VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
IceHeart
Мнения: 369
Регистриран на: Пон 28 мар 2011 20:43
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.8 AGN
Местоположение: ๏̯͡๏

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот IceHeart » Пон 19 дек 2016 14:29


Много лачен. Ако не го бъркам, висеше в сайтовете за 5,600. Но важното е, да те радва. Със здраве да се шофира, и само 100 октана да се налива.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот hooligan_sk » Пон 19 дек 2016 16:54


Бъркаш. Прясно свален от автовоза беше. :th_up


BurgasVW
Мнения: 53
Регистриран на: Пет 01 мар 2013 20:57
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот BurgasVW » Пон 19 дек 2016 22:04


При това положение и аз бих карал такъв чичкомобил. Такива екземпляри има но държат високи цени. Браво !!


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот hooligan_sk » Сря 21 дек 2016 21:44


Колеги, да ви запитам 2 въпроса:

1. Има ли сценарии в който при Б5 климатроника е над радиото фабрично? Или при мен са ги разменили примерно когато са сменяли радиаторче на парното?
2. На първата снимка се вижда че акумулатора и джаджите около него са открити. Там имало ли е защитна кора фабрично?

:gruebel


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 21 дек 2016 22:07


По точка едно, има и такъв вариант.
Човече, от тия снимки личи, че това е истински автомобил.


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот DaDiablo » Сря 21 дек 2016 22:07


При мен, на 5.5, управлението на климатроника е най-отгоре. Мисля си, че там му е мястото. За кората не знам как е при Б5, при мен е цяла.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот Mishonti » Сря 21 дек 2016 22:15


Климатроника оригинално трябва да е най-долу. Но вече всеки може да си го сложи където си му харесва.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот hooligan_sk » Сря 21 дек 2016 22:40


Zdravko Zankov написа:По точка едно, има и такъв вариант.
Човече, от тия снимки личи, че това е истински автомобил.


Единствената причина да го взема. :th_up

In other news: Още от канала пред КАТ мотора който по принцип работи изключително култивирано(друго нещо което ме впечатли точно в този екземпляр), започна да се омазва, срива и дави. Мишо от Герман логично предположи че става въпрос за намокрени бубини след горублянската мивка на мотора. Да, но не - проблема продължи да се появява спорадично, без никакви записани грешки. Прочетох и прегледах доста теми и видеа в тубата, възможния виновник реших че е някой от тези неща в този ред: дебитомер, бубина, лула. Онзи ден, докато бях още във фаза "изследване" на проблема, се сетих че мой колега преди 2 месеца прегря абсолютно същия AEB мотор и от тогава събира шума пред входа му. Хоп, перфектния донор за А/Б тестове. Вчера сутринта размених дебиломерите(ебаси къде са забили въздушния филтър... и на -7 градуса въздуховодите се чупят от няма нищо, горкия донор) и... проблема е отстранен! В тубата има 26 минутно видео с лайв диагностика за да се хване този проблем с прекъсващ само от време на време MAF.... Да живее интернет!!! Донора скоро няма изглед да се прави, такаче не мисля и да му връщам дебиломера.

Продължаваме напреТ! Чак днес тествах CD changer-a - nicht arbeiten. Подрежда си дисковете, праща слотовете към радиото. Но на всеки диск плюе CD Error. Whatever - и без това не ми се занимава с емулатори и с тая Гама като цяло. Ще си я запазя, но след работа направо взех някакво Сони от технополис, което отговаряше най-добре на цветовата схема на кокпита. Предното USB, FLAC, MP3, WMA и това ще му е. За това и питам къде трябва да е климатроника и къде радиото по дефолт. :beer

ПС: Автомобила е рядко спрял! Мой колега е изкарал до тук 340кс от такъв мотор, като си го прави сам и има цялата необходима апаратура за него. Направихме му диагностика в движение - бууст, гориво, всичко е перфектно. Присъдата - "толкова си върви бе човек, ти какво очакваш". :icon_lol Такаче още януари отиваме за ремап. :no

Последна промяна от hooligan_sk на Сря 21 дек 2016 22:54, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот 110afn » Сря 21 дек 2016 22:47


hooligan_sk написа:Колеги, да ви запитам 2 въпроса:

1. Има ли сценарии в който при Б5 климатроника е над радиото фабрично? Или при мен са ги разменили примерно когато са сменяли радиаторче на парното?
2. На първата снимка се вижда че акумулатора и джаджите около него са открити. Там имало ли е защитна кора фабрично?

:gruebel

Целите конзоли на барчетата са различни. Не може да се размества както си искаш. Когато е с навигация или двоен дин, тогава отдолу е климатроника. Когато отгоре е климатроника, по средата е радиото 1-дин и отдолу е малко барче за вещи.
По втория въпрос за кората , при Б5 няма такава фабрично, има само върху филтъра на купето, но не е проблем да се сложи цяла от Б5.5


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот hooligan_sk » Сря 21 дек 2016 22:54


Благодаря много колега! :th_up


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот Mishonti » Сря 21 дек 2016 22:57


Колега, много си прав. Чак сега се замислих. Моето е 2дин, било е с навигация и климатроника трябва да е най-долу:
IMG_5701.JPG


Същото важи, когато е радио, под него CD changer и най-долу пак климатроника.

А на този Пасат си е абсолютно правилно подредено, извинявам се за предния пост.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот 110afn » Сря 21 дек 2016 23:13


hooligan_sk написа:
Zdravko Zankov написа:По точка едно, има и такъв вариант.
Човече, от тия снимки личи, че това е истински автомобил.


Единствената причина да го взема. :th_up

In other news: Още от канала пред КАТ мотора който по принцип работи изключително култивирано(друго нещо което ме впечатли точно в този екземпляр), започна да се омазва, срива и дави. Мишо от Герман логично предположи че става въпрос за намокрени бубини след горублянската мивка на мотора. Да, но не - проблема продължи да се появява спорадично, без никакви записани грешки. Прочетох и прегледах доста теми и видеа в тубата, възможния виновник реших че е някой от тези неща в този ред: дебитомер, бубина, лула. Онзи ден, докато бях още във фаза "изследване" на проблема, се сетих че мой колега преди 2 месеца прегря абсолютно същия AEB мотор и от тогава събира шума пред входа му. Хоп, перфектния донор за А/Б тестове. Вчера сутринта размених дебиломерите(ебаси къде са забили въздушния филтър... и на -7 градуса въздуховодите се чупят от няма нищо, горкия донор) и... проблема е отстранен! В тубата има 26 минутно видео с лайв диагностика за да се хване този проблем с прекъсващ само от време на време MAF.... Да живее интернет!!! Донора скоро няма изглед да се прави, такаче не мисля и да му връщам дебиломера.

Продължаваме напреТ! Чак днес тествах CD changer-a - nicht arbeiten. Подрежда си дисковете, праща слотовете към радиото. Но на всеки диск плюе CD Error. Whatever - и без това не ми се занимава с емулатори и с тая Гама като цяло. Ще си я запазя, но след работа направо взех някакво Сони от технополис, което отговаряше най-добре на цветовата схема на кокпита. Предното USB, FLAC, MP3, WMA и това ще му е. За това и питам къде трябва да е климатроника и къде радиото по дефолт. :beer

ПС: Автомобила е рядко спрял! Мой колега е изкарал до тук 340кс от такъв мотор, като си го прави сам и има цялата необходима апаратура за него. Направихме му диагностика в движение - бууст, гориво, всичко е перфектно. Присъдата - "толкова си върви бе човек, ти какво очакваш". :icon_lol Такаче още януари отиваме за ремап. :no

Колега, от Голф7 гти няма как да се впечатлиш от 1.8т и то в Пасат.
Само да вметна без да разлая кучетата, 1.8т в стоков вид не е ама нищо особено. Само два пъти съм карал кола с този мотор и като ми увисна ченето, отговора беше като при теб, че това му е дарата


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот hooligan_sk » Чет 22 дек 2016 8:11


Точно така е, въобще не се усеща като турбо мотор. Периодично карам Супърб мк1 с 1,9TDI BPZ и честно казано се усеща по-динамичен.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 22 дек 2016 8:52


То и турбинката е малка, но почти няма дупка.


ivan_venelinov
Мнения: 82
Регистриран на: Сря 12 мар 2014 16:07
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 1Y 1994
Местоположение: Казанлък

Re: VW Passat B5 Variant - Чичкомобил

Мнениеот ivan_venelinov » Чет 22 дек 2016 12:21


Много запазен Пасатор :th_up



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта