Къде правят калници?

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
CrazyTop
Мнения: 122
Регистриран на: Чет 14 апр 2005 8:57
Автомобил:
Двигател:

Къде правят калници?

Мнениеот CrazyTop » Чет 14 апр 2005 15:31


Здравейте на всички в този в този форум!

След два три месеца ровене и търсене на някаква информация за WV Костенурки най- сетне тук намерих доста интересни неща! Запалих се от баща ми и сега е нещо страшно,започнахме със смяна на сегменти а се оказа,че трябваше да го кърпиме(WV 1300). След това се оказа,че и калниците са някак изкривени(татко ми го беше ударил) та се почудих кой може да ми помогне да ги оправя. Трябва ми нещо като раздути калници или поне така мисля,че се казваше или някой да ме насочи към човек който прави такива от фибростъкло или преправя оригиналните! На едно място ми искаха някаква страшна сума която не ми се видя реална и затова пускам този пост!

Ще съм благодарен на всеки който се изкаже по темата или даде съвет!




Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Чет 14 апр 2005 16:41


Добре дошъл в клуба :D , тука в Бургас ми предлагаха такива (раздути от фибростъкло) калници по 70лв за брой, но са за правите фарове, и ако твоите са такива мога да се интересувам по-подробно. :wink:


Потребителски аватар
CrazyTop
Мнения: 122
Регистриран на: Чет 14 апр 2005 8:57
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот CrazyTop » Чет 14 апр 2005 16:55


Ами моята е със правите от по-новите модели не е като старите големите! И ако имаш некаква възможност попитай,аз ще се реванширам!
Ако стане нещо колко му е да ида до Бургас и без това не съм ходил от две три години!


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Съб 16 апр 2005 21:23


CrazyTop написа:Ами моята е със правите от по-новите модели не е като старите големите! И ако имаш некаква възможност попитай,аз ще се реванширам!
Ако стане нещо колко му е да ида до Бургас и без това не съм ходил от две три години!

Колега ще оредя калниците, няма проблеми - ти само ми пускай на лични по едно напомняне отвреме навреме, че забравям, а и 2 седмици съм доста зает и едва ли сам ще се сетя. :wink:


Потребителски аватар
CrazyTop
Мнения: 122
Регистриран на: Чет 14 апр 2005 8:57
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот CrazyTop » Нед 17 апр 2005 13:48


:D Ами добре, тогава значи няма да те безпокоя до две седмици,но после ще ти пусна някое съобщение! :)


Потребителски аватар
dunhill1680
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 26 юни 2005 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dunhill1680 » Вто 28 юни 2005 10:46


ЕТО КЪДЕ ПРАВЯТ КАЛНИЦИ

1404 София Бул "Емил марков" бл 102 ап 102
тел 088871325
02 731918

инж Христо Т.Петров УНИПЛАСТ инженеринг


тази визитка ми я даде един чичко като ходих да си купувам смола от Елин пелин (мойте калници аз си ги правих) та въпросният чичко ми каза че правил калници, прагове и т.н не съм му звънял и нямям впечатления, ако помогне на някой пишете отзиви


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Вто 28 юни 2005 14:54


Ако случайно ви искат много пари, тука на морето има стъклопластови калници за правия фар с лека раздувка по външния ръб, а по вътрешните ръбове имат допулнително подсилване - човека взима на килограм и каза, че излизали към 70лв броя, но ако се съберете 2-ма 3-ма може и да смъкне малко. Имам приятел с такива калници и не са мръднали над 5год, нямат и кит. :wink: Доставката от тука ще ви е 5-8лв.


Потребителски аватар
dunhill1680
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 26 юни 2005 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Направи си сам

Мнениеот dunhill1680 » Вто 28 юни 2005 15:46


Ами понеже ме питат доста хора как става номера с калниците, не е никакъв проблем да си ги направите сами, просто излиза точно толкова пари колкото да си ги купите.... За ентусиастите все пак ще опиша точно как става номера от свалянето на калъпа до отливката и боята. Включително какви материали и какви инструменти ще ви трябват и от къде да си ги намерите. Не е сложно изобщо просто се иска малко опит и доста търпение. Първите опити със сигурност ще са за боклука, но пък след това ще имате нужните знания за да си правите каквото ви трябва. Аз точно в този мимент си правя изцяло нов интериор от смола и ще направя снимки с пояснения. Ще направя PDF с детайлно описани на това как да си отлеете калниците. Като свърша ще пратя URL във същата тема. Пак предупреждавам ще ви излязат точно толкова пари колкото да с и вземете готови, аз си правих мойте защото има малки промени във формата който исках и единственият вариант беше да си ги направя сам. Малката подробност е че около 10 години работя със смоли...... но това не е най важното. ЩОМ Е ЗА БРЪМБАРА НЕМА ЛОШО


Потребителски аватар
jossy
Мнения: 458
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jossy » Вто 12 фев 2008 23:54


Kolegi tozi v Emil Markov svali kalapi ot men, ama zabravih da mu kaja che sam kriv ot ednata strana. Moite gi pravi Teo na okolovrastnoto i neshto ne sa kakto triabva ta gi smenih



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта