Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
julio 21
Мнения: 104
Регистриран на: Пет 26 дек 2014 20:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот julio 21 » Вто 10 мар 2015 22:51


Само газ и това е. Чужда кола и чужда жена не се жалят.


Колега, да те питам, като взема полото вътре със стелките ли ти го дадоха. Защото един познат преди една година взема едно поло от Юнитред и му продадоха стелките отделно, а те си идват вътре в колите. И му бяха казали че не може да се поръча (преди една година) с фабрична газова уредба. Което не беше тогава вярно. А и тазовете отделно му ги бяха продали. Кви мизерници.




sspp
Мнения: 0
Регистриран на: Пон 09 мар 2015 19:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот sspp » Вто 10 мар 2015 23:07


Еееее пичове вие пък ся да се регистрирам в тоя форум само защото съм се качил един път на Фолксваген недейте така!
И да 1,2 ама си е 110 коня с турбинка, за мен си е доста прилична количката, преди като търсих за мен кола все не достигаха кинтите за запазен Фолкваген и ето сега дойде чистак бърсак и да по- хубаво от служебната няма! :biggrin
В четвъртък тръгвам за Боровец и пак ще се изкефя максимално на новата машина.
Между другото предната ми служебна беше Астра H седна 09 г 1,6 бая тромава каляска но пък голям багажник!
Иначе вътре дори се виждаше на места олято лепило за сглобките на пластмасите много ниско качество спрямо Фолца!
Да стелките си бяха в колата то пък такава простотия може ли да даваш толкова пари и да те тарифират отделно за стелки и други работи много са зле!
Всъщност получих подарък - ключодържател кожа+ стомана (Porshe) откъсна им се от сърцето! Интересно защо в дилър на Фолксваген продават и други марки коли - бяха наредили едни мегани спортни отпред???


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот RoadRunner » Сря 11 мар 2015 0:01


Давате ли си сметка, че тва поло със 150 е на около 2000-2200 оборота на 7-ма? Та ограничението на магистралата е 140, да слезне да я бута ли? Бас ловя, че половината от тия дето изядохте момчето, карате по магистралата със 100-110 не за друго ами да ви харчат колите по 4.0л.


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот Snuupy » Сря 11 мар 2015 0:05


На магистралата не свалиха ли ограничението на 130км/ч?
И попринцип във всички европейски държави и Америка се спазват ограниченията и никой не си позволява да ги превишава, защото глобите са брутални....
Надявам се това да стане и тук и тогава да видим състезателите с по 160-200км/ч как ще плащат глоби от 1000лв нагоре и после ще се замислят дали да карат с толкова!
Ставаше въпрос, че нова кола има 1000км разработка на двигателя, а не кой-кой е изял....
Без да защитавам никой, но поста ти е малко арогантен @RoadRunner - по същата логика, затова ли си си купил дизел помпа-дюза да ти харчи 7 градско и 4 извън? Като толкова не ти пука за харча защо не си взе 2.8 V6 и го караше на бензин?


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот RoadRunner » Сря 11 мар 2015 0:21


Първо никога не ми е харчила 4 извън града именно защото не слизам да я бутам. В града ми дава точни 7.
Второ предпочел съм дизел защото кефа да ти дойдат 350нютона в града на 1900 оборота е много по - голям отколкото да ги чакам на 7000.
И трето на 2000-2500оборота на двигателя му е тежко и не може да се разработи добре ли?


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот nokiangage » Сря 11 мар 2015 0:47


Според мен шефа грам идея си няма как се екслоатират фирмените му инвестиции/пасиви :eek. Малко са над 150 км/ч на чисто нов автомибил, трябвало е поне 220 км/ч да се държат в продължение на 30 минути веднага след като предните гуми стъпят на почва извън дилърството и грам значение нямат ЗДВП, особено за чисто нови автомобили... :banghead


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот Bro0z3r » Сря 11 мар 2015 8:26


RoadRunner написа:...на 2000-2500оборота на двигателя му е тежко и не може да се разработи добре ли?


Значи според теб двигател се разработва по долуописания начин?

sspp написа:...ластик за Пловдив...
... до 150 ще ти скъса вратът...
Автоматика е страшен ако задълбаеш педала малко така е цеди настръхваш, не усещаш как си на 7 за нула време!
Ако си на балкан или ти трябва ряз буташ лоста на зад и минава на спорт и почва да се цеди тая гад почти до прекъсвач...
... малка бегачка...


Понеже доколкото разбирам от написаното колегата е раздавал газ "до ламарината", пък нека да е карал със 150... А как ги е стигнал?


Потребителски аватар
Snuupy
Мнения: 471
Регистриран на: Пон 26 яну 2015 0:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот Snuupy » Сря 11 мар 2015 9:13


Ако си на балкан или ти трябва ряз буташ лоста на зад и минава на спорт и почва да се цеди тая гад почти до прекъсвач...
... малка бегачка...

Даа, точно така котарако, назоби го този половер, да изяде цялата кофА с масло. Така се разработват коли в БГ, излиза от шоурума. Първа - прекъсвач, втора - прекъсвач, трета - прекъсвач, 4-та - прекъсвач и задържане поне 2-3сек в него и те така...
И после я продават на някой съвестен българин и се почват теми във форума - е, писна ми от това поло, само ядове ми дава, много калпави коли излезнаха. :bowdown


drotomir
Мнения: 628
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот drotomir » Сря 11 мар 2015 10:17


Колеги , верно ли е че тия новите полота по 110 коня с турбина по каталог горят 5,8 в града , нещо не ми се вери бензинка да гори колкото супер икономичен дизел. Някой кара ли такова и има ли данни за в града как е.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот DaDiablo » Сря 11 мар 2015 10:22


А бе, ама вие наред ли сте? Какво толкова ревностно коментирате как човека си кара колата? Било то негова или не?
Както каза RoadRunner, карайте си 20 годишните "запазени като нови" коли с 95 по магистралата и си живейте спокойно с мисълта, че двигателя ви ще пребъде.

Ебати злобата, ебати чудото ...


Bro0z3r
Мнения: 593
Регистриран на: Пон 11 юни 2012 16:39
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот Bro0z3r » Сря 11 мар 2015 10:47


Чакай, чакай! Никой не е казал нищо за това, че не кара "с 95 по магистралата"..
Обаче ми отговори честно дали чисто нова и неразработена кола (на която собственоръчно си свалил найлоните от седалките) би я "цедил тая гад до прекъсвач"


Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот MK4 » Сря 11 мар 2015 11:16


ебаси бегачката, ебаси изкушението, поло 110 коня :mhihi :mhihi


drotomir
Мнения: 628
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот drotomir » Сря 11 мар 2015 11:26


Аз пък смятам че не си струва да се продължават коментарите около пуберското поведение на някакъв тийн дето са го пратили да докара колата от шоурума до фирмата където работи.


Потребителски аватар
Pirogov
Мнения: 671
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 20:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Чисто нова кола за мен! Новото Поло!

Мнениеот Pirogov » Сря 11 мар 2015 11:28


Колко прави на втора полото?



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта