Моята "палатка"

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Моята "палатка"

Мнениеот phantom_ » Съб 08 мар 2014 12:59


Браво колегa ,много работа си свършил :th_up




Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Моята "палатка"

Мнениеот ShoGo_GTI » Съб 08 мар 2014 15:41


да продължим с историята..
ноември месец 2013 бяхме се събрали на клубно банкетче добричките vw мутри и понеже рожденния ми ден беше няколко дни по рано реших че е удобен момент да си почерпя приятелите. банкета върви весело и в един момент ми връчиха тези 2 неща
Изображение

и след прилична почерпка :drunk ме накараха да прочета ето това
Изображение
след което седнах щото бях останал без думи, бях щастлив голфаждия с истински приятели (и продължавам да съм такъв) и да допълня, че има още доста хора взели участие, но по един или друг начин не са споменати най доло :iloveu_all_bitches.gif

пенделите решили, че ще се возя най-накрая на мечтания ABF обаче немогли да намерят мотор за кратко време и ми изтипосаха плика с пари и да си го купувам като условието да го карам беше написано ето къде
Изображение

и съответнно от мераци 1 седмица всяка свободна минута пред компа и в обяви в търсене на ABF след по малко от седмица в сряда вечерта се появи точната оферта от обява във форума, звъннах на колегата разбрахме се и петък потеглихме със Серго и Пушека за софията (и малко отатък) отидохме и си натоварихме нашето и си тръгнахме доволни (в последствие излъгани от колегата, който се покри за документите, жив и здрав да е)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

посетихме и местната църква на връщане :mhihi :mhihi :mhihi
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

и потеглихме на обратно (бившата така несъм я прегръщал :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi )
Изображение

и тук вече си е прибран в къщи и да си чака реда за пролетта
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моята "палатка"

Мнениеот Bai Sando » Съб 08 мар 2014 19:51


Тука взе да става интересно :biggrin
много увлекателно разказваш :icon_razz


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Моята "палатка"

Мнениеот toshara » Съб 08 мар 2014 20:21


Само да не трошиш повече датчици колянов вал :mhihi
Една от най-готините и пазени палатки :biggrin :beer


Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Моята "палатка"

Мнениеот ShoGo_GTI » Съб 08 мар 2014 20:29


пролетта ли казах ? объркал съм се нещо :mhihi бръмбарите в главата особено онея с имена Серго и Пушека постоянно шепнеха 16 волтааааа 16 волтааа 16 волтааа и накрая се поддадох на изкушението, говорих с шефа и сервиза беше само наш цялата неделя на 1ви декември, аз отидох в събота след работа и разхвърлих набързо колата отпред до почти готов за излизане двигател.
на следващата сутрин Пушека и Радостин дофтасаха от варна и 4мата заедно със Серго натоварихме двигателя газ към сервиза готови за работа и заредени с ентусиазъм.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

почти е готов да излезе но все пак трябва и простотии да има :icon_lol
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

тук вече е готов куплиран с CHE 020 кутията от ADY
Изображение
Изображение

и на бесилото
Изображение
Изображение
Изображение

първото вкарване
Изображение

и си влезе като у дома
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

и всичко вървеше по план докато не дойде ред за инсталацията където се оказахме леко неподготвени особено аз понеже небях разучил достатъчно, моята кола е след средата на 95та и е с така наречената нова инсталация а мотора е от кола 94та година и е с старата инсталация, наложи се да направим от 2 снопа един ето и какво се получи :icon_lol
Изображение

изглеждаше сякаш я бяхме зглобили понеже напреднахме във времето и решихме да я сложим за да му чуем гласа и след това да бандажираме и пак натикахме Серго при бушонерата понеже ми е любимия ел техник :mhihi
Изображение

съответно пак греда и решихме че е време да издаваме обекта и колата потегли на въже до моя гараж където довършвах през седмицата след работа
преди това обаче имаше някакви танци, които непомня на каква музика бяха :icon_lol
Изображение
Изображение

да видя кво има там :Mr Green Fun
Изображение

и излизаме от сервиза
Изображение
Изображение

след това историята няма много снимки, но първите 2 дни прекарахме със Серго във четене на форуми, гледане на схеми проследяване на кабели и най-накрая окабеляването беше готово бандажирано и готово за монтаж
Изображение

отново и чухме гласа към 2 през нощща и доволни се прибрахме да спим. до края на седмицата се занимавахме с донареждане на инсталацията и кой от къде е пласмаси и преправяне на лостовата система понеже опираше в меката връзка след изпускателния колектор. на 7ми вече бях напълно готов дори и със монтиран смесител за газовото.

колата се покара 2 семици така и си вървеше и работеше доста добре, изглежда бях случил двигател, докато една вечер се появи много специфично чукане в двигателя от към главата. след консултации с няколко човека всеки казваше - веригата, добре ще сменим веригата. смених я почистих повдигачите зглобих и запалих но с паленето друг зловещ звук и то много стабилно чукане :horror :horror :horror повдигачите се напълниха това чукане не спира. извиках 2ма приятели да чуят за какво става на въпрос и се почесваме и 3мата и се чудим биелен лагер или бутален болт. реших да сваля картера и да видя кво става с лагерите. белните стояха на някакви петна но небяха износени а основните перфектни. реших да отида и по нагоре към буталните болтове и съответно "шапки доло". свалих главата и извадих буталата
Изображение
Изображение

и нищо и по буталните болтове. разхвърлих навързо главата и заедно с буталата и при местния главатар, така и така съм я свлаил да и смени гумичките водачите и да припасне клапаните и да и тегли 1 вятър. показах му буталата и той потвърди, че болтовете са наред, но извади единия сегмент и ето какво се получи
Изображение

бях си сложил главата в торбата и си казах като ще е гарга да е рошава и се метнах с каталозите в магазина и се поръчаха:
гарнитура глава
изпускателна
всмукателна
16 повдигача
болтове
сегменти
биелни лагери
гумички
водачи
и други дреболии
на 30 през деня си взех главата и след работа се затворихме със Серго във гаража и действане по мотора, колата ми трябваше за 31ви. мда зглобихме я и запали от раз и след като се напълниха повдигачите заработи като часовник обаче зловещото чукане остана и то по стабилно :horror :horror :horror двигателя работеше почесвахме се и ми идеше да пусна в гащите още малко от недоумение. в следващия момент ми щукна нещо на лавата и влязох и натиснах съединителя и чукането спря :eek :eek :eek остана само първоначалното което се повишаваше с повишаването на оборотите.
до тук леко успокоение но, не точно преглътнах парите за части, казах си - поне ще знам че мотора е читав наистина. вече почнах да се насочвам към кутията и се запитах може ли да съм я счупил толкова бързо, знам че 020 кутиите са здрави.
на 2ри януари хванах телефона и се чух с бащата на Ели от русе и му обясних за какво иде на реч и човека каза да търся проблема в съединителя а не в кутията (на него ако не се доверя за това няма кого друг). съответно вечерта кутията доло и какво да видя, ето тази гайка която седи на ламарината между кутията и блока се е била разнитила и паднала при съединителя и "мели брашно орехи квото друго дойде)
Изображение

последва зглобяване на следващата вечер и проблемите се решиха окончателно след още 1 седмица когато пак свалях кутията по други причини :icon_lol
и така проблемите с механиката се бяха решили и до сега

от там започнаха проблемите с газ-та, които реших преди месец с ГИ


Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Моята "палатка"

Мнениеот ShoGo_GTI » Съб 08 мар 2014 20:31


toshara написа:Само да не трошиш повече датчици колянов вал :mhihi
Една от най-готините и пазени палатки :biggrin :beer


подготвил съм едни джанти дето много ги обичаш и имат уникалната възможност да посукват купета ама за тях малко по нататък :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :beer :beer :beer


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моята "палатка"

Мнениеот PuShE_ » Вто 11 мар 2014 20:07


Слагай джантите,че дода ли с опела на гости оставаш без тях :mhihi


Потребителски аватар
Golf_Diesel_
Мнения: 2923
Регистриран на: Вто 02 дек 2008 22:08
Автомобил: Mercedes W210
Двигател: 290TD
Местоположение: Силистра

Re: Моята "палатка"

Мнениеот Golf_Diesel_ » Сря 12 мар 2014 0:07


Лелее тая палатка във какви филми те е вкарала


Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Моята "палатка"

Мнениеот ShoGo_GTI » Сря 12 мар 2014 8:59


болен мозък :mhihi :mhihi :mhihi

скоро ще има продължение само да остане малко време :) само ще споделя, че минлата седмица получих нещо много желано и любимо за колата и когато отидох в офиса на еконт да си го взимам изглеждах ето така:
Изображение

Пушек - ТИХО :icon_lol


Потребителски аватар
sergo88
Мнения: 243
Регистриран на: Пон 12 май 2008 16:52
Автомобил: MK 3 GTI 16V VW 1302L
Двигател: 2.0 150hp. ABF
Местоположение: Добрич

Re: Моята "палатка"

Мнениеот sergo88 » Сря 12 мар 2014 18:42


Е аз мога тогава да издам тайната :mhihi


Потребителски аватар
vlado0o^
Мнения: 184
Регистриран на: Пон 27 апр 2009 18:48
Автомобил: GTI Edition
Двигател: 1994 2.8 AAA
Местоположение: Варна

Re: Моята "палатка"

Мнениеот vlado0o^ » Сря 12 мар 2014 19:09


Незнаех че колата е претърпяла тъй наречения суап :th_up Филма с инсталацията и аз го гледах на 3D :Mr Green Fun щото си бях приготвил само моторната инсталация и трябваше от старата да вадя тази за перките,климатика и няколко датчика ако не се лъжа...предполагам така е станало и при теб :)В крайна сметка с ревизиран мотор трябва да усещаш доста приятна разлика спрямо 115-ката нали?


Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Моята "палатка"

Мнениеот ShoGo_GTI » Сря 12 мар 2014 21:56


да колега, разликата е много приятна особено когато съм със по-лекия маховик и "по-късата" кутия от 115ката. след суап-а идвах няколко пъти до варна и когато се кача на магистралата от летището на газ на 4та обръшам оборотомера до 200 и ми остава около километър да "убия" скоростта преди камерата, има още какво да се желае, но все пак колата ми е ежедневка и мисля това е достатъчно на този етап.


Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Моята "палатка"

Мнениеот ShoGo_GTI » Пет 21 мар 2014 23:22


малко занемарих темата, но последните дни не остава много време да отделя снимки и да пиша романите :biggrin

нека продължим.. есента закупих от колега от форума едни "капаци за шахти" ATS CUP 15" с идеята да им полирам бордовете и да ги тактисам на колата да може да сменим визията поне малко че иначе ми се виждаше много `убав а трябваше да я загрозя :mhihi
ето на какво приличаха джантите
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

съответно когато пристигнаха ги хвърлих в гаража да чакат да им дойде реда :)

седмица две след това минавайки покрай една морга на околовръстното зърнах една 3ка и веднага обратен за да се здобия с ето тезииии :)
Изображение

отдалече изглеждат добре, но като за 30лв си купих Hella Lippstadt със доста натрошени капаци като десния е със спукано стъкло на вътрешния фар и на 2те лупи щипките за захващане към носещата рама се разпадаха. поръчаха се нови оригинални щипки, които ми струваха още 30лв и докато чаках да пристигнат от гдр-то почнах да се чудя какво да правя с капаците понеже десня му липсваше парче до калника, бай манго беше сложил едно парче от мигач (някакъв) и после със шведска лента китосвал докато му докара формата погледната от 20 метра :mhihi "гениалната" ми техническа мисъл реши да ги изградя колкото мога със стъкломат и епоксидна смола и после с малко кит, шприц и боя по усмотрение на бръмбарите в главата :icon_lol и се започна...
Изображение
Изображение
Изображение
след това ги поукастрих леко с флекса колко да си дойде на формата и съответно пак ме грабнага други вълни и заебах капаците (всъщност вълните бяха около подаръка ми и монтирането му и събитията след това)
седмица две след като вече бях оправил двигателя една събота след работа ми щукна да ги сложа за да видя как седят, разбира се нямаше как да се разминат със любимото ми оранжево фолио :icon_lol
Изображение
ето как светиха и габаритите на тъмно
Изображение
една снимка и с колата на Серго
Изображение

седмица по късно в неделя със Серго бяхме отишли до варна да се видим с Пушека и му лепнах за подаръци една маска със халогенките на хела и табло от абф до 240 :))) ето какво се получи след частична моя намеса с тези 2 неща :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

направих си и едно подаръче за 14ти февруари :love.vw
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
sergo88
Мнения: 243
Регистриран на: Пон 12 май 2008 16:52
Автомобил: MK 3 GTI 16V VW 1302L
Двигател: 2.0 150hp. ABF
Местоположение: Добрич

Re: Моята "палатка"

Мнениеот sergo88 » Вто 01 апр 2014 19:58


Тука нещо замря :mhihi


Потребителски аватар
kid_of_rock
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 25 май 2011 23:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: Моята "палатка"

Мнениеот kid_of_rock » Вто 01 апр 2014 20:46


Браво, колега, палатката е супер и както се чудех за оранжевото фолио на вътрешните секции .. вече се убедих да сложа и аз. :biggrin :love.vwclub



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта