Стария кокал passat 35i

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Стария кокал passat 35i

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 25 яну 2015 3:41


Дойде време да напиша някоя добра дума и да постна някоя снимчица на стария другар който след като е обслужвал 90 годишен дядо вече 11 години ми служи вярно с подходящата навременна поддръжка разбира се, като всеки дърт кокал.
Декември месец 2003 година малко преди Коледа братовчеда го регистрирал в кат за да се повози с него и да го продаде, качил да закара баща ми до вкъщи и той ми се хвали. Братчеда ме вози в една голяма и хубава кола, вози много хубаво, ама не знам каква е, фолксваген ама....
Отивам аз на другия ден на автомивката да си измия голфчето двойка което карах тогава и гледам братчеда току що му измили пасата и подсушават. Питах го с това ли е закарал баща ми до нас та е толкова впечатлен, разказа ми за колата, показа ми документите, разбрахме се за цената 4500 лв /пусто мито дето се плащаше тогава/, взех му ключовете, оставих му тези от голфа като го измият да не си ходи пеша и се разбрахме след нова година да го прехвърлим.
Голям кеф, след голфа ми се струваше че съм седнал в невероятна лимузина, широко комфортно и върви.
Какво си купих с тия пари, двигател PF 79kw, хидравлика, щора на задното стъкло и задни регулиращи се седалки,произведен в Ембден през лето господне 1989, толкова!
Личеше си че колата е поддържана, не тропа, не клопа, не духа вятър, не бръмчи, а при две засичания от пълен до празен резервоар /тогава Господ ходеше по земята/ даде разход както е описан в книжката която намерих в жабката 5,5 на 100 извънградско, 10,3 на 100 градско, 7,4 на 100 смесен разход.
Не са много снимките които имам от тогава, ето ги всичките
2004 (5).jpg
2004 (4).jpg
2004 (3).jpg
2004 (2).jpg
2004 (1).jpg

Последна промяна от К.Одаджийски на Нед 25 яну 2015 4:59, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 25 яну 2015 4:00


Започна се безгрижното возене, по някое време изпаднаха на добра цена два комплекта джанти bbs и гуми подарък, та замених железарките с оригиналните тасове
janti bbs (1).JPG

Първите проблеми които излезнаха бяха със спирачните дискове или поне тогава така си мислех в последствие се оказа проблемен вътрешен накрайник, но при спиране се се получаваше вибрация във волана. Купих си нови дискове локхийд и накладки, разработих ги 200-300 км, тръгнах на море, вибрацията същата, на морето си купих дискове оптимал и ги смених на място, на връщане до Търново леко със спирачките и никакъв проблем докато не взех да спирам като хората а волана да се мъчи да ми откъсне ръцете. Викам си тия боклуци се изкривиха много лесно и от форума си купих комплект супорти, апарати и 280мм дискове надявайки се да реша проблема. Бяха от катастрофирал голф и единия диск изкопан яко от болт някой си, нови дискове цимерман 280мм, вибрацията остана а и джантите bbs опираха в апаратите, та се наложи временно да ги изнасям с 5мм фланци. Добре че в тоя момент ми протече рейката седмица след изтичане на гаранцията по извършения и ремонт, та като се сдобих с нова рейка втора ръка от арабин от Симеон в столицата вибрацията във волана изчезна. :11
Така и така монтирах големите дискове се разтърсих и от форума си купих комплект себринг от Г60, които си ги имам и до днес
janti sebring  (1).jpg

После пробвах как ще стоят джантите на LILAN от пасата за известно време
janti vision (1).jpg
janti vision (2).jpg

Добре изглежда с тях, но бяха взети назаем и трябваше да ги върна, но по случайност намерих в продавалника един много харесван от мен модел cms, две джанти в Пазарджик и две джанти в Плевен, поръчах ги и събрах един комплект
janti cms (3).jpg


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 25 яну 2015 4:27


2007 година монтирах обикновена газова уредба Ловато не издържайки на цените на бензина, която изкара безпроблемно 70 хил.км и изпарителя се предаде, смених му мембраните и гумичките, новите изкараха двайсетина хиляди и също свършиха курсовете, в момента съм с монтиран турски изпарител ферони и нарочно сменен превклювател, смених автоматичния с ръчен за да решавам аз лесно кога да карам на бензин, кога на газ и кога на нулево положение /ползвам го лятото спускайки Петрохан примерно/
Един интересен случай свързан с газовата уредба която може би за мой късмет тогава спаси колата от изгаряне. На околовръстното на София в една голяма жега карах си на газ, но се спукал бензинов маркуч, изтекъл бензина точно върху генерацията, запалил се разтопил пластмасовата тръба за вакума на сервото, сплесква се тръбата от вакума, променя горивната смес и уредбата гръмна качествено при което изхвърли огън през калниците, достатъчно да ми опърли космите по ръката която бях подал през прозореца. Гърмежа обаче успял да издуха огъня навън, та каквото беше останало да гори успях да го изгася с тениската /нямах пожарогасител :redface /
Пораженията бяха стопени допълнително слагани кабели за релето за газовата, самото реле и лош външен вид на кабелите на свещите. Ролка скоч от Бриколаж и парче маркуч за сервото и бях отново на пътя, на другия ден до Свищов пътувах и изгоря бензиновата помпа, като се прецакало релето до там съм карал на две горива и просто бензина в резервоара свършиш.
Замених я с китайка която си я карам и до днес.
Поради разни гърмежи дебитомера се предаде, смених го с друг също гърмял, на който обаче успях да изжуля клапата да не опира, стъпковия мотор също нещо взе да се бъзика и миналата година PF мотора с диджифант 2 беше преоборудван с всмукателен колектор, ЕКУ и моно от ABS заедно с инсталацията. Остана да ползвам старото си делко и отделен комутатор. Ламбда сондата не съм я закачвал изобщо. Доволен съм и от разхода и от вървежда на газ, доволен съм и от вървежа на бензин, но не съм засичал разхода. Свърши се с гърмежите и невероятните разходи :horror
Случайна снимка от мини северозападнала сбирка, заедно с Ежко и Синята пичеловка
boichinovci.jpg

Кокала предимно се кара и със скромните си възможности гледам да го товаря колкото може /събира много седана/и винаги да го поддържам в изправно техническо състояние, та затова промени по външния вид няма много.
tovarene (1).jpg
tovarene (3).jpg
tovarene 3 bidona.jpg

3-4 панелни радиатора, 80 литров бойлер, помпа, тръби и части за апартаментно локално парно или два 40 литрови и един 100 литров бидон и 32 литрова газова бутилка :mhihi


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 25 яну 2015 4:42


Екстри не съм добавял много, монтирах релета за фаровете, но в една кутия в коша ги бях сложил, кутията смалкала кабелите, те от своя страна контактите на едно от релетата и след 3-4 години работа се палнаха кабелите, което беше повод да сложа само едно реле на късите, но го монтирах вътре при бушониерата. Миналата година на път по нощите ми се счупи лагер на генератора и ми изгори лампите осрам куул блу, като го ремонтирах генератора сложих найтбрейкър ънлимитед, които според мен в комбинация с релето и правилен реглаж светят повече от прилично без да заслепяват. Иска ми се да сложа една черна хела двусекционна, но цената на тия фарове :stumm
Имам монтиран ДРЛ от Виктор версия 4, старичък но върши чудесна работа дълги години вече.
Монтираната с купуването на колата евтина аларма мастер нещо си преди един месец сдаде багажа, изхвърлих я и си монтирах един модул за централно заключване с два сгъваеми ключа дистанционни.
На предните врати сложих ел стъкла с оригинален комфорт модул за две стъкла, но ги управлявам с копче за задни стъкла.
Монтирах и табло с МФА с прилежащите му датчици, като се наложи както не обичам да се занимавам с кабели да си направя окабеляването кабел по кабел от няколко инсталации.
От процеса на работата :mhihi
MFA (5).jpg
MFA (4).jpg
MFA (3).jpg
MFA (2).jpg
MFA (1).jpg


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 25 яну 2015 4:58


Преди доста вече време ми провисна тавана, след жалък опит и престаряло лепило, го занесох на майстор да ми го направи, ето го резултата
tapiceria tavan (3).JPG
tapiceria tavan (1).JPG

Задните спирачни апарати поради блокирала ръчна ги смених с идеално работещи апарати от Голф 4, смених и жилата на ръчната, резултата този
rachna pastreneco (1).JPG
rachna pastreneco (2).JPG


Преди 2-3 месеца след изминати около 250 хил. км смених гарнитурата на главата, състоянието на двигателя вътре е перфектно и ще изкара още 4-500 хиляди, а ми се е случвало и с 10Д да го карам и без никакво масло го карах едни десетина километра.
Има още интересни случки с тая колица които ще разказвам по нататък, че минаха едни 2 часа вече в писане :biggrin
В понеделник я качвам на подемник да видя какво е станало вече за смяна, може би рейка отново, може би накрайници само, задни амортисьори, шарнирчета, може би и биалетки и става като нова.
Освен техническата изправност единственото по което мисля за външния вид е да боядисам тавана или да го налепя с карбон или черно фолио, че преди време не измих екскрементите от едни гадни чайки и лака на боята изпопада. Други забележки по външния вид няма, няма и ръжда която да ме притеснява.


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот Johnsword » Нед 25 яну 2015 9:51


Прочетох всичко с интерес, браво ! Много безаварийни и успех ! :bowdown


ivan_venelinov
Мнения: 82
Регистриран на: Сря 12 мар 2014 16:07
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 1Y 1994
Местоположение: Казанлък

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот ivan_venelinov » Нед 25 яну 2015 10:47


Интересна тема колега :bowdown


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот znainainai » Нед 25 яну 2015 10:52


Калине забрави ел.огледалата дето ги връзвахме по нощите :mhihi
Иначе колцата е бойна машина.


Потребителски аватар
DrEbNiA
Мнения: 58
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 23:23
Автомобил: VW Passat B3 VW Passat B5
Двигател: 1992 ABS 2000 AVG
Местоположение: Добрич

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот DrEbNiA » Нед 25 яну 2015 11:48


Ахааа! Ето го най - после и близнака ми по дати на закупуване и километри. +1 чифт здрави кокали тук! Поздрави, колега! :beer :th_up


Потребителски аватар
ангелчо77
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 06 мар 2011 19:26
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: RP 1990
Местоположение: ловеч

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот ангелчо77 » Нед 25 яну 2015 11:57


Aйде и ти се накани най-накрая.Още дълги години да служи вярно стария кокал. :wink


Потребителски аватар
CoZmO
Мнения: 676
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 17:28
Автомобил: Passat Golf Scirocco Allroad A6C4
Двигател: PG EX EG BAU CAS AEL
Местоположение: София
Контакти:

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот CoZmO » Нед 25 яну 2015 12:36


А така. Колкото повече - толкова повече! Красавец е. Да продължава така да те слуша и радва. :beer


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 25 яну 2015 13:06


znainainai написа:Калине забрави ел.огледалата дето ги връзвахме по нощите :mhihi
Иначе колцата е бойна машина.

Как можах верно деа, привечер ще разкажа подробно


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот nokiangage » Нед 25 яну 2015 20:40


Ода, доживях да пуснеш тема :bowdown, изчетох я с голямо удоволствие и с нетърпение чакам другите ти мнения за истории съпровождащи съжителството ... :th_up


Потребителски аватар
Presli82
Мнения: 508
Регистриран на: Чет 04 ное 2010 22:46
Автомобил: Volkswagen Passat b2
Двигател: diesel
Местоположение: Svoge
Контакти:

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот Presli82 » Нед 25 яну 2015 22:03


Хубава колица! :love.vw
Да ти служи все така вярно още мнооого дълги години.


Потребителски аватар
Jijooshu
Мнения: 87
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 18:03
Автомобил: VW Passat B3
Двигател: RP 1989
Местоположение: Варна

Re: Стария кокал passat 35i

Мнениеот Jijooshu » Пон 26 яну 2015 20:19


Старият кокал ще надживее и мен :mhihi

Поздравления, колега - машината ти наистина е за пример. При наличието на толкова изпънати Пасати, ме е срам да покажа моята катафалка...



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], nikolay_v и 32 госта