЩО...10-15км вичко е ОК,после започва д а придърпва като на 4 и 3 е почти невъзможно да караш под 60-70 и свещите стават черни сухи и цялите в сажди.Как да се разбере бобината добре ли е,свещите пробилили са а са на 30км,делко кондензатор или карборатор???Направи и реглаж клапани..майстора се изчерпа...С една дума цапа свещи за 10км и ...край...така вече 2 седмици и действително съм отчаян..ако някой му идва нещо на акъл или му се занимава на живо ако е от София 0886825253.Благодаря пак предварително.


Потребителски аватар
rough
Мнения: 430
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 15:26
Автомобил: New Beetle + VW1300+VW1303
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот rough » Съб 07 мар 2015 10:46


Няма ли кой да даде на човека един карбуратор за проба ?

със слаботокова бубина за делко с чукче трудно се пробива свещ такаче спри да ги сменяш а само ги почиствай
от модела на свеща няма да даде разлика в запалването а тая буква "Р" дето ти е в повече на свещите означава че са с резистор което не пречи на запалването...или поне не толкова че да го забележиш(тая е дълга и спорна тема)но тая запалителна схема е за свещи без резистор!

черните свещи говорят за богата смес значи търсиме проблема в карбуратора

може както вика Bugman да ти е прецакан клапана на поплавака и да се дави или нещо друго но според мене си е от карбуратора

смени целия карбуратор с друг да видиш как ще се представи за да го отхвърлиш като проблем...все някой ще изскочи с карбуратор назаем !

ппредварението пипал ли го е някой ???


daryy1
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 9:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот daryy1 » Съб 07 мар 2015 12:15


Здравей те! От снощи и аз съм вече почти сигурен че е карбуратора,но нямам друг.Търсих из обявите но не.В магазина на костенурка имат някакви комплекти+(предполагам гарнитури,жигльори..),но стават ли за моя карбуратор.За моя като гледам в нета май трябва да е 30 pict-1...1300куб.1966г.Ако някой има читав работещ карбуратор бих го купил.Мерси за отговора :th_up


Потребителски аватар
rough
Мнения: 430
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 15:26
Автомобил: New Beetle + VW1300+VW1303
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот rough » Съб 07 мар 2015 12:30


Първо пробвай дали е от карбуратора и тогава пазарувай каквото и да е ! (все ще се намери някой да помогне)
така се избягва пазаруването на неща който не са били за смяна!


Потребителски аватар
Toni_Kazi4ane
Мнения: 243
Регистриран на: Сря 14 окт 2009 12:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Казичане

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот Toni_Kazi4ane » Нед 08 мар 2015 22:21


Колеги спри да си даваш парите за глупости. Опитай с карбуратор на заем и твоят майстор да го монтира, или по добре виж някой от колегите които се занимава с костенурки и ходи да я види. Ако до толкова не може да върви, разбери се той да дойде, вземи го.. има много варианти. Но според мен е най добре човек, компетентен по тези двигатели да го погледне, а не механик на техники от 80те и 90те.
Стискам палци в скоро време да изясните проблема и да го отстраните. Дано да е и лек за джоба, че до тук май под чертата е доста голяма цифра.


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот BuGmaN » Пон 09 мар 2015 11:48


Ако си сигурен, че е карба - можеш да ми го пратиш за реглаж, но не мога да обещая, че ще има време, тази седмица... icon_idea


daryy1
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 9:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот daryy1 » Пон 09 мар 2015 20:13


Здравей те.В неделя,благодарение на колега от форума,който донесе 2-3 карбуратора за части,смених ме каквото ни се стори не добре,почистих ме...но пак НЕ..няма хубаво изфорсирване,трябва да се кара на пълна газ като изреждаш скоростите а 4та включваш след 70-80 иначе придърпва..а свещите сухи и в сажди.Последно съм дал моето делко на майстора да ми сложи нов кондензатор,смятам да купя и ново чукче и палец и ще видим.Но пък съм по спокоен благодарение на Вас и Иво който се отзова на място и маправи вс възможно да помогне!!!Отново голямо Благодаря!!! :th_up


Потребителски аватар
rough
Мнения: 430
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 15:26
Автомобил: New Beetle + VW1300+VW1303
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот rough » Пон 09 мар 2015 22:04


Щом всичко по запалването е проверено и си сигурен че работи
щом карбуратора е ревизиран и си сигурен че работи

идват ми на акъла 2 неща !

1.каква е компресията
2.какъв е бензина в резервоара
проблема от кога е?
кога последно е наливан бензин??
има ли варянт да е сипано някакво лайно което да не гори ???
кога последно колата е работила и правено ли е нещо след това ????????

след като вземеш кондензаор,палец и чукче съм 99.99% сигурен че пак няма да работи
и сладолед да и купиш все тая...не са такива симптомите !


daryy1
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 9:21
Автомобил:
Двигател:

Re: Помощ!Търся добър майстор за моята костенурка от 66'

Мнениеот daryy1 » Вто 10 мар 2015 8:22


За карбуратора,не сме сигурни дали вс е ОК,дали е настроен правилно,а бензин почти всеки ден когато се занимавам с нея сипвам по 10лв защото тя ги изхарчва за 15-20км,тоест харчи около 18-20л/100км..а няма теч доколкото виждам.Най добрия вариант е ако сложа сигурен и работещ в момента карбуратор зада съм 100% сигурен че не е той.



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта