Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
ivailo_georgiev
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 16 ное 2011 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот ivailo_georgiev » Чет 08 юни 2017 19:59


Здравейте, колеги!

След доста четене във форума, след няколко питания, малко размишления и труден избор най-накрая си закупих Passat B4 GL Variant '95 1.8 mono. Идвам от японския отбор и след дълги години, в които ми служеше вярно моята стара Маздичка, дойде моментът да я сменя, защото доста поизгни, а и отдавна ми трябва по-голям автомобил, предимно за работа. Спрях се на този модел, защото търсех прост, здрав, надежден и евтин за поддръжка автомобил, който лесно да подлежи на газификация. В момента той е с АГУ, което ще заменя с метановата си уредба от Маздата.

Въпреки че слизам от японски автомобил и определено част от нещата в Пасата ми се виждат груби и ръбати, всъщност съм много приятно изненадан от возията и комфорта на колата. Има доста прилични екстри и по мое мнение е гледан автомобил. Тепърва ми предстои да го разучавам и опознавам, макар че вече го карам от месец и първите 1000 км са факт. Доволен съм! Като цяло съм забелязал 2 проблема, за които предният собственик още ме предупреди преди покупката: спирачката – изключително ненормално голям ход на педала и по мои впечатление прекалено твърда. Колата била гледана в няколко сервиза, с нови накладки била, но така си била от време оно. Действително спира, но чак като натисна до дъно, което може да доведе до ситуация при натоварен трафик. ABS-а работи когато си иска, най-често не работи, понякога свети датчика на таблото. Вторият проблем го забелязах, че при каране на по-високи обороти, над 2-3К, понякога колата сама се форсира. Пример, карах извънградско с 3000 оборота, изключих от скорост и не само ги задържа, но и ги вдигна до 4000. Припомпих газта два пъти и се оправи. Такова нещо ми се е случва и на скорост и на свободна. Както споменах за по-горния проблем със спирачката, направи ми и впечатление, че при спускане на лек наклон на 1-ва над 2к обороти, като натисна спирачката ми се включва ABS почти веднага. Може би двата проблема имат връзка.

Та, не ми е въпроса как да си реша проблемите, а по-скоро ме интересува, къде в Стара Загора можете да ми препоръчате читави сервизи, от които сте останали доволни и да ми решат проблемите. С Маздата в редките случаи, когато ми се е налагало, почти винаги съм оставал недоволен. Надявам се Пасата, като масов автомобил да не е така, но все пак ще съм благодарен на мнения.

Поздрави! :wink




Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Voluminer » Чет 08 юни 2017 20:26


Добре дошъл в отбора! :oregonian_groupsmile

Дай снимчици да видим колата. :smile Каквито и да са проблемите ще са лесно и евтино решими :wink


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот krraynov » Чет 08 юни 2017 20:52


За спирачките и ABS може би трябва да се започне с подмяна на спирачната течност, ако не е. А преди подмяната, може би е добре да се прегледа първо спирачната помпа. В Ст.Загора - има и официален сервиз там, освен другите...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 08 юни 2017 21:33


Тази кола спокойно може да прескочи официален сервиз. Работещи в такива не разбират от тези коли.
ABS-а, диагностика правена ли е?
Пуснете и една диагностика, публикувай грешките тук.
Имам нещо в предвид.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Pet_rov » Пет 09 юни 2017 8:40


Относно самофорсирането, ако кодът на двигателя е ADZ, тоест като моят, да си знаеш, че на газ го прави - бъг е. На бензин това нещо го няма, нали?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Iezekil » Пет 09 юни 2017 9:51


Трябва малко диагностика....
Общото между спирачки,твърд педал и вдигане на оборотите е единствено вакуума и клапана с тръбата към сервото.Е,и самото серво...
Друга причина за форсиране е неизправен ст.мотор,като датчика му за натиснат педал се мери много лесно,понеже е просто една отворена/затворена верига на съответните 2 пина на моторчето.
Възможен е и изтрит ТПС...на газ се хващат лесно нещата и по метода на изключването/от буксите/.
Такъв бъг не съм чувал,но да коментирам варианти при газифицирана кола,без да знам как точно е изпълнено газифицирането е неправилно.Ако всичко е както трябва,ЕКУ на газ може да вдига оборотите само чрез ст.мотор,но не може да е без причина.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Pet_rov » Пет 09 юни 2017 10:04


Градски, това го прави само на газ при мен. На бензин си е както трябва. Преди време бях говорил с Цецо -pas1.8mi по този повод. Та той ми каза, че при този мотор е така. Изобщо не съм се главоболил да търся проблема откъде е. Не ми пречи, пък и го прави рядко.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Iezekil » Пет 09 юни 2017 10:50


Той мотора е различен само с буквите си от моя,да не говорим за периферията му.Както казах,не коментирам без да съм информиран какво е изпълнението на АГУ.
Само отбелязвам,понеже дълги години давах пари по майстори за подобен проблем,да не говорим туширането му към онзи момент до каква ужасна динамика ме доведе и то за дълго време.Кой да му хрумне да изключи нещо от уравнението,или да смени пък цялото моно/иначе се сетиха да сменят ЕКУ за проба,да се чудиш/.


Потребителски аватар
ivailo_georgiev
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 16 ное 2011 11:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот ivailo_georgiev » Пон 12 юни 2017 9:16


Благодаря за приема и мненията. Прикачвам снимки на количката. Не съм правил диагностика на колата, не съм я водил на сервиз дори, вероятно следващата седмица ще го направя. Все пак искам да я огледа човек, който е наясно с особеностите на модела, да знам какви са и слабостите и да си оправя проблемите, най-вече този със спирачките. Кодът на мотора е ADZ. Като цяло за един месец впечатленията ми са повече от приятни.
Прикачени файлове
IMG_20170611_154106.jpg
IMG_20170611_154036.jpg
IMG_20170611_154021.jpg
received_10211585964958266.jpeg


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Pet_rov » Пон 12 юни 2017 9:24


Буксата за диагностика е на таблото, под едно капаче, което прилича на отвор за малко говорителче. Лесно се маха, ще го видиш. На диагностика ще си каже за болките в ABS-а.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 12 юни 2017 9:27


Тия с кой модел ABS са?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Pet_rov » Пон 12 юни 2017 9:49


Май беше Тевес, но не съм сигурен. Грешка, в каталога пише Марк 4.
http://www.auto-parts.spb.ru/webcat/au/ ... XYU7JKNq4=


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот stefan4o » Пон 12 юни 2017 16:39


Добре дошъл в клуба, колега. Ти не беше ли, дето ме беше питал за плочката на газовото преди години? Ако не бъркам де


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 12 юни 2017 16:55


Pet_rov написа:Май беше Тевес, но не съм сигурен. Грешка, в каталога пише Марк 4.
http://www.auto-parts.spb.ru/webcat/au/ ... XYU7JKNq4=

Ммм, да но този на схемата е ITT 20.
Иначе ако е Тевес Мк4, казах че имам нещо в предвид.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Поздрави от нов колега с Passat B4 от Стара Загора

Мнениеот Iezekil » Пон 12 юни 2017 19:02


Видяхте ли котката на задната гума?



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта