1986 Vw Golf GTI 16V KR

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Съб 07 дек 2019 15:10


Шофьорската ми седалка вече е готова, след като минах 60 километра с нея имах чувството, че до сега съм седял на пейка. :Mr Green Fun
Подмених скъсаните бордове на плата, с тези от донорите, също смених и централната част на гърба, защото беше по-добра от моята, централната част на долницата, обаче остана моята, която се оказа доооста раздърпана, но без дупки. Основата от донапрен на донорската седалка, стана основа на моята шофорска като и преправих борда, също така се опитах да ги заздравя с плата, който ми беше останал от тавана. Същото се случи и с горната основа, която си е моята фабрична. Там пък беше скъсано едното жило на механизма за вдигане, но вече е поправено, беше се откачила и едната пружина, което нямам идея как може да се случи, защото са мега стегнати :screwy Няколко снимки и на дереджето на седалките докато ги разглобявах, бях натъпкал памук през дупката на долния борд, още като купих колата :deal Железата, който са в основите на бордове бяха мръднали с около 3см навън. Намерих стикери с името на автокъщата, от където е била закупена колата :gruebel

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тъй като вече не мога да карам 14 цола джанти на предния мост заради спирачките, се наложи да се снабдя с 15ки ЕТ36 за зимата. Пръснах ги с обикновен спрей за джанти и набучих нови винтили. Без да искам попаднах на обява за още една 15ка като нова и си я взех за резерва...
Завърших и Votex барчето, което бях купил на доста добра цена, тъй като някой тъпак му беше изрязал дупки за бутони на ел. стъкла ОТГОРЕ :beat_butt2 . Запълних дупките с пластмаса, а на самата поставка сложих кече, за да не се пързалят джунджориите. Уредите са на мястото на пепелника, а зад тях съм наврял електронния блок за студен старт. Мислих си, че наклона на къп холдера е доста и няма да е ок за чаша с течност в нея, но след като го пробвах, се оказа че е доста удобен и не беше нужно да преправям самата поставка.
Преди време се бях сдобил с гумена подложка за багажника, легна перфектно, междувременно смених и маслото :love.vw
:beer

Изображение Изображение Изображение

Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот anrus » Съб 07 дек 2019 17:15


Легена за багажника от къде го взе?


Никола.Б
Мнения: 250
Регистриран на: Пон 11 сеп 2017 23:32
Автомобил: Vw Golf 2
Двигател: 1 3 nz
Местоположение: Габрово

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот Никола.Б » Съб 07 дек 2019 19:38


Супер са станали нещата,едни здрави кори за вратите без дупки,че на тези гледам има слагани тонколини и всичко ще заспи :th_up


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Нед 08 дек 2019 16:16


Легена го купувах от човек в нета, има няква марка на него, а иначе за пасата B5 купих от avto.bim.bg Малко по-кофти качество от тази в голфа, но върши перфектна работа.
Колкото до корите на вратите, просто никакъв шанс, едвам намерих седалки, който бяха под всякаква критика. Корите от тези години нямат отделение за говорител в джоба си и масово са пробити. Хубавото е, че като изключим отвора за говорителя, корите са перфектни, нуждаят се от пране, но съм взел един спрей за сухо пране и скоро ще ги подкарам.
:beer
Прикачени файлове
CB5B5AC7-786E-4A79-9C71-3450FFA2DA01.jpeg


Потребителски аватар
GTI1.8
Мнения: 760
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 23:44
Автомобил: Golf mk2 GTI
Двигател: PB 1990
Местоположение: Банкя

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот GTI1.8 » Съб 11 яну 2020 18:23


Поздравления за свършената работа.Следя темата ти с интерес и имам въпрос който е ,тази кола имаш ли намерения да я пребоядисваш цялостно ? :gruebel


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Вто 14 яну 2020 10:28


Благодаря ти. За момента нямам намерение. :biggrin Защо те интересува ?
Ламарините и са доста здрави за 86ти набор, предницата е пребита от камъни, тавана има леки следи от това, че го е пердашила градушка някога... но не са някакви поражения, заради които да се налага да пребоядисвам.


Потребителски аватар
GTI1.8
Мнения: 760
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 23:44
Автомобил: Golf mk2 GTI
Двигател: PB 1990
Местоположение: Банкя

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот GTI1.8 » Вто 14 яну 2020 19:51


Не съм го казал с идеята,че колата е очукана или крива.Просто дали скоро ще я видиме перфектна и от вън както всичко останало по нея до момента. :beer


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Вто 14 яну 2020 22:22


Няма проблеми колега, нямам намерение да я пребиядисвам за момента. Позволявам си да паркирам почти навякъде и не ѝ треперя много много. Може би след време ще отделя средства и за нова боя. :beer


Потребителски аватар
golf_1
Мнения: 967
Регистриран на: Нед 10 юни 2007 12:39
Автомобил: Audi Q7
Двигател: CJWE
Местоположение: Salt Lake City, UT

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот golf_1 » Сря 15 яну 2020 2:24


Една много красива кола, с обърнато внимание към всеки един детайл! :bowdown


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Нед 26 апр 2020 17:15


След като разходих голфа до София, за да посетя Vw Fest-a, на който впрочем присъстваха някои изключително добри коли и на мен страшно много ми хареса, прекарах си чудесно, реших да пастирам голфа собственоръчно, тъй като вече има много голяма нужда. Послдното пастиране беше 2016та. Получи се добре, заличиха се накои невзрачни драскотини, боята "светна" малко и се показаха всички забележки. :icon_lol :icon_lol Освежих и всичко пластмасово по купето, тъй като и там не беше пипано от същата година.
Вдъхновен от феста, се заех да оправя волана с комплект за поправка от автореновация, добре се получи много съм доволен.
Нахлузих и летните джапанки и след доооста време на търсене, най-после намерих точната за моята кола табелка Golf GTI на задния панел, тъй като тази която имах до сега е за по-новите или голф 3, не съм сигурен от кво точно е...
:beer

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот Bai Sando » Нед 26 апр 2020 20:13


Магьосник :bowdown


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Пон 27 апр 2020 11:18


хаха чаак пък :icon_lol :icon_lol


Потребителски аватар
matri19
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 14 ное 2013 18:51
Автомобил: Vw Golf Mk2 g60
Двигател: PG 16v G60
Местоположение: Плевен

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот matri19 » Чет 30 апр 2020 11:11


Прекрасна е количката. Кефи ме много :th_up дано я видим на събора тази година.


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Пет 15 май 2020 17:17


matri19 написа:...дано я видим на събора тази година.

:th_up ...може и да я видим. :beer
Малко кофти снимки :Mr Green Fun

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
Passat1978
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 07 мар 2020 9:44
Автомобил: Passat B5
Двигател: ADR 1997

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот Passat1978 » Пет 15 май 2020 20:33


Браво, страхотна е. Супер е станала, не пернишки тунинг (без да искам да обидя перничани:), харесвам придържане към оригиналния вид



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта