Вече с друга кола - сега съм на Ауди 100

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Вече с друга кола - сега съм на Ауди 100

Мнениеот predat0r » Вто 30 окт 2012 9:20


eng написа:kris11 шарана и Алхамбрата са чудесни автомобили но са със съвсем друго предназначение и коренно различен клас от това Ауди.А и да кажеш че в него е тясно е меко казано смешно.Нито шарана нито сеат-а са по комфортни от това Ауди, нито са по-обезшумени, нито създават по-голямо чувство за сигурност вътре, особено при по-висока скорост.Материалите им вътре са като от кофички за кисело мляко до салона на такова Ауди.
Два съвсем различни класа автомобили-със съвсем различни клиенти по принцип. :beer


Подкрепям :012: Вече в няколко теми забелязвам че колегата kris11 много си хвали колата..




Потребителски аватар
eng
Мнения: 1076
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Вече с друга кола - сега съм на Ауди 100

Мнениеот eng » Вто 30 окт 2012 10:14


predat0r написа:
eng написа:kris11 шарана и Алхамбрата са чудесни автомобили но са със съвсем друго предназначение и коренно различен клас от това Ауди.А и да кажеш че в него е тясно е меко казано смешно.Нито шарана нито сеат-а са по комфортни от това Ауди, нито са по-обезшумени, нито създават по-голямо чувство за сигурност вътре, особено при по-висока скорост.Материалите им вътре са като от кофички за кисело мляко до салона на такова Ауди.
Два съвсем различни класа автомобили-със съвсем различни клиенти по принцип. :beer


Подкрепям :012: Вече в няколко теми забелязвам че колегата kris11 много си хвали колата..

не бре колега то лошо няма да си хвалиш колата особено ако ти задоволява нуждите и точно затова заради което си я взел.Но пък на такива като мен Ауди 100 в случая би ми свършило повече работа в предвид на това че често пътувам по разни командировки като най-много да нося макс един сак с парцали и две закачалки със сако ризи и панталони.
Ако имам семейство с две деца вероятно бих се спрял на Шаран-а защото предполагам ще побере повече багаж от Ауди-то но само заради това.
P.S. не че няма Авант куатро от тия 100-ци ако трябва да съм честен :012:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Вече с друга кола - сега съм на Ауди 100

Мнениеот kris11 » Вто 30 окт 2012 11:34


predat0r написа:
eng написа:kris11 шарана и Алхамбрата са чудесни автомобили но са със съвсем друго предназначение и коренно различен клас от това Ауди.А и да кажеш че в него е тясно е меко казано смешно.Нито шарана нито сеат-а са по комфортни от това Ауди, нито са по-обезшумени, нито създават по-голямо чувство за сигурност вътре, особено при по-висока скорост.
Подкрепям :012: Вече в няколко теми забелязвам че колегата kris11 много си хвали колата..


1. Аудите е доста старо на години.Говори се по-нагоре за механичен инжекцион2. На мен Б4 ми беше тесен за багаж.Шарана понякога го правя на пикап - само с 2 предни седалки.Шарана ми гори с няма и 0,5л/100 км повечеот Б4 /имах с ADY и AGG двигатели/
3. Минаха времената на високите скорости - камери, патрулки с тях , трапища по пътищата
4. Както гледам града се напълни с ванове, а и по пътищата вече има много
Re оворих за Пасат Б4 комби с избоените двигатели

Последна промяна от kris11 на Вто 30 окт 2012 19:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1076
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Вече с друга кола - сега съм на Ауди 100

Мнениеот eng » Вто 30 окт 2012 12:03


По т.1 И въпреки че е старо на години-вътре откъм качество на изпълнение, обезшумяване и материали не може да се сравни с рибата.На мен пък Б4-то което имах не ми беше тясно и ми събираше багажа.Баше с АБТ мотора и за над 240к.км навъртени само от мен е влизало в бокса само за масла и ремъци........а да и накладки.
По т.3 Напълно съм съгласен но няма как да ме убедиш че примерно спускане по Витиня по нанандолнището със 130 ще се чувстваш по сигурен в рибока?Там няма камери и т.н.Примерно :screwy mhihi
По т.4 колко много? Защото аз пък не съм на същото мнение-предимствата им за багаж за ясни-ама да кажеш че са повече от седаните и хечовете..................
Та с това исках да ти кажа че колата е на всеки според нуждите му.Твоите нужди са за ван, моите са за седан-предимствата че да го товариш е плюс за мен не е защото аз няма какво да товаря-искам да се возя комфортно и тихо и си взимам 100 Ц4 приемрно пред такъв ван.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Вече с друга кола - сега съм на Ауди 100

Мнениеот radi_nrj » Вто 30 окт 2012 12:11


Вместо да спамите му намерете на момчето майстор, който разбира от механичен инжекцион в Левски. Ако не можете да помогнете може да си траете.

Колегата ако има път към София ще го свържа с човека, който на настройваше K-jet-а на един приятел.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Вече с друга кола - сега съм на Ауди 100

Мнениеот kris11 » Вто 30 окт 2012 19:42


radi_nrj написа:Вместо да спамите му намерете на момчето майстор, който разбира от механичен инжекцион в Левски. Ако не можете да помогнете може да си траете.

Колегата ако има път към София ще го свържа с човека, който на настройваше K-jet-а на един приятел.

:да: Млъквам



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта