''Новият'' стар VW GOLF II

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Bai Sando » Сря 04 сеп 2019 18:43


Дори и да му откачиш бензина,двигателя ще запали и ще работи поне 30 секунди,понеже в самия карбуратор си има място където си стои бензина.Вече самия карбуратор си има ускорителна помпа,жигльори за гориво,поплавък,вакууми и куп джаджи които служат за правилната работа на мотора.Бензиновата помпа е механична и служи само за подкачване на горивото към карбуратора....абе сложно нещо си е,но лошото е че почти не останаха майстори дето могат да го ремонтират. :wink




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот stefan4o » Сря 04 сеп 2019 18:55


Щом не върти стартерът - едва ли карбураторът ще е проблемът. Или поне няма да е само той със сигурност. Колега, провери ли всички връзки покрай стартера? Маса, плюс? Пробва ли с друг акумулатор? Вижте и центровката - белезите на ангренажа, защото, когато е дадено доста голямо предвание стартерът трудно развърта.


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Сря 04 сеп 2019 19:28


Bai Sando написа:Дори и да му откачиш бензина,двигателя ще запали и ще работи поне 30 секунди,понеже в самия карбуратор си има място където си стои бензина.Вече самия карбуратор си има ускорителна помпа,жигльори за гориво,поплавък,вакууми и куп джаджи които служат за правилната работа на мотора.Бензиновата помпа е механична и служи само за подкачване на горивото към карбуратора....абе сложно нещо си е,но лошото е че почти не останаха майстори дето могат да го ремонтират. :wink

И аз си го обясних така, но в карба вече няма никакъв бензин, понеже го свалих, измих, взех ремонтен комплект и го сложих...

Да, огледах абсолютно всички(тези които можех да проследя) кабели, обувки букси, позачистих някои от тях, масите са много добре хванати, не мърдат, виж това за агренажа не съм гледал, но утре и това ще видя, за акумулатора купуван е преди две години не вярвам да е заминал дори на огледа се очудих колко време мъчихме колата да запали и издържа доста време, но естествено му даваме ток постоянно с на бащата колата. Странно ми е много щото в София колата поне въртеше стартера много добре, а карбуратора беше зле (Кейхина с ръчния смукач) , а сега с другия(Пиербург 2е2) реновиран карбуратор, не ще да върти.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12789
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 05 сеп 2019 7:49


Лоша връзка по токовете имаш.
И не е лошо клемореда да се види.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот golfmk1 » Чет 05 сеп 2019 8:15


Д..Христов написа:Странно, сега гледам в нета, че мех.помпата е под капака до двигателя, а аз днес какво ли съм отворил и измерил под задните седалки под един кръгъл капах държащ го 3 болта?

Това под капака ти е само и единствено нивомера на бензина.Пробвай с друг акумолатор icon_idea


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Пон 09 сеп 2019 15:17


За сега няма развитие, ще сваля стартера за смяна на втулки и четки като имам повече време. Ето една-две снимки, че отдавна не съм качвал. ИзображениеИзображение


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Нед 06 окт 2019 20:23


Малък ъп на темата. По колата не е правено друго освен смяна на стартера с нов, нямам и почти никакво време за друго, вчера запали много трудно освен, че карба постоянно гърмеше (буквално, излизаше и гас дори) запали, но седя на 2000 обпрота две - три секунди, докато се усафаря щото колата за сефте запалва, изгасна и следващите опити за палене бяха отрицателни съответно падна акумулатора.Като цяло сега се оглеждам за части желани от мен и събирам. След като запаля колата ще отида да я изкърпят, че има на две - три места'' опарено"след това я разкоствам и живот и здраве я вкарваме за боя като събера финанси. Части които търся:
-Кожено табло в перфектно състояние
-Стопове червена хела, тъмно сиви Fifft
-Трилъчев волан, мисля че в корадо съм виждал
-Мини дигифиз(не ги бързам, но ще е хубаво да знам, къде да ги намеря под 140лв бройката)
-Рекаро салон от г3
-Вотекс барче
Ако на някой му се намира нещо от изброените да пише на лично.

Последна промяна от Д..Христов на Пон 07 окт 2019 9:23, променено общо 1 път.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот golfmk1 » Пон 07 окт 2019 7:56


Д..Христов написа:-Вортекс барче

VOTEX/ВОТЕКС


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Пон 07 окт 2019 9:12


:gruebel Ами и в двата варианта го видях в нета като вотекс и вортекс, явно от други като мен- незнаещи.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот muns61 » Пон 07 окт 2019 10:53


Първо провери и зацепи ангренажа и делкото на белези и намери някой със стробоскоп да ти направи запалването. Гърмежите и трудното палене са от разцентрованост.


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Пон 07 окт 2019 19:47


Мерси за съвета,като ми остане повече време ще се заиграя.Няма къде да иде ще запали. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Вто 19 ное 2019 20:38


Запалихме преди седмица, оставих я на човек и няма и час я запали проблема беше в спукано платно на вакуум регулатора, напълних си терасата с части купувани през това време, скоро отивам да я кърпя където има нужда след това боя, тапицер, и накрая ребилд на двигател и окачване, накрая ще е въздух живот и здраве. Ще качвам снимки скоро. Все още търся меко табло и здрави кори на вратите с ел стъкла които са.


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Сря 27 май 2020 17:55


20200527_151057.jpg
Такаам известно време не писах по темата защото голфа беше на никъде, свалиха ми номерата, мислех, че продължение няма да има, но преди седмица хо закарах при приятел със сервиз и го почнахме за сега проекта върви с пълна сила, не го бързам много много, за два дена го разглобих интериорно и екстериорно остана тези дни да свалим двигател защото и коша ще се пръска. След два дена отиваме за боя, избрал съм candy red, ще прикача снимка да добиете представа, до идната седмица ще бъде напръскан, след това ще поработим върху въздуха и двигателя. Взех задна престилка, под бронята която беше ръждЕсала, може би ще ходим да го кърпим тук таме, но не сме говорили дълбоко. За сега толкова надявам се вече всеки ден да има развитие.
Прикачени файлове
20200527_150515.jpg
20200527_150505.jpg
20200527_151102.jpg
20200527_133520(0).jpg


Потребителски аватар
Д..Христов
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 18 май 2018 18:02
Автомобил:
Двигател:

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Д..Христов » Сря 27 май 2020 18:35


Спрях се на този цвят.
За основа ще има 2 ръце тъмно сив, след тях 3 ръце червеното бордо и няколко ръце лак за дълбочина.
Прикачени файлове
ff3044ecd1113efdc7b8db601479d9b0.jpg


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот muns61 » Сря 27 май 2020 19:05


Що са свалени номерата?



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 82 госта