Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот CoZmO » Пон 07 май 2012 14:10


Всичко започна преди доста време, а именно почти година...

Бях споменавал на niksi, че искам да се сдобия с кожен салон и климатроник за моята Б3-ка. Един хубав ден той ми звънна и ме попита дали все още имам подобно желание - аз потвърдих. Оказа се, че негов съсед е оженил едно Г60 и го продава на части. Веднага се амбицирах и отидох при него да го разпитам. Идея си нямах как вървят цените на тези части, затова се посъветвах с него преди да отида да видя колата. Взех номера на собственика, обадих се и си уговорихме среща. Когато пристигнах на мястото заварих Дзверо в този му вид:

Изображение
Изображение

Както се вижда от снимките, ударът не ми изглеждаше прекалено силен и непоправим. Коженият салон беше много запазен, климатроника работещ, имаше всички екстри за модела, без най-големите глезотии, като например подгряване на седалките. Та го попитах колко пара ще поиска за цялата кола. Цената, която обяви не беше много по-голяма от сумата, за която ме подготви niksi само за салона и климатроника, така че си стиснахме ръцете. Колата стигна до niksi, където бе проверен двигателя, компресора и като цяло състоянието на автомобила, той ме увери, че си струва да бъде поправен. Поседя известно време при него като междувременно вече беше с нов интеркулер, след което с репатрак бе откаран при уж познат тенекиджия. Ето там започна и голямото приключение... След около 5 месеца чакане и ежедневно ходене до сервиза и телефонен тероризъм, колата достигна следното състояние:

Изображение

Както се вижда, вече беше паднал сняг, та взех в двора на сервиза, да се уверя и за работещото синхро. :Mr Green Fun

Междувременно, първата маска, която бях купил й били счупени ушите и не ставала. Купих чисто нова, тя пък била виетнамска и също не ставала за нищо, та най-накрая открих при италианеца оригиналдЪ като нова. С броните също имах приключения, но виетнамската някак си стана... Купона беше пълен. Тенекиджията се разболя, лежа в болница, после с кръста го закъса и разгеле след около месец дойде време за боя:

Изображение

Е, след няма и седмица най-накрая си взех звяра. Бях му купил 4 чисто нови зимни гуми и от тенекиджията, отидох директно при гумаджията. Обух го, купих му касетофонче, което на следващият ден монтирахме и така и го подкарах:

Изображение
Изображение
Изображение

Голям кеф беше по снега. Една буца лед от камион реши че е точно сега момента да се отлепи и да падне пред мен, та и новата броня понесе доста поражение, но слава Богу нямаше други щети. Дойде и края на зимата. Снега се стопи и се отвориха красивите софийски кратерчета. Колата отиде на цялостно почистване, пране на мокет и таван, освежаване на коженият салон и пастиране. Грейна отвсякъде. Е нещеш ли едно кратерче ме изненада излизайки изпод един Голф 2-ка и една от хубавите ми зимни гуми на няма и 2000 км. замина. Има си балон, изкривих джанта... Чудесно беше... Вече се бях сдобил и с нови джанти 16-ки, които веднага след закупуването им, отидоха на пясъкоструй и прахово боядисване. Реших да купя 4 нови летни гуми за 16-ките, пък балонестата зимна и джантата да ги оправям преди новият зимен сезон. Е така и стана:

Изображение
Изображение

Към новите джанти имаше нови болтове, втулки и т.н. премеждия... :D

Следва продължение...




Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот Dpop » Пон 07 май 2012 16:18


Честито за добрата придобивка Ники, да разбирам ли че вече си с 2 Б3-ки?


Потребителски аватар
Wrofeel_VR6
Мнения: 1670
Регистриран на: Съб 14 апр 2012 20:39
Автомобил: Passat 3B2 1.8T 20V
Двигател: AEB
Местоположение: Видин

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот Wrofeel_VR6 » Пон 07 май 2012 16:25


Гледам че много се грижиш за него :bowdown ,то така и трябва.


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот CoZmO » Пон 07 май 2012 16:28


Dpop, точно така разбирай брат... :Mr Green Fun Две Б3-ки и една Б5-ца... Тия дни ще карам 2-рата Б3-ка на вилата, да се уча да боядсвам на нея... :screwy mhihi

Wrofeel_VR6, така е приятелю. Всички ми се смеят че набивам пари в дърти гробници, ама съм си влюбен в тия катафалки, кво да направя. Има и още подобрения, ще има и още много живот и здраве. Чакам син да ми се роди след два месеца, ще стягам Звяра за подарък за 18-тата му годишнина... mhihi :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот Ник никишето » Вто 08 май 2012 19:31


Коле най накрая темата ти heavy metal zork ти си за пример как се правят нещата. Гошо 60 е много маняшка машина и си заслужава да се инвестира в такъв автомобил , много се радвам че имах възможността да му се порадвам на снежец :Mr Green Fun с новите ти гуми и работещо синхро . Това ме накара да си накупя частите за моят кокал и да се хвърля в джаза с безкрайният ремонт на един крайно изтормозен и уморен голф синхро .


Emo877
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 06 яну 2011 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот Emo877 » Вто 08 май 2012 22:13


Евала бате :applause:


Потребителски аватар
silven-VW FOREVER
Мнения: 671
Регистриран на: Пон 11 май 2009 22:31
Автомобил: Audi A6 Audi A1
Двигател: FSI TFSI
Местоположение: Козлодуй

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот silven-VW FOREVER » Чет 10 май 2012 11:44


Евала ! Продължавай все така :bowdown

p.s едно време и ние имахме такъв звяр ... Само дето беше бял и седан :screwy


Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот Special mk3 » Чет 10 май 2012 11:51


евала на такива хора като теб подържат на топ ниво.
Г60 и синхро добро попадение си взел с майстори работа да нямаш.
Успех.


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот CoZmO » Пет 14 сеп 2012 16:26


Малко да възродя темата. Малкият звяр се роди и нямах почти никакво време да действам по колата. Вече малко се поокопити, та започвам песента с нов глас.

Ето го изписването на малчо, качен в столчето на задната седалка, мислейки си "Ех какъв добър тати, с какъв звяр ме взима да си ме прибере..."

Изображение

Eто и последната модификация преди раждането:

Изображение
Изображение

Както се вижда от снимките, на тъмно стрелките не се виждат. Четох доста из форумите, спрягаха се фосфорни бои. Е след дълго търсене открих, и ги боядисах. Ефекта е до 10 минути след стъмване, след това отново мрак. Сега открих китове за светещи стрелки. Малко множко парички са, но ще се разделя с такава сума. Днес ми дойде и дългоочакваното озвучаване, което ще се монтира в понеделник плюс още няколко екстри-изненади. Очаквайте във вторник да се похваля и със снимков материал...


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот vasstop » Пет 14 сеп 2012 17:38


Може да пробваш със светлопроводящи стрелки от Ауди ;)
Даже имаше някъде тема във форума за това, май беше в Направи си сам...


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот CoZmO » Нед 16 сеп 2012 8:21


Мерси, Васе. Намерих темата, вече си намерих и стрелки, скоро ще бъдат при мен и ще ги монтирам...


Потребителски аватар
dj_beat_boxer
Мнения: 216
Регистриран на: Нед 28 фев 2010 17:15
Автомобил: GOLF MK4 2.3 V5
Двигател: AGZ
Местоположение: ihtiman

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот dj_beat_boxer » Нед 16 сеп 2012 8:36


много добър пасат, колега може ли да постнеш темата за стрелките :да:


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот CoZmO » Нед 16 сеп 2012 9:07


dj_beat_boxer написа:много добър пасат, колега може ли да постнеш темата за стрелките :да:


Заповядай, колега: ЦЪК


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот CoZmO » Вто 18 сеп 2012 23:16


Ето ме отново. След двудневна работа по колата имаме задоволителни резултати. Започнахме със смяната на фаровете. Благодарение на колега от форума се сдобих с двусекционна Хелла на добра цена плюс поставяне на ксенонче:

Изображение

Докато чичо Мишо се занимаваше с фаровете, аз се опитах да поставя светещи стрелки на километража. Е да знаете хора, стрелки от Г4 не стават за Б3. Така и така бях разколачил километража, та поне си обърнах поляризацията на дисплеите:

Изображение

След това дойде ред на озвучението:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

През това време, докато чичо Мишо се бореше с кабели и говорители, аз реших да свърша полезно дело. На предната емблема почти й беше паднала боята и стоеше доста грозно. Задната пък, бившият собственик я беше боядисал с четка:

Изображение

Та хванах един спрей черен мат и се хванах на работа, същевременно реших да реновирам и раменете на чистачките, че и те се бяха поналюпили:

Изображение

Ето и емблемите по местата им:

Изображение
Изображение

След това реших да затъмня задните стопове с фолио. Доста порових из немският ибей, но предлаганата там черна хелла е все за седан. Ще пада търсене, но така или иначе бюджета засега ми свърши. Смятам, че не стана чак толкова зле:

Изображение

Междувременно, чичо Мишо успя да монтира и ДРЛ-а. Приключихме с работата и стана време да си тръгвам. Паля колата, ДРЛ не тръгва. оказа се че ми е доста слаб акумулатора. Сега ще трябва да купувам нов, защото трябва да е 72 ампер часа, а пък моят е 55. Пуснах поне да се порадвам на музиката - КАЛЪЧ! Яко брум, пълна симфония. Оказа се че чинчовите кабели, на които пишеше "Профешънъл", "Стоп нойз" и т.н. са пълно менте. Хайде пак разкачай табло, връзвай колонките директно към цд-то, с уговорката да намеря читави чинчови кабели и да пуснем в действие и усилвателя. Просто вече нямахме нито време, нито желание да се занимаваме повече и си тръгнах. Поне ксенончето свети читаво, с новите фарове с лупи е съвсем различно. Ето и как свети таблото на тъмно:

Изображение

Ами засега толкова, ще следва продължение...

Ще извинявате за "чистата" кола, но все пак бяха дъждовни дни... :beer :обичам ви


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Черният звяр или сдобиването с Б3 Г60ка

Мнениеот nokiangage » Вто 18 сеп 2012 23:27


О, честита придобивка и да се запиша за темата, задължително ще я следя колега и при развитие очакваме снимки :да: !



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта