Първият ми Volkswagen - Passat B3 Variant ABS (Баковия)

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Иван.В.
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 07 мар 2018 7:54
Автомобил: VW Passat B4 - Audi A4 B5
Двигател: ABS 1993 - AJL 1999
Контакти:

Първият ми Volkswagen - Passat B3 Variant ABS (Баковия)

Мнениеот Иван.В. » Съб 04 май 2019 11:10


Здравейте, колеги! Малко късно пускам темата, но нали знаете... По-добре късно, от колкото никога! :icon_lol
Преди година, на 5-ти февруари се сдобих с втората ми кола - Passat B3!
CAM00026.jpg
Най-после сбъднах една своя мечта, макар и частично. Като цяло, мечтаех за Golf-че, но какво пък, пак си е VW! :mhihi
Когато отидох във Враца, за да "огледам" колата, направих доооста новаторски грешки. Първото беше, че колата дойде от път, което изключва проверка на антифриз, масло и т.н. Не тествах дали всичко работи по таблото и не погледнах праговете добре.. :redface
Но, както и да е! Почувствах си го, че това си е моето Passat-че и го взех, напук на всичко. Ето и малко снимчици от този ден:
CAM00027.jpg

20180205_161501.jpg

20180205_161514.jpg

Последна промяна от Иван.В. на Съб 31 авг 2019 1:04, променено общо 5 пъти.




Потребителски аватар
Иван.В.
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 07 мар 2018 7:54
Автомобил: VW Passat B4 - Audi A4 B5
Двигател: ABS 1993 - AJL 1999
Контакти:

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Иван.В. » Съб 04 май 2019 11:38


И така.. Да продължим разказа.
Собственика ми сподели, че колата има нужда от накладки (с това оправда ниското ниво на спирачна течност) и ляв преден амортисьор, който беше тотал щета. Даде ми ангренажен ремък и две джанти с гуми. Уж други проблеми нямало... :gruebel
Вече всичко е платено, документите са в мен и бегом към един сервиз във Враца, да ми "капнат" малко гърнето, защото боботеше. Е, да.. ама не. :mhihi Зает беше човека, но все пак отдели една минута, да хвърли едно око на колата. Забеляза теч на спирачна течност и тубичка мушната при чистачките. Според него беше казанчето, но се оказаха горната и долната помпа на съединителя... :eek Като цяло каза, че не съм сбъркал и колата е стабиляга. :a045
И така, закарахме колата вкъщи и най-после в гаража си имах Volkswagen!
20180206_171855_HDR.JPG

20180206_171927_HDR.JPG

20180206_172207_HDR.JPG

20180206_172025_HDR.JPG

Вече на собствен терен, започна проверка на бисера.. :mhihi
20180208_150306.jpg


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Mishonti » Съб 04 май 2019 12:06


Да ти е честит!
Най-хубавото е, че му се радваш истински. Постегни го малко, можеш далеч да промениш сегашната му визия.


Потребителски аватар
Иван.В.
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 07 мар 2018 7:54
Автомобил: VW Passat B4 - Audi A4 B5
Двигател: ABS 1993 - AJL 1999
Контакти:

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Иван.В. » Съб 04 май 2019 12:31


След първата баня, дойде ред и да се изфукам пред приятели и роднини с новата придобивка. :biggrin :cool
20180206_173857_HDR.JPG

20180209_174524.jpg

Не след дълго, започнах да препипвам по колата, като първият "mod", така да се каже, бяха прозрачни мигачи, за да направим каляската малко по-модерна.
20180213_125709_HDR.JPG

20180213_133221_HDR.JPG

Време беше да обслужим звяра и да погледнем какво е положението долу.. :gruebel
CAM00033.jpg

Освен смачканите и изгнили прагове, всичко долу беше очудващо здраво. Все пак е "италиянка", както казваше бако. :mhihi


Потребителски аватар
Иван.В.
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 07 мар 2018 7:54
Автомобил: VW Passat B4 - Audi A4 B5
Двигател: ABS 1993 - AJL 1999
Контакти:

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Иван.В. » Съб 04 май 2019 12:35


Mishonti написа:Да ти е честит!
Най-хубавото е, че му се радваш истински. Постегни го малко, можеш далеч да промениш сегашната му визия.


Благодаря! Разказа едва сега започва, колега. Иска ми се колкото се може, повече да споделя и покажа материала, събиран вече година. Пооправил съм леко визията, но ще стигнем и до там. :beer


Потребителски аватар
Иван.В.
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 07 мар 2018 7:54
Автомобил: VW Passat B4 - Audi A4 B5
Двигател: ABS 1993 - AJL 1999
Контакти:

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Иван.В. » Съб 04 май 2019 13:29


Сложихме чисто нова газова система BRC, сменихме врачанската регистрация и вече беше готова за първото пътешествие до Боровец.
20180314_122110.jpg

20180408_175334.jpg

Дойде време да сменя и маслото, което в последствие се оказа 15W 40, което значеше само едно... Пасатко пипа масълцето. :eek :stumm :death
Само вижте старото масло.. Черно, като катран... :eek
20180415_170538_HDR.JPG

Изкъпах "детето" и бяхме готови за път. Повозихме абсолвентката (приятелката ми) в Пловдив, където следва. Щом се прибрах, се заех с друга задача - фолио за прозорците. Спрях се на 20% и да.. От евтиното е, но толкова ми бяха възможностите, а и не съм тръгнал да правя изложбен експонат. Малко грубо стана на места, но на мен си ми хареса. :th_up
Направих си и малко тестче с фолиото, като затъмних с него и стоповете. Доста се набръчка, но визията като цяло ми допадна. :cool
20180428_192521_HDR.jpg

Следващите стъпки бяха нови свещи (оказа се, че бако си е правил яко гаргари с Пасата.. две от свещите бяха с един електрод, а другите две с три...), LED крушки на габаритните светлини, номера и километража.
20180512_142041_HDR.jpg

Последна промяна от Иван.В. на Пет 30 авг 2019 15:04, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот muns61 » Съб 04 май 2019 13:36


Течовете на спирачна течност оправи ли? Смени ли амортисьорите?
Визията не е най-важна, ами си купи и сложи в жабката резервна бобина с комутатор, за да не викаш неволята на път.


Потребителски аватар
Иван.В.
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 07 мар 2018 7:54
Автомобил: VW Passat B4 - Audi A4 B5
Двигател: ABS 1993 - AJL 1999
Контакти:

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Иван.В. » Съб 04 май 2019 14:22


Както горе споменах, опитвам се да разкажа, колкото се може по-сбито, какво съм правил за една година, от както имам Пасатчето. Относно теча, сменихме първо долната помпа на съединителя и след месец някъде, издаде багажа и горната, ще разкажа и за това след малко. За бобината, добре е да го направя това нещо, благодаря за съвета! :beer
Обратно към историята.. :biggrin
Тук във форума видях тема за фарчетата и бързо грабнах един перманентен маркер, разглобих фаровете и за няколко минути, вече бяха готови.
Все повече и повече ме дразнеше обаче изкуството на бако с черния спрей върху калника, капака и багажника.. Нямах финансите да я пратя на бояджия, затова взех нещата в свои ръце и забърках свой цвят, който максимално да се доближава до този на колата. Заредих пейнтзуума, подготвих панелите и се развихрих.. :mhihi Много от вас сега ще почнат да скачат, но за мен е 300 пъти по-добре, от вида, който имаше с този гаден черен спрей... :th_up
20180619_161140.jpg

Когато погледнеш колата от далечко, дори не се забелязва толкова. Както и да е.. Нагласих Пасатчето, подготвих го за поредното пътуване до Пловдив, за да присъствам на защитата на момата. Станах рано, натоварих багажа и оп... Натискам педала на съединителя и той пропада... :eek Викам си, е стига, бе... Опитах с обезвъздушаване, доливане.. Нищо. Качих се горе, пуснах лаптопа и започна търсенето.. Слезнах пак при колата, направих няколко теста и се заслушах. Чуваше се горната помпа как изпуска, когато препомпам съединителя. Събудих приятелката, съобщих ѝ гадната новина и изчаках сервиза да отвори. След няколко дни, Пасатчо беше пак в строя. :cool
CAM00123.jpg

Реших отново да пробвам с фолиото върху стоповете и се развихрих. Също така, най-после събрах парици за две гуми, с което Пасата вече беше с четири еднакви джанти (най-после).
20180717_181558.jpg


Потребителски аватар
Иван.В.
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 07 мар 2018 7:54
Автомобил: VW Passat B4 - Audi A4 B5
Двигател: ABS 1993 - AJL 1999
Контакти:

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Иван.В. » Съб 04 май 2019 15:47


Забравих да кажа за амортисьорите.. Да, смених предните два с нови газови Monroe.
За съжаление, бако беше си играл с черния спрей и върху броните.. :eek След множеството бани, спрея започна да пада и беше време да освежа броните. Видях доста бисери и крепежи с тел, когато свалих предната броня.. :mad Както при повечето Пасати от този модел, и моят беше с изкорубена маска, която дори липсва. Ножа беше захванат с телове и стоеше супер грозно.. Махнах всичките телчища и захванах ножа с малко наличен материал. Боядисах всичко и заспа. (Отново, знам, че може и по-добре, но пак казвам... Средствата!) :bowdown
20180728_123352.jpg

Дойде Август месец и беше време за един друг подарък - салон от GL, плюс нов надпис на багажната врата, защото при посещението на феста в Експо център, ми гепиха стария... :censored2 :censored2 :censored2
Корите на вратите обаче не бяха в много добро състояние, имаше и счупено по тях, затова си оставих моите на вратите.
ааа.jpg

И така, месеците се нижеха, колицата си ме слушаше.
ббб.jpg

С есента, дойде и време за местенето... Озовахме се в Пловдив, далеч от гаража, инструментите и градинския маркуч. :cry
Доста ми беше кофти, защото повечето неща, които бях запланувал да правя по колата, нямаше как да ги направя в Пловдив...
Декември месец вече имах заделени парички и реших да взема джантички за топлите сезони. Изпаднаха ми тези BBS 15-ки, от Golf Mk3 GT и реших да ги взема. Естествено, нямаше начин да останат в този цвят. :mhihi И така, тествах ги, паснаха. :11 Единственото проблемче беше стойката на задните.. Трябваше си фланчета, които взех, но се оказаха с по-малък централен отвор. :mad Продадох фланците и се спрях на други глезотийки, които ще покажа по-напред в темата. :mrgreen
ввв.jpg

Февруари месец ей така реших да сложа пак оранжевите мигачи отпред.
20190104_154042_HDR.jpg

Последна промяна от Иван.В. на Пет 30 авг 2019 15:09, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Иван.В.
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 07 мар 2018 7:54
Автомобил: VW Passat B4 - Audi A4 B5
Двигател: ABS 1993 - AJL 1999
Контакти:

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Иван.В. » Съб 04 май 2019 16:57


Ей, забравих да споделя за първата ми VAG сбирка! Тя се проведе през Октомври месец, миналата 2018-та година, на Гребната база в Пловдив!
20181021_184107.jpg

20181021_183357.jpg

Обратно към 2019-та година!
Март месец беше доста пълноценен. Взех си ново плейърче с bluetooth и две говорителчета Pioneer за задните врати. :11 Преди това, бях забил две колони от уредба в багажника и само заемаха излишно място, а и не се чуваха много, ако не си седнал на задната седалка. :rolleyes Свалих корите, изрязах дупки и монтирах Pioneer-ките. Всичко заспа, както се казва. :bowdown
И както се вижда на снимките, времето в Пловдив беше доста... Хахаво. :screwy Един ден е кучи студ, на другия почти пролет..
Присетих се за един трик и изтичах до "левчето" за флуоресцентни маркери, след което свалих километража и махнах стъклото. Тъй като бях сложил сини LED крушки за подсветки, на теория трябваше да се получи доста добре.
Лявата крушка постоянно ми прекъсваше и реших да запоя проклетиите и да приключа с този проблем. :rolleyes Пожънах успех на 60-тина процента, защото прекъснах захранващата лента точно при проклетата лява крушка... :banghead Закърпих някак положението и опитах пак. След два съсипани диода и сума ти псувни, лявата част остана БЕЗ крушка. :censored2 Една кака щеше да ми продаде LED лента, с която да разкарам всичките крушки, но така и не ми отговори, а уж предлагаше лично предаване за района на Пловдив.. Писна ми да я карам да даде адрес и оставих нещата така. :thumb_down
ауу.jpg

Един друг наболял проблем ми беше топката на скоростния лост. Не знам бако какво е правил с нея, но половината ѝ липсваше, беше я увил в черно тиксо и постоянно се въртеше. Писах из групите във Facebook, но никой не отговаряше. Реших пак да пробвам и РАЗГЕЛЕ! :bowdown Най-после един пич от Видин ми прати топка и маншон, за което има едно огромно БЛАГОДАРСКО от мен! :bowdown
С месеците каране, задницата започна много да подскача, колата стана нестабилна и на магистралата повече от 90-100км/ч не смеех да вдигна. Още, когато газаджията ми монтираше уредбата преди година, ме предупреди, че и задните амове са сдали багажа, но нямах финанса да ги оправям. Е, вече бях събрал достатъчно, за да оправя и тях и да стегна предницата. Прибрах се в родния град и започнах да свалям багажи и пластмаси от багажника. :rolleyes Предпочитах сам да го направя, за да не липсват половината винтове, след като си взема колата от сервиза. Докато чаках зелена светлина от сервиза, реших да поработя малко с BBS-ките, за да са готови след месец, когато вече зимните гуми се свалят. Изшкурих, изчистих и боядисах. Отново, знам че съм претупал нещата и даааа, знам че няма да издържи спрея много време.. :wink От сервиза се обадиха, че мога да закарам колата и ремонта започна - нови Monroe задни амортесьорчета, заден десен лагер (левия го смених миналата година по това време), тампони на носачите, шарнири, външно ляво каре, десен накрайник на рейката, реглаж (при който се оказа, че задния мост е разчекнат.. бако здраво е товарил Пасата и скоро ще издиря друг мост, но с дискове, защото имам лоши спомени с тия барабани от първата кола) и празен джоб. :mhihi
Както се вижда на последната снимчица, на 30-ти Март присъствах на сбирката на феновете и собственици на PASSAT B3 и B4. Това беше втората сбирка, на която присъствах и ми беше много яко, нищо че беше леееко студено и ветровито.
бууу.jpg


Потребителски аватар
Иван.В.
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 07 мар 2018 7:54
Автомобил: VW Passat B4 - Audi A4 B5
Двигател: ABS 1993 - AJL 1999
Контакти:

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Иван.В. » Съб 04 май 2019 17:56


Стигнахме до Април месец и вече беше време да качим BBS-ките и да видим как ще стоят с новата боя. Скимна ми, да сваля багажника от тавана и се заех със задачата. Зимата вече бях пробвал, но не успях. За съжаление, нямах ключето от патроните, с което се сваля. Поразгледах още и открих, че всъщност не ми е нужно въпросното ключе, а само един шестограм и доста търпение. Някак си проврях шестограма отдолу и леееко по леееко отвих проклетиите. :mhihi
Реших отново да сложа прозрачните мигачи, но за целта трябваше да си взема и странични такива (тези в калниците), защото не се връзваха. Набавих си ги, но се оказа, че буксата с фасунгата е като тази на Golf Mk3 и няма да стане с тази на Пасата. :neutral Веднага издирих някой, който продава Голфче на части в Пловдив и след ден-два, вече си имах и буксите. С малко свръзки и "жичкаджийство", мигачите бяха готови. :h020
20190217_170910.jpg

По закон, всеки път, когато си измия колицата, нещо или някой я прави на г*з.. :banghead В случая, "сахарския" дъжд... :censored2
ббб.jpg

Нямах търпение тая пумия да отмине, за да си измия пак колицата.. И ето, че дойде този ден! :screwy :bowdown
Тук още не бях сложил страничните прозрачни мигачи. Сложих ги, когато заминахме за Доспат, за първата сватба, на която щях да водя Пасатко. :rolleyes
20190425_122008.jpg

20190425_122024.jpg

Много баири в тоя Доспат, много нещо.. И ето последната снимка на колицата, веднага след като се върнахме в Пловдив. Понеже се справи брилянтно, за подарък получи една хубава баня! :11 :love.vwclub
IMG_20190428_213816_004.jpg

Последна промяна от Иван.В. на Пет 30 авг 2019 15:15, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Bai Sando » Съб 04 май 2019 21:21


Браво,с много голям ентусиазъм разказваш за колата си.Много безаварийни километри ти пожелавам :beer


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Voluminer » Съб 04 май 2019 23:48


muns61 написа:Течовете на спирачна течност оправи ли? Смени ли амортисьорите?
Визията не е най-важна, ами си купи и сложи в жабката резервна бобина с комутатор, за да не викаш неволята на път.


Аз още докато карах дъртия си возех и резервно делко освен бобина. :mhihi Иначе браво на колегата за пасатчето. :th_up


Потребителски аватар
Иван.В.
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 07 мар 2018 7:54
Автомобил: VW Passat B4 - Audi A4 B5
Двигател: ABS 1993 - AJL 1999
Контакти:

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Иван.В. » Нед 05 май 2019 12:59


Bai Sando написа:Браво,с много голям ентусиазъм разказваш за колата си.Много безаварийни километри ти пожелавам :beer

Благодаря, колега! :beer
Знам, че реално не съм направил почти нищо, но за мен лично е много.
20190427_081851.jpg

Онзи ден си взех нова щека за маслото и гърловина, защото моята беше счупена.
20190503_160501.jpg

20190503_160512.jpg


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Моят първи Volkswagen - Passat B3 ABS 90hp

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 05 май 2019 15:06


Екстра е Пасата.
Щом Бако го не е усмъртил.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта