Първият ми VW

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Първият ми VW

Мнениеот zdravkop64 » Чет 12 мар 2020 21:22


Здравейте, колеги! Не само първият VW, но и първият ВАГ изобщо. Ако някой преди 4-5 години ми беше казал, че ще имам автомобил от ВАГ групата, щях да му се изсмея. Но както е приказката- човек никога не трябва да казва никога. Никога не съм харесвал фолксвагените, но с годините това постепенно се промени, особено след последните модели опели. И така, след много опели през 2018 си купих Е класа, от която останах повече от доволен. Мерцът го взех след препоръка от големия ми син и така стана, че той бе следващия му собственик. И от тук се почна трудната работа за търсене на нова кола. След няколкомесечно издирване, след гледане, тестване и отказване последователно най- вече от Инсигния, Субару, Волво, СААБ, както и някои други марки, се спрях на Пасат Б6 Variant, 2009 година, V6, 250 к.с. бензин, 4Motion, с доста екстри- 4х4, 6 степенен автомат DSG с различни режими на работа /а аз бях враг на автоматика/, завиващи фарове, навигация, климатроник, сензори за дъжд и светлина, бордкомп, полукожено почти рекаро с алкантара, подгрев, парктроник, автопилот и още други, но не се сещам. Стана случайно- качих се в един такъв /не моя/ и се зарибих. Както се казва- любов от пръв поглед. Исках да имам кола не за ежедневка /имам и стар Опел Вектра/, а за удоволствие, когато тръгна на по- дълъг път. Пасатът наистина ми доставя удоволствие- и като возия, и като мощност, и като екстри, и като звук на шестте цилиндъра. Вярно, харчи си бензинец и данъкът му е висок, но пък удоволствието се заплаща, няма как иначе. И така- след 12 опела минах в отбора на ВАГ автомобилите. Убедих се, че човек не трябва да е зомбиран от една марка, а да опита и с други марки и модели.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Jacket
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 02 мар 2020 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Първият ми VW

Мнениеот Jacket » Пон 16 мар 2020 8:42


Честито! И аз като тебе до преди две седмици не вярвах че някога ще си купя VW, но намерих модел, който ми преобърна рязко представите за марката. 2 месеца като болен гледам различни автомобили и се дразня на модерните трендове със стърчащи таблети или опосканите откъм оборудване японки. И накрая буквално за 2 дни откакто за пръв път видях конкретен модел на VW (T-Cross) му се нахвърлих и беше мой :D.
Много безаварийни километри на пасатора!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Първият ми VW

Мнениеот Vlad777 » Пон 16 мар 2020 10:38


Честито! 3.2 - много добра моторизация за този автомобил. И много добро ниво на оборудване. Много безаварийни!


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Първият ми VW

Мнениеот zdravkop64 » Чет 19 мар 2020 21:08


Благодаря, колега! Засега съм повече от доволен от него.


Потребителски аватар
volkswagencho
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 15 апр 2013 13:56
Автомобил: Passat
Двигател: AVF

Re: Първият ми VW

Мнениеот volkswagencho » Чет 19 мар 2020 23:25


Честито и много безаварийни километри ти пожелавам колега.
Сподели малко повече информация колега,като разход как се държи.
В момента карам Б5.5 и съм много доволен,и аз бях като теб против за ВАГ групата.
Имах Opel продадох го за да си купя BMW,не успях да открия читаво,вземах Golf MK4 :biggrin продадох го след няколко месеца за да си купя пак BMW,но така се стекоха нещата пак се върнах на ВАГ. :biggrin
Та сега оглеждам Б6 но не искам дизел оглеждам се за бензиновите мотори.
:love.vwclub


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Първият ми VW

Мнениеот zdravkop64 » Пет 20 мар 2020 20:32


Благодаря, колега! Ами какво да ти кажа за Пасата- повече от доволен съм. За първи път карам двигател с 6 цилиндъра и над 200 конски сили и автомобил с автоматик /както писах в първия си пост- бях враг на автомата/. Като за първи ВАГ съм впечатлен от двигателя, изработката на детайлите в купето и екстрите, които предлага. Имам спортен режим на автоматика и възможност за ръчно превключване на предавките. Също така имам и комфорт режим и спортен режим на окачването, въпреки че не виждам някаква осезаема разлика. Върви повече от добре- то няма и как да е друго с този двигател. Гори ми извънградско /аз я карам основно по този начин/ около 9. Градско не я карам, защото това не е автомобил за градски условия, за тях си имам още един автомобил- една Вектра. Обезшумена е, създава усещане за комфорт и сигурност, едновременно мултифункционален автомобил, понеже е Вариант, и лимузина. Какво повече да иска човек от автомобил на 10 години? Да вметна само, че съм противник на дизелите. От 30 години карам само бензин или бензин/газ.


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Първият ми VW

Мнениеот zdravkop64 » Чет 05 авг 2021 14:28


Гледам и не вярвам на ушите си! След 370 км пасата ми даде разход точно 7.5! Досега рядко го бях свалял под 9, пък да не говорим под 8! Но това го отдавам на спокойното шофиране за разлика от повечето пъти, липсата на огромен трафик, съответно липсата на дразнители, и поддържането на една сравнително еднаква скорост. Шестака ме изненада повече от приятно. :love.vw :love.vw


gadnyara
Мнения: 262
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Първият ми VW

Мнениеот gadnyara » Чет 05 авг 2021 16:37


zdravkop64 написа:Да вметна само, че съм противник на дизелите. От 30 години карам само бензин или бензин/газ.

Аз също бях противник на печките, но сега всички работни и моята лична са дизели. Голямо предимство е големия обсег с едно зареждане, както и принудителното пълнене, което липсва в доста бензинови мотори.
Но гледам със скоростните кутии сте се преориентирали, въпреки предишното негативно отношение към тях.

п.п. Къде намерихте пуст път, та карахте спокойно?! Нещо не ми се случват такива чудеса последните 3-4 месеца.
Поздрави!


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Първият ми VW

Мнениеот zdravkop64 » Чет 05 авг 2021 16:47


От южното Черноморие до Плевен през Прохода на републиката, но късно през нощта. През деня е абсурд да е спокойно и ненатоварено. Да, не бях фен на автоматите, но за DSG мога да кажа само хубави неща- изобщо не усещам смяната на скоростите. Работи плавно и без удари.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Първият ми VW

Мнениеот fur1ous » Чет 05 авг 2021 18:05


zdravkop64 написа:От южното Черноморие до Плевен през Прохода на републиката, но късно през нощта. През деня е абсурд да е спокойно и ненатоварено. Да, не бях фен на автоматите, но за DSG мога да кажа само хубави неща- изобщо не усещам смяната на скоростите. Работи плавно и без удари.


Всички нови автомати сменят приятно, дори тия без два съединителя.


bobiwan1
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 22 фев 2017 0:59
Автомобил: Vento
Двигател: AAM

Re: Първият ми VW

Мнениеот bobiwan1 » Пон 09 авг 2021 11:25


Интересно от Е -класа на Пасат и си доволен - винаги съм си мислел, че разликата е твърде голяма в комфорта и човек може от пасата само да върви нагоре, съответно към сегмента на мерцеда, но все пак щом си останал доволен, значи явно има защо! :)


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Първият ми VW

Мнениеот zdravkop64 » Пон 09 авг 2021 18:17


Зависи за коя Е класа говорим. Моята беше W 211, 2005 година, базова. Ако говорим за следващия модел Е класа W 212 тогава наистина щеше да има разлика с Пасата, но с W 211 нещата не стоят по този начин. Автомобилите са почти идентични като размери и вътрешно пространство, но определено рекарото и алкантарата на Пасата не ги заменям за седалките на Е класата. Бяха ми големи и понеже съм слаб направо се търкалях в тях. :mhihi Таблото, часовниците, управлението на различните екстри пак е с предимство при Пасата. Така и не можах да свикна с прекалено малкия скоростомер и прекалено късата и дебела стрелка, която показва скоростта, при Мерца. Разликата между часовниците е огромна в полза на Пасата, а аз харесвам точно такива. Като возия също не откривам никаква съществена разлика между двата автомобила. В края на краищата всичко е субективно и може да не съм прав, но така смятам.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Първият ми VW

Мнениеот fur1ous » Пон 09 авг 2021 18:55


Подкрепям за аналоговите клъстъри, след този на Шкода които е най-грозния на света, по грозота ми се нарежда този на Мерцедес. :icon_lol

Mercedes почнаха да правят адекватен дизайн на колите си след 2016 с w213.

Аз също бих предпочел много добре оборудван пасат вместо w212 merc.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Първият ми VW

Мнениеот nikson85 » Пет 13 авг 2021 20:17


Последните опели след 2004г. са много добри. Аз не съм очарован толкова много от ВАГ. Незнам какви опели си имал, но в последно време на ваг нещо им куцат двигателите и бензина и дизела. Все постоянно проблеми слушам от колеги.


zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Първият ми VW

Мнениеот zdravkop64 » Пет 13 авг 2021 20:47


nikson85 написа:Последните опели след 2004г. са много добри. Незнам какви опели си имал.

Цяла дузина опели съм имал- точно 12 /ето ги: Kadett E 13NB, Kadett E C16NZ, Vectra A X16SZ, Vectra B X18XE, Kadett E C16NZ, Vectra B X18XE, Astra F 17D, Astra F C18XEL, Vectra B X20XEV, Vectra C Y20DTH, Vectra C Z22SE, Vectra A C20NE/,а ти какви и колко опела си имал, че си толкова категоричен? Но явно си имал поне 15 и си ги карал милиони километри. За първи път чувам, че след 2004 опелите били много добри. Това го няма и в Опел форума дори, но явно ги разбираш повече нещата от опелджиите. Не искам да плюя по марката Опел, в никакъв случай, защото всяка една марка и модел си има плюсове и минуси. Просто ми е интересно откъде ги имаш тия категорични изводи. :dontknow



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта