Golf MK2 Edition One

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Special mk3
Мнения: 702
Регистриран на: Пон 08 авг 2011 22:36
Автомобил: Vw Golf Mk3
Двигател: TDI
Местоположение: Видин.
Контакти:

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот Special mk3 » Сря 20 фев 2013 20:27


Голфчето много ми харесва,не знам защо но на мен лично много ми харесват Испънати мк2 с GTI пакет и Sebring джанти но от тези с параметри 7J стой много хубаво нисичък с 10мм фланци вади убийствена визия и стойка и гумите 195/45/50/15 ще му дойдат добре.
Успех от мен и по красив ще става поддържай че намаляват запазените екземпляри !




Потребителски аватар
microelement
Мнения: 730
Регистриран на: Сря 13 май 2009 10:57
Автомобил: Audi B5
Двигател: AFN
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот microelement » Сря 20 фев 2013 20:43


Според мен най добрия вариант е с черните джанти.Ако го оставиш със себринга трябва да търси и фланци за да стои прилично.
Виж ако полираш борда на черните и средите ги боядисаш същия металик като колата не ти трябват никакви други джанти :th_up мое мнение :stumm вкус другар няма :Mr Green Fun


Потребителски аватар
PL-16v
Мнения: 629
Регистриран на: Пет 25 фев 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот PL-16v » Сря 20 фев 2013 21:15


Здравей колега първо поздравления за екземпляра който си намерил от тук натам е много важно да решиш колата във каква насока ще се развива дали ще го запазиш в оригиналния му вид или ще импровизираш спрямо това както ти виждаш нещата :exclaim Ако все пак решиш да си го пазиш заводски нито едните нито другите джанти са за тази кола и няма как и да бъдат :exclaim Точния човек ти го каза преди 1 страница
Жоро Делчев написа:Трябва му само хубав GTI-пакет и един BBS RM012 с каквито си излиза от завода :th_up
Най важното е че основата я имаш успех :th_up


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот iliankocov » Сря 20 фев 2013 21:24


PL-16v написа:Здравей колега първо поздравления за екземпляра който си намерил от тук натам е много важно да решиш колата във каква насока ще се развива дали ще го запазиш в оригиналния му вид или ще импровизираш спрямо това както ти виждаш нещата :exclaim Ако все пак решиш да си го пазиш заводски нито едните нито другите джанти са за тази кола и няма как и да бъдат :exclaim Точния човек ти го каза преди 1 страница
Жоро Делчев написа:Трябва му само хубав GTI-пакет и един BBS RM012 с каквито си излиза от завода :th_up
Най важното е че основата я имаш успех :th_up


Първо - Благодаря на всички, които ми писаха за колата, както в темата, така и на Л.С., фейсбук и т.н.
Второ - искам да запазя колата в оригинален вид, а във вида със Себринга най - много се доближава до стоковата визия. Определено ББС-а ще заспи, но всички знаем, че той не се намира много лесно, пък и имам още много работи да оправям, дори и малки, но си ме дразнят! Поздрави!


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот sashobas » Сря 20 фев 2013 21:28


Получил си препоръки от хора които са се доказали през годините.Следвай ги и няма да сгрешиш. :th_up


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот iliankocov » Чет 21 фев 2013 19:50


Колеги, мисля да продавам и 2-та комплекта джанти. Ако има някой навит за някой от комплектите, моля да ме потърси на Л.С.


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот eminem94 » Чет 21 фев 2013 23:30


Много красива 2-ка ,колега ще следя с интерес развитието по колата .

пп.Където каза,че е различен цвета на пластмасите,ако ги пръснеш черен мат ще стане много хубаво,поне според мен де :)


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот iliankocov » Пет 22 фев 2013 0:13


eminem94 написа:Много красива 2-ка ,колега ще следя с интерес развитието по колата .

пп.Където каза,че е различен цвета на пластмасите,ако ги пръснеш черен мат ще стане много хубаво,поне според мен де :)

по - скоро мисля да мина праговете с боди 700, че мисля, че те са пръскани преди с някакъв спрей... да видим какво ще стане. След това мисля да ги мина с пистолет за горещ въздух и ако не ми хареса ефекта ще го мисля.


Потребителски аватар
Weezy
Мнения: 1352
Регистриран на: Съб 14 мар 2009 23:08
Автомобил: VW Golf mk2 1987
Двигател: JP
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот Weezy » Пет 22 фев 2013 0:36


С пистолета за горещ въздух ще стане повече от добре :th_up Ако праговете са от същата пластмаса като веждите, и те ще станат няма дертове :smile


Потребителски аватар
sashobas
Щастлив голфаджия
Мнения: 2831
Регистриран на: Пет 01 сеп 2006 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот sashobas » Пет 22 фев 2013 1:50


Има достатъчно хубави препарати за освежаване на брони.Не пръскай с спрей и бодита.


Потребителски аватар
ZeroCool
Мнения: 1840
Регистриран на: Сря 26 апр 2006 23:23
Автомобил: ImamDa
Двигател: sVatreshnoGorene
Местоположение: Горна Оряховица
Контакти:

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот ZeroCool » Пет 22 фев 2013 2:28


черните елементи ги жуля с черна структура аз......и тва е
ножа на голфа ми седи като нов втора година...като се има впредив че го търкам постоянно


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот nokiangage » Пет 22 фев 2013 20:24


Аз знам, че си си решил да ги махаш, но намерих една доста сходна 2-ка, ей така нагледно да я има :c020
Изображение


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот iliankocov » Пон 25 фев 2013 18:03


Здравейте! От няколко дни не съм писал в темата, защото все още съм в процес на работа. През последните дни доста си поиграх с предната броня, халогените, мигачите, решетката, малките фарчета и калника. По отделно:
- На предната броня е премахната боята от черната част с боди 700/Благодаря на Лъвчо за това, че ми каза за тая смивка и за това, че ми каза как се маха предната броня :bowdown /
- Мигачите са промити отвътре и са полирани. Странното е, че нямат почти никакви забележки.
- Халогените - е тука беше голямата игра. Полирани са стъклата и/за първи път полирам стъкло/имат забележки, но е поносимо. Също така лупата и рефлектора на единия са сменени, защото бяха тотално заминали. С преправяне става на 100% от Опел Вектра А, такъв беше и моят донор :mhihi .
- Решетката беше основно измита и намазана с препарат. Няма счупени крачета.
- Малките фарчета - измити отвън и отвътре. Имат леки забележки по стъклата, но се понася на първо време.
- Калника - Беше свален, защото не бяха добре луфтовете. Има следи от предишно боядисване, но като цяло няма почти никакви забележки по него. Не знам оригинално ли част от веждата липсва/както е на Сашо Sashobas и странното е, че подкалника влиза точно в това изрязаното... И от двете страни са така.
Луфтовете са оправени, калника е полиран изцяло/боята е :c058 и няма нищичко общо с неполираната част. Това говори за основно полиране в близките дни :mhihi /
Залепена е и малката част от лайстната на калника, както е и хваната емблемата Wolfsburg edition по - здраво за ламарината/ че тва крадливо племе/...
Остава да се монтира ГТИ вежда на калника/като намеря/ и приключвам с него
Онзи ден се повозих към Леденика за да видя какво ще е поведението на колата откъм загряване, устойчивост, ускорение и т.н. и да ви кажа до сега не съм имал такава кола, с която влизам и излизам на 3-та от обратен завой, а излизането го правя с въртене :c058 Обещавам, че повече няма да я тормозя :redface
Днес търсих пластмаските на релсите на седалките, щото тези са се попредали, но няма никъде из нашия тъп град. Ще мисля някакъв друг вариант :banghead
Палчето на шофьорската врата е пооправено, щото пластмасата е на мармалад/ и такова няма никъде :banghead / Скоро време ще се ходи на София за набавяне на части, усещам :twisted
Регистрационният номер, както каза Асен погоре, е сменен с врачански, отговарящ на годината на производство. :mhihi

Ето и малко снимки, на които колата за пореден път се вижда, че е черна, а в същност е ЛИЛАВА
калника може би е най - чистата част от колата :mhihi
Изображение
Изображение

задната вежда монтирана тестово :mhihi
Изображение
Това е за сега, малко по - късно ако мога да направя хубави снимки, ще пусна на бронята, че нямам! Поздрави!

Последна промяна от iliankocov на Чет 07 ное 2013 0:19, променено общо 1 път.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот golfmk1 » Пон 25 фев 2013 21:40


Ако си спомняш какво ти казах за калниците и веждите :cool


Потребителски аватар
iliankocov
Мнения: 1363
Регистриран на: Пон 14 май 2007 17:10
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 KR 1991 BMP 2007
Местоположение: Враца

Re: Golf MK2 Edition One

Мнениеот iliankocov » Сря 27 фев 2013 23:54


golfmk1 написа:Ако си спомняш какво ти казах за калниците и веждите :cool

Спомням си :bowdown
Днес отидох да си взема обещаните стопчета от колегата jrc2 и гледам някъв голям кашон... Отварям го и какво да видя, той колегата ми пратил още доста части БОНУС със стоповете :bowdown :bowdown :bowdown :love.vwclub
Е направо много се изкефих, за което му благодаря адски много :bowdown .
Веднага последва старателно почистване и полиране на стоповете - около 2 часа игра, но станаха перфектни.
Също така в крайна сметка реших да си оставя джантите от Г60 и да продам тези, които са на колата, тъй че ще сваля обявата за тях. Между другото утре ги чака лека промяна :Mr Green Fun

ето подаръците от колегата :bowdown
Изображение
на снимката се вижда единия полиран, но не е изчистен хубаво, и другия, който все още не е обработен.
Изображение

ето и какво се случва с джантите. Утре и предстои боя на всички и най - вероятно и лак, защото в момента са само с база. Поздрави и лека вечер.
Изображение

Последна промяна от iliankocov на Чет 07 ное 2013 0:26, променено общо 1 път.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта