Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Jacket
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 02 мар 2020 16:23
Автомобил:
Двигател:

Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот Jacket » Пон 16 мар 2020 0:26


Представям ви първият ми немски автомобил - VW T-Cross R-Line 1.0 DSG (Автомобил на годината edition :mhihi)

IMG_3869 2.jpeg


IMG_3870.jpeg


IMG_3867.jpeg


IMG_3873.jpeg


Страшно съм доволен. Тази кола ми обърна рязко представите за малък автомобил. Слизам от Пежо 607 и никога не съм си представял че ще ми е комфортна по-малка кола. Последно пробвах Corolla и новата 208. И в двете се усещам като в хралупа. А 208 е на жена ми и я карам често. Не мога да свикна. Долу стърчи някакъв безсмислен таблет. Една педя видимост и супер ниско огледало за обратно виждане... VW също никога не съм харесвал и продължавам да не харесвам нито един Golf, Polo, Passat, и всичките SUV-та над T-Cross. Вътре и вън. Просто не усещам "дзен". Единствено харесвам Arteon, но цената там ме кара да го пропусна по подразбиране :)

И изведнъж забелязах T-Cross. Нещо в тази кола ме хвана от пръв поглед. Не знам дали е заради сдвоените задни светлини, което супер много я отличава от останалите VW, или заради супер подредения интериор (поне за мен) без щръкнали таблети и грозни вертикални дюзи за парното... не знам. Всъщност знам. Като седнах в T-Cross далеч не се почувствах като в малка кола. Да, челното стъкло не е панорама като на лимузината, но е напълно достатъчно. Никакви проблеми с видимостта, никакви стърчащи таблети, огледалото стои високо а не директно пред погледа ми, страничните огледа са си на местата на колоната, а не стърчат от вратата. Няма триъгълни прозорчета ала москвич отпред.
От вътре просто се усеща като много по-голям кола отколкото реално е.
После разгледах оборудването. Еми кола в този сегмент да има всички екстри на 607-цата + още... няма да правя сега пълно ревю, има достатъчно в нета. Само ще кажа че за японците електрохроматичното огледало е някаква екстра недостъпна за простосмъртни - само в топ трим. А аз съм свикнал с него и не мога да си представя да се кача на нова кола и нощем да ме заслепяват фарове отзад.

Буквално на втория ден след като научих за модела вече я пазарувах :) Отделно за тази конкретна бройка ми дадоха много приятна цена, тъй като е била демо автомобил, а тя пък поради това е натъпкана с почти всички екстри.

Бях много резервиран за 1.0 мотора, но останах доста изненадан колко сръчно се справя. Има нужда от леко планиране при изпреварване, но аз съм свикнал с турболаг от дизела. DSG-то също сменя скорости като картечница макар че потеглянето не е толкова гладко като на класически автоматик, бял кахър. Също ме кефи че при някакви тънки изпреварвания мога да си сваля една-две предавки директно с перото и като ми се отвори прозорец да не губя време за кикдаун. След изпреварването си връщам на D пак от перата и като цяло скоростния лост не се пипа.

Багажника изглежда като способен да ни събере всички такъми за морето дори без да се мести задната седалка напред (която учудващо дори в предна позиция има място за краката на децата, противно на ревютата), но може би помага факта че децата попорастнаха малко. Иначе за бебешки колички и кошчета определено щеше да ни е тясно. Седалките са супер удобни, дори задните имат странична опора. Мисля че при R-line опорите са една идея по-сериозни от нормалните. Не знам каква магия са направили от VW, но тази кола отзад има място колкото 607. Аз съм 178см и си държа седалката колкото мога назад, Въпреки това сядам зад себе си и имам пак много място. А тази кола е почти метър по-къса!

Возия - отново сравнявайки с лимузината бих казал че T-Cross вози изключително меко, особено като се има в предвид че е с 18" джанти. В същото време е доста стабилна в завой. Радиуса при обратен завой е уникално малък, много сръчно маневрира.

Beats аудиото свири доста качествено, макар че се наложи да сваля баса под 0 в еквалайзера (нещо което никъде другаде не съм правил), защото ми идва прекалено много. Според мен не са сметнали добре subwoofer-а и се включва доста рязко в ниския диапазон. Има доста отчетлив rumble, което разваля част от музиката, която слушам. Друго, което забелязах е че когато мотора изгасне от старт-стоп системата, subwoofer-а спира, или поне си намалява мощността. Не се променя значително музиката, но достатъчно за да се регистрира и леко дразни, но явно е сериозен консуматор. Ако колата е само на контакт си свири нормално. Само при старт-стоп го прави.

Инфотейнмънт системата слага в малкия джоб всички франсета и японци! Колкото и да съм бил фен на френски коли не мога да не призная че тук VW са се справили отлично. Всичко е добре подредено и бързо. Екрана е с добра резолюция, много светъл през деня, а през нощта не се налага да го гася като на други коли. Двузоновия климатик е с физически бутони и врътки, а не като гениалната идея на Пежо в последно време - през екрана. Този модел има и много приятно амбиентно осветление. Active Info дисплея също е нещо, което не съм си мислил че ще искам от новата си кола, но сега съм изключително доволен от него. Кеф ти оборотомер, кеф ти карта на пълен екран.

Май единственото, което ми липсва и не знам защо не са оборудвали точно този автомобил с него е камерата за задно виждане и вече се ослушвам за варианти, вероятно ще си отворя една темичка.

Та така, два месеца търсих кола, сравнявах, избирах, смятах и накрая за два дни си намерих пълното съвпадение. Много съм доволен :yahoo

Последна промяна от Jacket на Пон 16 мар 2020 10:13, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот IvanMan » Пон 16 мар 2020 7:08


Честито! Много безаварийни километри! :love.vwclub


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 16 мар 2020 8:58


Много хубав цвят!


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот Mario951 » Пон 16 мар 2020 10:26


Явно този модел ще бъде хит за нашите пазари, все по-често го срещам.
Конкретно твоят екземпляр колега с този цвят ми е просто толкова жизнерадостен, няма как да не се зарадва, когато я погледне човек.

Честито и много безаварийни километри :)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот stefan4o » Пон 16 мар 2020 10:35


Честито !!! Този цвят страхотно много ме кефи.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот Vlad777 » Пон 16 мар 2020 11:00


Честито! Много приятно ниво на оборудване! Колата е супер, особено за градско придвижване.

П.П. конкретният екземпляр го познавам от близо, защото той беше една от звездите в клипа за Volkswagen Club Fest 2019:


Jacket
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 02 мар 2020 16:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот Jacket » Пон 16 мар 2020 13:33


Благодаря за пожеланията! Да, действително това е демо колата (бившата :mhihi) на Порше София и на практика почти всички БГ ревюта са правени с нея. Не знам през колко журналистически ръце е минала, но освен няколко дребни драскотинки си е като нова. Пък аз я взех с хубав дискаунт заради това + чифт гуми + хубав номер и малко фибички и легота под задната седалка :smile

Иначе двата месеца преди да я купя най-голямата ми дилема беше Peugeot 508 GT или Toyota Camry Hybrid. И двете за по около 70,000 лева, но и двете не ми харесваха достатъчно за да дам толкова пари. И изведнъж VW ми се притече на помощ :) Реално първо окото ми хвана един Arteon в квартала, защото е в класа, който търсих, но както и очаквах парите му не са. Докато разглеждах оказиона на VW обаче T-Cross ми привлече окото и много бързо преосмислих какво точно търся и осъзнах че всъщност не ми трябват повече параходи. А преди това бях гледал Tiguan и T-Roc и никак не ми допадаха, може би заради голямата прилика с Golf (залягам да не ме уцелите с нещо :mhihi).


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот stefan4o » Пон 16 мар 2020 15:37


Споко, има и други, дето не се кефят на Голф :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот Vlad777 » Сря 20 май 2020 12:16


Онзи ден аз свирках и махах на бул. България :mhihi
Прикачени файлове
E8F1C1FB-1537-43F2-80A9-1C5F89FBABBC.jpeg
Т-Кросс


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот brabus » Вто 26 май 2020 20:35


Много хубава кола! Имах честта да я огледам в деня на снимките за видеото. Много безаварийни километри и само хубави моменти! :th_up
20190501_201124.jpg
Прикачени файлове
20190501_193244.jpg


Потребителски аватар
sisley88
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 26 мар 2012 8:43
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: ADY 2.0 1995
Местоположение: Bulgaria

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот sisley88 » Вто 17 ное 2020 10:03


Колата е супер :th_up със здраве :love.vwclub


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот stoi4o.d » Чет 10 дек 2020 22:05


Във видеото е показан и R-Line на колегата, честито и от мен :love.vwclub
Колега а как е 1.0tsi, мнения много (доста негативни), но ти от личен опит можеш да споделиш! Примерно за Голф 7, ако се избира само между 1.0 и 1.5 за градско каране, освен по-скъп 1.5 не е по-спортен, имат еднакви скоростни кутии :beer


Потребителски аватар
Vantage
Мнения: 194
Регистриран на: Съб 25 дек 2010 13:40
Автомобил: Seat Tarraco
Двигател: TDI 4drive
Местоположение: София

Re: Първият ми VW - Т-Cross R-Line DSG

Мнениеот Vantage » Пет 09 апр 2021 9:04


Вчера следобед се движихме заедно от Студенстски до Дианабад- не съм фен на такъв тип автомобили, но в този цвят и оборудване изглежда интересно. :th_up



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта