Ще видиш, и той ще се изкриви

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Golfuuu
Мнения: 17
Регистриран на: Пет 04 яну 2013 11:45
Автомобил: G3
Двигател: 2.0 GTI
Местоположение: Варна
Контакти:

Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот Golfuuu » Пет 04 яну 2013 21:57


"Ще видиш, и той ще се изкриви!" - Това бяха първите думи на един от близките ми приятели като разбра, че съм си взел голф.

Как започна цялата история?

Обичам да си сменям колите, винаги се набутвам понеже ги вкарвам във вид, а после някой друг им се радва, но за мен колата е като любовницата - колкото и да си инвестирал, сменяй смело, ако друга ти е на сърце...
... Всичко започна с една прекрасна 7 годишна Лагуна, която беше перфектна, чаровна, елегантна, при всяка наша среща флиртуваше с мен, о каква страст... Всеки път като вкарвах своята карта в таблото и всичко светваше като коледна елха, усещах странен приток на кръв в областта на слабините. Допира на кожения салон по тялото ми беше незаменима ласка, проблясъците на нощните светлини от капака ме влудяваха, но...
... Ах, подла мръсница! Изневери ми! Тръгваме щастливи на кратка почивка за 2-3 дни, а тя се нацупи и 3те дни, които прекарахме заедно ги превърна в ад за мен. Ужасно е, не искам да си спомням!
Та като всички истински мъже, ударих с юмрук по таблото и категорично отсякох "Скъпа, ние бяхме до тук! Намери друг с когото да се ебаваш!" и я продадох.

Месец по-късно, когато бях изнемощял от търсене на нормална кола случайно видях обява "Продавам голф 93г., 1200лв.", викам си "Голф! - абсурд" след Лада, Дайхатцу, BMW, Лагуна... Пак да се върна на германска лада - НЕ! Но, нещо ме накара да отида да видя, какво се крие зад скромната обява.
Карам си аз на там (кола на заем) и си викам "Голф за 1200лв., т'ва ще е морга" ... Както и да е отивам, и гледам един много прашен, мръсен, мърляв автомобил. Аха да си тръгна и си казах, ай да го видя поне, път съм бил... Гледам го- малко заминала боята от полиранията, ама лъскав, па макар и пръскан тук там. Отварям вратата- натурален, никога не е пран салона (ужас)... Викам си "Пфу, кошник"... Ама нямам кола, която да ми върши работа, а и зима идва.
... Започнах да го оглеждам по-сериозно, (беше ми писнало да гледам разни кенефи по 5000лв., които за да станат коли им трябват поне още 5000лв), отварям капака и изненада гарнитурата на капака тече, като фонтан за шоколад и има нещо кръгло, което ми прилича на изпарител... Викам на продавача "Пич, това какво е?" и човека вежлив "С газово е", викам му аз "А работи ли?", той "Ами да"... Замислих се, то газовото струва 400-500лева. Хъм! Викам му "Това с какъв мотор е?", човека "Ами GTI 115к.с."... Хъм! ... Викам "А може ли да я покарам?", човека вика "Да".
Качих се и я подкарах, установих, че има изненадваща сила за годините си и външният си вид... Гледам аз копче "MAX" :) ... Вика му на човека "Това да не е за нитрото?" хахах... А той пич излезе, готин човек, нашия "Не бе, студено прави"... "Климатик?" :shock , "Да бе, и работи! Заредих го." - Човека ме смаза! Викам си, за 1200лева кола с газово и климатик и документите изрядни "ВЗЕМАМ Я" заявих на висок тон и я подкарах към нотариуса, викам си "ще я карам в критични, ако не изпуши до там и зимата ще изкара" :lol: .
Та така я купих!

И какво се случи, отивам в един сервиз (там си ходя по принцип) - около 30 мин. само се смяха и я обикаляха... та после, като разбраха, че съм се решил да изкараме заедно зимата я почнаха - Пароструйка на двигателя и цялото купе - ИЗНЕНАДА, няма ръжда и не е удряна! аххаха... :beer
Обаче течеше отвсякъде- смениха доста гарнитури, всички семеринги, масла, ремъци, филтри, включително и на скоростната кутия, и там слагаха разни уплътнения и глупости... Боядисаха ми на бъзик капака на главата в червено ... Викат "Кукла" и се смеят :063: ... Продължаха да оглеждат, смениха всички маркучи, кабели, абе изкъртиха я и я наредиха... Глътна ми към 800лева :kissy: ако бях със старата ми кола 800 лева щяха да отидат само за датчици хахаха... Качвам се аз, карам... Тя върви, ама я карам като за последно, минах 9000км. викам си аз "Я да долея масло", дърпам щеката и изненада :shock Маслото си е както е било, като го сипахме - "НЕ ГОРИ ЛИ ВЕ?" - Така извиках, че Голфу се дръпна 50см назад, явно се е стреснал :063:
Като видях какво е куче непобедимо започнах да го уважавам, и реших да го заведа на почивка преди нова година да види, че съм човек, викам за батко нови обувки да е тарикат, а за тебе нови гуми... Преспи, виелици, пътищата затворени, ама ние си пеем "Сомаму" и караме на зиг-заг между закъсалите. Страшен звяр излезе, явно е нямал шанс да попадне на човек.

И аверчето ми "Казах ли ти, пречупи се!"... Пречупих се! Сега си мисля да я нагиздя, може да е грозна, ама е сериозна, имаме си доверие и мисля да й дам шанс.

Та... Я сега кажете фолио или боя? Май фолио, ама трябва да се оправят няколко забележки по купето преди да я гримирам палавницата. Кажете къде във Варна ще ми вземат евтино, за да ми оправят 2-3 хлътнали места, задната врата (има ръждива точка, която трябва да се изстърже от корена). Може да ми препоръчате и евтин тапицер. Абе евтини неща търся, все пак съм дал 1200лева за колата и около 1000лв., за да я направя технически изправна (няма лабаво, тигрица стана), не ми се наливат още пари, но ... Ще я направя, човърка ме. Една тапицерия... малко да я освежа отвън... малко пластмаси и дреболии... Колата го заслужава, има хляб поне за още 100-150 000км.




Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот vovo6808 » Пет 04 яну 2013 22:50


Да ти е честита колега.Със здраве да си я караш. Дай някоя снимка да я видим тая палавница.


Потребителски аватар
Denis95
Мнения: 115
Регистриран на: Нед 26 фев 2012 16:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Попово

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот Denis95 » Пет 04 яну 2013 23:05


Дати е честита и много безаварийни километри ;)


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот Bai Sando » Пет 04 яну 2013 23:06


Човече,така увлекателно го разказа,че чак си го представих цветно :applause:
Браво.Качи някоя снимка на "Палвницата" :mrgreen:


Потребителски аватар
RoadRunner
Мнения: 4117
Регистриран на: Сря 26 ное 2008 19:32
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: София

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот RoadRunner » Пет 04 яну 2013 23:25


Разказа е страшен. От доста време не съм чел такова увлекателно мнение :) Качи някоя снимчица да я видим "палавницата"


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот nokiangage » Пет 04 яну 2013 23:34


И от мен поздрави за развлекателния разказ :bowdown , честита да Ви е връзката и дано се задържи повече време, естествено щастливо и за двамата... :drunk


Потребителски аватар
adr3nalinchy
Мнения: 342
Регистриран на: Съб 26 мар 2011 10:52
Автомобил: Volkswagen Golf MK4
Двигател: AGU
Местоположение: Tърговище

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот adr3nalinchy » Пет 04 яну 2013 23:52


Човек честно да ти кажа ти си вторият, който разказва така увлекателно разкари за колата си след един колега (Endios). Нищо лично, рядко се срещат колеги, които да пишат толкова по темите си шапка ти свалям :ahoy
Успех с гримирването и дай малко снимки да изплакнем и ние очичките :beer


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот golf777 » Пет 04 яну 2013 23:54


:bowdown браво колега,грабна ме с този разказ, голфа е стабилна кола а и особено като е в правилните ръце,смело напред


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8455
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот samo_pechka » Пет 04 яну 2013 23:55


:D Хареса ми мн увода, кулминацията и завършека - ти си бил за писател роден :bowdown Да ти е честита колата :beer Дай да киризим сМинки :mrgreen:


Потребителски аватар
Emir
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 18 май 2009 18:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот Emir » Пет 04 яну 2013 23:59


Колега до пенсияяяяя...

Честито :да:


Потребителски аватар
microelement
Мнения: 730
Регистриран на: Сря 13 май 2009 10:57
Автомобил: Audi B5
Двигател: AFN
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот microelement » Съб 05 яну 2013 0:04


И от мен поздрави за голфчето и естествено за тва дар слово което те е осенило покрай тая "грозна ама сериозна" mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
petar_gd
Мнения: 55
Регистриран на: Съб 01 май 2010 22:19
Автомобил: polo
Двигател: afh
Местоположение: Dobrich

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот petar_gd » Съб 05 яну 2013 0:10


:lol: :lol: :lol: :applause: браво колега!(за историята) :D


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот piter_96 » Съб 05 яну 2013 0:28


Хаха, страшен си колега. Да ти е честит голфа и да продължава да те радва. :applause:


Потребителски аватар
Vladimirov26
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 25 окт 2011 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот Vladimirov26 » Съб 05 яну 2013 0:56


:bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown
Евала за разказа, евала ......


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Ще видиш, и той ще се изкриви

Мнениеот pEsHkyY » Съб 05 яну 2013 2:26


Ти не си човек :063: да те слуша много и много положителни преживявания да имате заедно :Mr Green Fun



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта