Beetle. За мен ли е този автомобил?

Форум за всички "въздушни" Volkswagen-и
Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Вто 21 юни 2005 16:00


за това което говориите е произвеждано от януари 67 до фефруари 68 г. колата е с дългия преден капак, големите фарове, джанти на 5 болта и междинен заден капак 7 см по-къс от на 1200 и 5 по-дълъг от 1300. двигателят е F 1300 см3 - 40 к.с. Има и такива с двигател 1500 и предни дискови спирачки, на 4 болта.
тази е някакъв сбъркан мелез........сигурно е 68-70, но предната престилка е от 1200 стандарт ......... нищо чудно и мотора да е 1200.
колата е много зле но за около 200 лв. става .........защото после ще се сбъркаш от работа




Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Вто 21 юни 2005 21:14


asentm написа:...но за около 200 лв. става .........защото после ще се сбъркаш от работа


200 викаш... да ама човака ми иска 700 (верно с още една за резервни части ама все пак 700)...

Почвам да се ориентирам да ходя на лов и да слагам бележки из бръмбари които ми харесват когато мина покрай тях...

ПИСНА МИ ОТ ПРЯСНО БОЯДИСАНИ БАНГИИ! ПИСНА МИ НЯКОЙ ДА ГЛЕДА В МОБИЛ.ДЕ, ЧЕ БИЙТЪЛ СТРУВА 5000+ ЕВРО И ДА СИ ПРЪСНЕ НЕГОВАТА КОЧИНА И ДА МИ Я ШИТКА ЗА 3К ЛЕВА С ПРЕЗУМЦИЯТА, ЧЕ Е ЕВТИНО ЩОТО БИЛА "РЕСТАВРИРАНА"!!!
Аз може и да не съм бесен механик, но съм имал "удоволствието" да работя в един от бащините си магазини за авто части и имам някаква идея какво значи ново, какво поправено и какво намазано... 8)

Ъъъъъ... сори, изпуснах си нервите :D
Просто искам кола която подлежи на нещо, без да си продам апартамента за да го финансирам. :arrow:


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Perso » Сря 22 юни 2005 8:52


Е бре!
Ти за 700 лв. какво искаш?
Излезла от завода?
Не стига, че човека 2 ти дава а и се сърдиш. Ти и за 2000лв. Бръмбар да купиш пак ще е за ремонт.
Забрави!
На всички трябва да ни е ясно, че хубавия бръмбар е над 5 хилки да не кажа и повече!!!!


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Сря 22 юни 2005 11:33


Добре де, не ми се карай сега! :D

Не говорех конкретно за колата по-горе, ако прочетеш внимателно ще видиш, че споменавам "пръснати" коли, което не е случая със зелената.
А и мисля, че съм прав, че боядисване за 300-400 лева не прави от една кола за 500 лева, такава за 3000, нали?
Това исках да кажа.

Иначе много ме заинтригува тази дето си я извадил от плевника, някой друг плевник за знаеш с рагтоп '58? Изображение


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Perso » Сря 22 юни 2005 12:18


Споко бе човек не ти се карам!
:D
Проблемът ни е, че гледаме западните сайтове и списания и искаме да имаме коли като тяхните но с наще доходи, което е меко казано смешно. Аз си мисля, че дори и на запад да караш супер наточен бръмбар също е скъпо удоволствие? За техническата база за реставрация която е в европа и сащ - не коментирам.
А ние къде сме?
Всеки сам си чопли по малко и това е!
Но не се плаши, купувай и прави стига да имаш желание. Това е най-важното, а пари се от тук от там изпадат. Лошото е ако нямаш гараж и условия и ходиш по майстори.


Потребителски аватар
Yaro
Мнения: 238
Регистриран на: Пон 22 ное 2004 2:34
Автомобил: TLC HDJ80
Двигател: 1HD-FT
Местоположение: София

Мнениеот Yaro » Сря 22 юни 2005 18:14


Perso написа:Споко бе човек не ти се карам!
:D
Проблемът ни е, че гледаме западните сайтове и списания и искаме да имаме коли като тяхните но с наще доходи, което е меко казано смешно...


Проблема бате Персо не е в нашите доходи! Дори и когато изкараш парите на масата пак няма кой да ти свърши работата читаво.., като "на запад". :) И всеки гледа "от клонки и съчки" да ти измисли нещо - я за да те мине, я 'щот' просто толкоз си може.. :) :twisted: Е, мотор и предница има кой (все още) да ти поорави, но това е далеч от списанията и не е достатъчно, нали??.. :lol: Говоря конкретно за нашите коли, иначе в други насоки се появиха сервизи и работилници за това онова..

Perso написа:... Аз си мисля, че дори и на запад да караш супер наточен бръмбар също е скъпо удоволствие? За техническата база за реставрация която е в европа и сащ - не коментирам...


Не мисля, че е толкова скъпо удоволствие да направиш някакъв "hotrod" и т.н. Особено пък в Щатите.

Perso написа:...Но не се плаши, купувай и прави стига да имаш желание. Това е най-важното, а пари се от тук от там изпадат...


Аз бих добавил и повечко нерви и търпение! :D :D


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Perso » Чет 23 юни 2005 8:43


Яро тука направо противоречиш и меко казано пишеш ....!
Има майстори и майстори! Ми ти за 1 алтернатор не щеш да дадеш 200лв на Хибрида от Бургас! този алтелнатор иначе е 200 еуро!!!!
За мотора от буса 400лв. не ти се дават!? В УСА за от 3000 и нагоре долара има мотори с турбо 2 двойни карб. инжекции, нитро....А?
А щом имаш толко много ми купи си от Америка VW и проблема ти е решен.


Потребителски аватар
Yaro
Мнения: 238
Регистриран на: Пон 22 ное 2004 2:34
Автомобил: TLC HDJ80
Двигател: 1HD-FT
Местоположение: София

Мнениеот Yaro » Чет 23 юни 2005 15:53


Perso написа:Яро тука направо противоречиш и меко казано пишеш ....!
Има майстори и майстори! ...

...Ми ти за 1 алтернатор не щеш да дадеш 200лв на Хибрида от Бургас! този алтелнатор иначе е 200 еуро!!!!
За мотора от буса 400лв. не ти се дават!?...


С кое точно си противореча, бе Персо??

Май не четеш особено внимателно!!! :shock:

Не говорех за цени на продукти/части а за цени на услуги!!

Perso написа:... В УСА за от 3000 и нагоре долара има мотори с турбо 2 двойни карб. инжекции, нитро....А?


Друг е въпроса, че мотор в Щатите можеш да вземеш нов далеч под 3000 евро/щ.д., но и толкова да е - едва ли е в състояние и заводски параметри като този от буса.. Не твърдя нищо лошо за буса и човека, който го продава. Просто все едно сравняваме BMW Z3 и застоял Opel Cadett пред блока..

Perso написа:...А щом имаш толко много ми купи си от Америка VW и проблема ти е решен.


Да съм твърдял, че имам толкова пари? Казах само, че и пари да имаш, адски трудно се намира човек който да ти свърши работата качествено...

Остани със здраве! :wink:
Яро


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Perso » Пет 24 юни 2005 8:53


Грешиш Яро, стига да си платиш всичко се прави!
Питай Божо колко му струва колата и колко години я прави?
Преди да я направи беше страшен скрап.
Моя съвет към тебе е първо си направи гаража и по малко почвай да се оборудваш с инструменти.
Струна Доминатор150А 500-600 лв. е напълно достатъчна
Флекси 3-4 броя за резане, тел.четка, абразив...
Ножица за ламарина 80-100 лв.
Компресор
Маса и менгеме и др. дреболии
За няколко месеца ще се научиш да работиш както всеки от нас е започнал, никои не се е родил научен!!!
+ това като придобиеш опит и си събрал инструменти ще си вършиш с кеф и домашни работи (решетки, врати и кво се сетиш)
Вярно, това всичкото струва пари и време, но да знаеш, че си заслужава!


Потребителски аватар
thepenalty
Мнения: 43
Регистриран на: Вто 17 май 2005 10:47
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот thepenalty » Пон 27 юни 2005 20:37


Пичове, намерих една (още не съм я виждал), но според човека е в почти идеално състояние (каквото и да значи това) и е на изключително добра цена.
Това което ми каза, цитирам е: "големия проблем при нея е че има само талон и може да стане само за части".
Понеже съм пълен левундер не ми е ясно какво точно да разбирам от тия думи? Неуредени документи или (това което ме притеснява най-много) - крадена. :(
Някой може ли да ми разясни, че аз май съм от Марс. Ако купя регистрирана (само заради регистрацията), не може ли да стане врътката (в смисъл, ако се окаже, че НЕ Е крадена разбира се)??

Благодаря предварително на всички!


Потребителски аватар
Perso
Мнения: 1088
Регистриран на: Пет 10 дек 2004 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Perso » Вто 28 юни 2005 8:14


Ако не я земеш дай аз да я зема за части


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Вто 28 юни 2005 15:36


виж харесай си нещо, и се обади, ако си от софия ще намерим начин да я видим и да прецениш
то за ставане всичко става, но трябва да се прецени цената и времето


Потребителски аватар
asentm
airman
Мнения: 3081
Регистриран на: Вто 16 ное 2004 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asentm » Вто 28 юни 2005 15:39


аз кола по обява не съм взимал, всичко е от скраб на улицата, виж колата дали става за заготовка, т.е. да имаш за какво да се хванеш и това в никакъв случай не е мотора, защото той най бързо и лесно се прави и почвай да питаш и така све нещо ще изпадне


Потребителски аватар
buggy
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 26 юни 2005 1:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот buggy » Пон 11 юли 2005 12:19


че какво и е на зелената бе хора, едно пастиране и трябва само :ble:
и малко да забършеш мотора,че като е сипвал масалце са капнали няколко капки отвън....



Върни се в “Air Cooled & Boxer”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 140 госта