Caddy MK1-Caddy-llac

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 10 яну 2015 17:14


Beco_ написа:колега ако пробваш да сложиш по едно габаритче във фара под лупата да изглеждат ето така:

ще приличат на оригинални мерцедесови на цена над 1200 лева :) замисли се на един по-късен етап, пак да се заиграеш с тези фарове,намери други рефлектори от голф и едни други лупи и пробвай пак. малко изместваш центъра на лупата да е по-горе. не казвам че не е играчка, но не е и невъзможно. знеш!

поздрави


мислих го и това, но в крайна сметка реших, че искам габарита да е долу в крайните крадрати на маската както на една снимка на бяло кади от предните страници, като там ще е габарит и мигач в един корпус.




Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 10 яну 2015 17:18


golfmk1 написа:Ако ти се потят фаровете имат нужда от отдушници :wink

за сега не съм забелязал потене, но не съм го и карал продължително. Иначе съм направил вентилация с отдушник от пасат Б5.5
п.с. и по напред в темата бях писал, но да пиша пак, пък някой може да помогне, трябва ми пода от дясно, от напречната греда напред , може и да е с предната колонка и прага, ако е здрав, че ще се твори е ясно, но ако е възможно да запазим максимално оригиналния вид ще е по-добре :)


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот pEsHkyY » Съб 10 яну 2015 17:19


Я.. с какво си се сдобил. Браво :smile Фаровете са станали приятни, придават визия отпред. Ще следя със интерес. На какъв цолаж си се спрял за жанти? :rolleyes


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 10 яну 2015 17:24


все още съм в търсене на точните, колебая се между 13 с широки ниски гуми или класически 15 195/45 и в двата случая навън от калниците :Mr Green Fun


Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот pEsHkyY » Съб 10 яну 2015 18:04


Мдам, добре звучи. Тази зима и аз се кефя на стреч и изнесени капли :th_up Качвай снимки да зяпаме :beer


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 11 яну 2015 17:47


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот golfmk1 » Нед 11 яну 2015 18:59


Трябват ти някакви по-класически джанти според мен ако ще са с голям цолаж.Идеалните джанти ако ще е ниско са или широки 14-ки или 15-ки тави, или широки железа.В никаккъв сличай 13-ти номер дори и широки.


Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот T.C.T. » Нед 11 яну 2015 19:19


Аз така и не видях в постовете каква е идеята за визията на Caddy-то...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 11 яну 2015 19:35


golfmk1 написа:Трябват ти някакви по-класически джанти според мен ако ще са с голям цолаж.Идеалните джанти ако ще е ниско са или широки 14-ки или 15-ки тави, или широки железа.В никаккъв сличай 13-ти номер дори и широки.


абсолютно си прав :th_up Пробваме разни налични дали някой комплект няма да му лепне, но до сега не сме попаднали на нещо сполучливо...
Изображение


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 11 яну 2015 19:37


T.C.T. написа:Аз така и не видях в постовете каква е идеята за визията на Caddy-то...

изкърпване, цялосто пребоядисване, снижаване, хубави джанти, изпънато и стегнато. Нещо семпло и изчистено, без кич, без туниг извращения, стоков двигател, подновени спирачки, окачване, пълно обслужване и т.н. нещо като снимката от горния пост, но още сме много далеч от етап доизпипване на визията , чака ни много работа и ще мине много време докато всичко стане като хората.


Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот T.C.T. » Нед 11 яну 2015 20:20


Всичко в последния пост ми звучи добре,но друго виждам на снимките ти - Фарове от други коли с вградени лупи,
идеи за премахване на брони,вграждане на светлини за заден ход отпред,добавяне на пластмасарии по веждите...
Според мен трябва да се придържаш към OEM визията,като може да я съчетаеш с Clean Look(най-вече под капака).
За джантите съм съгласен,че трябва да е нещо класическо и 13-ка малее.Мк1 е доста претенциозен откъм
джанти и тунинг като цяло.Най-много му отиват cross spoke джанти,независимо дали са split или не.
Борд-а на джантите не е задължителен,но е за предпочитане...15" раздути железарки също са
добър вариант и се връзват с идеята за Oldschool.И в тоя ред на мисли ниското окачване
и изнасянето на джантите на ръба както и акрилен цвят на купето са задължителни.

пп С какъв мотор е Caddy-то,прочетох само че е 54 к.с. ?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 11 яну 2015 20:49


фаровете си ми харесват, по-изчистени са от оригиналните, много са семпли и най-вече светят много добре, задна броня няма да има , не знам заглеждал ли си оригиналната задна броня на кади, тежи 15 килограма едната половина и е като от камион, страшно груба и стърчи по 20см навън от купето.
Изображение
Пластмасовите вежди не съм убеден дали ще ги има. Трябва първо да намеря за проба. Джантите наистина се оказват сложни, пробвах няколко комплекта, разгледах много готови кадите из нет-а и рядко харесвам джантите на някое. Акрил или металик ще се реши в по-късен етап, по талон е Бордо. Двигателя е дизел 1.6


Потребителски аватар
T.C.T.
Мнения: 1234
Регистриран на: Пет 31 авг 2007 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СофиЯ

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот T.C.T. » Пон 12 яну 2015 13:13


И на мен не ми харесва задната stock броня с двете половинки приличащи на степенките по боклуджийските камиони :mhihi,
но винаги има начин да пригодиш VAG части,за да се запази цялостния оригинален вид.Първото което ми хрумва е
предна броня от Caddy сложена за задна,като и се запълнят местата за мигачите.Друго което ми идва на ум е
комплект(предна и задна) тесни брони от Golf / Jetta Mk1 / Mk2.За размери и какво е нужно като
напасване незнам,идеята е че стига да имаш желание всичко е възможно. :th_up

Успех с проекта. :beer


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 12 яну 2015 15:24


лека по-лека всичко само ще си покаже в каква посока да се върви :beer


Потребителски аватар
lusko_vabel
Мнения: 200
Регистриран на: Вто 13 сеп 2011 17:11
Автомобил: Vw Passat B5 1.9 TDI
Двигател: AFN
Местоположение: Pleven
Контакти:

Re: Caddy MK1-Caddy-llac

Мнениеот lusko_vabel » Пон 12 яну 2015 16:24


Супер се очертава Caddy-нцето, колега дай някоя снимка да видим как светят лупите много ми харесва как си ги направил!Успех :love.vwclub :beer



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта