Golf 7.5 GTI PP

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот dzrasd » Вто 28 юли 2020 22:30


Здравейте колеги,

Дойде и моето време да споделя за новта ми придобивка.

Първо много кратка предистория:
Зимата на 2018 реших да сменя дизеловия седан (Хонда Акорд 8ма генерация, 2009 година) с нещо ново, от магазина. Причини доста, но общо взето исках да се "махна" от дизела и да пробвам с чисто нова кола да видя какъв ще е experience-a. Та Януари 2019 се сдобих с Golf 7.5 TSI 150hp DSG Comfortline + няколко допълнителни екстри. В сравнение с Акорда, по мое усещание, Голфа го превяъзхождаше по всеки един критерии - динамика, комфорт, шумоизолация. Само багажникът му е по-малък, но това никога не ми е било проблем, поне за момента. Та след като бях толкова очарован от колата, реших, че искам същата, но по-мощна. Така дойде зимата на 2020 и Февруари месец си поръчах Golf 7.5 GTI Performance Pack с есктрите, които искам. Колата трябваше да пристигне началото на Април, но поради Корона ситуацията, я получих началото на този месец (Юли).

Колата:
20200727_132154.jpg

20200727_132249.jpg

20200727_132305.jpg



Снимки на интериора, както и нощни снимки, ще кача по-късно

Екстри, които няма:
Колата е с почти всички екстри, за това ще напиша какво няма и защо:
Панормен покрив - Имах го на Хондата. Никога не съм го използвал, така и не намерих метеорологични условия, в които да има смисъл от него. Осен това четох, че може да трака и създава проблеми в бъдеще.
Кожен салон - Не съм фен на кожата, освен това ми харесва стандартния салон с "карето"
"Голямата" навигация - Ползвам Android Auto, нямам нужда от вградена навигация. Разликата в големината на екрана и резолюцията е твърде малка, за да си заслужава 4000 лева.
Ел. Седалки - Бяха задължително с кожен салон
Теглич
Безжично зарядно за телефон - Не знаех, че ми трябва тази екстра, за да получа втори USB вход в колата. Защо това е важно, ще напиша по-долу. Но тъй като намерението ми беше да ипозлвам Android Auto, което става с кабел, който така или иначе зарежда телефона, не сложих тази екстра

Екстри, от които съм много доволен (някои от тях си идват стандартно):
DCC - Адаптивното окачване. Усеща се разлика между Комфорт и Спорт, оосбено по нашите пътища. По павета ми се струва много комфортна.
Dynamic Light Assist - Дългите нощно време си затъмняват част от лъча да не заслепяват другите автомобили. На живо изглежда много яко, чувствам се като светлинен Моисей :)
Джантите - Казват се Sevilla, и с този цват на купето (Indium Gray) според мен си пасват много добре. Не предполагах, че някога ще дам пари за джанти като екстра, но ето, че се случи...
Active Info Display - Виртуалният кокпит. Придава много модерен облик на колата. По принцип не исках такова нещо, но то идва стандартно, и след като го ползвах, вече са ми скучни аналоговите уреди :)
Dynaudio - Не съм audiophile, но за мен системата звучи супер добре. Много съм доволен, че я добавих.

Екстри, които не покриха очакванията ми:
Lane Assist - Екстрата е супер, държи те в средата на лентата, ама маркировката по пътищата ни не е по стандартите на VW, явно... Та тук проблемът ми е по-скоро с маркировката. Не винаги е активна функцията
Traffic Jam Assist- Това все още не съм намерил начин да го подкарам. Lane Assist-a ми спира под 50 км/ч, а той трябва да е активен да работи тази екстра. Тук още не съм разбрал дали е в мен проблема, или нещо в колата, или маркировки някакви...
Traffic Sign Recognition - Не винаги засича знаците
Навигация - Взех колата със стандартната навигация, защото беше 1000 лева и беше нужна за Traffic Sign Recognition-a. Не е изобщо точна, липсват не толкова скоро направени пътни участъци. Waze/Google Maps е пъти по-добре.
Един USB вход - Това ми е оплакване за колата, че има един вход, в който стои "бисквитката", която дава Интернет на колата за да се използват ОнЛайн функциите й. Следователно ако искам да използвам Android Auto трябва да я изкарам от този вход и да си вкарам телефона, следователно онлайн функциите на колата спират, защото вече няма интернет, освен ако не направя Hot Spot от телефона и не вържа колата към него, но пък така не си използвам 10ГБ трафика, който получавам с колата (те са от бисквитката). Общо взето голяма хамалогия, малко ми е абсурдно кола от 2020 да има ЕДИН USB вход. Хондата ми 2009-та имаше два...


Динамика:
Голфът е с Performance Pack, 245 коня. Performance Pack включва по-големи дискове отпред и специален диференциал на предния мост, който може да прави някакви шашми. Този диференциал в завои се усеща като странично бутане, което вкарва колата в завоя, не знам как да го обясня по друг начин. Общо взето позволява вземането на завои с по-голяма скорост. Не съм я карал на писта, за момента и не планирам.
Дори и в спортен режим, колата не може да се "мери" с това да се кара в "ръчен" и да се сменят предавките от волана. 3-та и 4-та скорост са много дълги, и при тях ускорението се усеша най-много. При автоматичен спортен режим, освен ако не си натиснал педала до долу, колата не държи високи обороти => не можеш да я държиш в "готовност" на 3000-4000 оборота на 3-та или 4-та. Като се мине на ръчен режим обаче няма проблем и така удоволствието е най-голямо. Да отбележа, че като се стигне "прекъсвача", дори и в ръчен режим, колата сменя една предавка нагоре. Неприятно, но това си е особеност на VAG-ското DSG. Силата на колата определно е в ускорението от 100 нагоре, не се усеща кога ти изпада книжката от джоба и трбява да се внимава...
Има и Launch Control, който тествах една вечер на паркинга на хипермаркет. Не съм засичал за колко вдигна 100, но е направен добре, залепя те за седлката и почти няма буксуване на предните гуми.


Комфорт:
Основната причина да избера Голф още 2018-та година беше комфорта и шумоизолацията. Доволен съм, и че при GTI нещата са на ниво. Колата е много комфортна, добре шумоизолирана, поне по моите стандарти. Тук неприятни изненади няма. Радвам се, че и "фалшивия" звук, който се вкарва в купета все едно караш осмак, може да се изключи.



GTI vs R
Доста приятели ме питаха защо не съм взел R-ка вместо GTI. С цел да изпреваря подобен въпрос, ще отговоря още сега. Ако не ме лъже паметта, еквивалентно оборудвана R-ка, без Акрапович системата (която май беше 5-6000 лева...) излизаше 10000 лева по-скъпо. Карането ми основно е извънградско, където 4х4 системата е по-малко осезаема, дори напротив, би ми направила коалта по-тежка и следователно разхода повече. За единия месец, за който имам колата, вече съм навъртял 3200км. Може би само 400 от тях са градско. Това ми беше основната причина да спестя едни пари. Другата е, че GTI като визия ми допадна повече, а и самият модел "GTI" е по-култов. Ако струваха еднакво, вероятно щях да взема R :)

Добавям две последни снимки, и ще чакам въпроси, ако има такива :)
20200717_232242.jpg

20200717_232503.jpg


Поздрави !




Потребителски аватар
toci_81
Мнения: 189
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 16:18
Автомобил: Golf 5 Plus TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Ботевград

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот toci_81 » Сря 29 юли 2020 3:32


Уникален голф,безавариѝни километри, ти пожелавам колега :11


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот IvanMan » Сря 29 юли 2020 5:25


Честито!
Много безаварийни километри!


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 29 юли 2020 6:37


Само гориво да наливаш, честит !


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 29 юли 2020 6:38


Честито!
Страхотен автомобил.


JoJoooo
Мнения: 475
Регистриран на: Вто 03 авг 2010 12:17
Автомобил: Volkswagen Passat
Двигател: AJM
Местоположение: Карнобат - Ямбол

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот JoJoooo » Сря 29 юли 2020 10:45


Красота... много безаварийни колега честито. Качи когато можеш снимки и вътре, че да и се радваме. Горе долу с каква сума пари се раздели за тези 245коня...

П.п. и извинявай какво е active display за което си споменал?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот Vlad777 » Сря 29 юли 2020 10:53


И аз съм на мнение, че GTI е по-добрата визия :biggrin

Може би няма да е зле да организираме една среща с колегата brabus и неговия Golf 7.5 R и да се направи една фотосесия, а защо не и видео ревю, което да срвни двата модела.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот netizen » Сря 29 юли 2020 10:58


Честито! Красива кола :th_up
Сложи си един малък USB хъб и ще получиш и интернет от бисквитката и работещ AppConnect през телефона :beer


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот dobrin » Сря 29 юли 2020 13:30


Честито и хиляди безаварийни!


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3923
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот joro_kem » Сря 29 юли 2020 13:38


честито! много е красив!


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот hvp800 » Сря 29 юли 2020 15:14


Страхотен автомобил е ГТИ-то , и цвета на колата много му подхожда ! Джантите са въпрос на вкус , на мен ми идват малко крещящи , но важното е на собственика да му харесват :biggrin . Поздравления и само гориво да наливаш ! :th_up


TedFresh
Мнения: 0
Регистриран на: Вто 17 мар 2020 22:30
Автомобил: VW Golf GTI TCR 290 ps
Двигател: 2019

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот TedFresh » Сря 29 юли 2020 19:05


Честито ! И аз имам 7.5 GTI, но моя е TCR. Вече е на 30 000 км. и като го вкарах за инспекция в оторизиран сервиз, ми казаха, че всичко е непокътнато и все още няма, какво да му се сменя. Дори спирачките са още, като нови. Аз съм с два усб входа, но както каза колегата по-горе, сложи си един усб хъб и ще имаш още входове.


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот brabus » Сря 29 юли 2020 19:12


Честито и тук, вече официално! :mhihi
Сигурен съм, че плюсовете на тази кола/модел многократно надхвърлят отрицателните неща.
Безаварийни километри с нея ! :th_up


Потребителски аватар
slavi tsvetkov
Мнения: 933
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 21:46
Автомобил: 2020 VW GOLF TSI GTI PP 245
Двигател: 2020
Местоположение: London
Контакти:

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот slavi tsvetkov » Сря 29 юли 2020 23:27


Много хубава кола. Честито и само безаварийни км


Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 7.5 GTI PP

Мнениеот brabus » Пет 07 авг 2020 18:14


Здравей,
едно бързо питане, но не на ЛС, че може да е полезно.
До преди два месеца при активиране на we connect през браузер, а не през приложението, визуализираше абсолютно всички фунции.
Към момента е само връзка с навигацията.
При теб така ли е?

Annotation 2020-08-07 191110.png
Annotation 2020-08-07 191110.png (59.48 KиБ) Видяна 6347 пъти



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта