Golf MK4 1.9 AHF

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
simeon980
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 28 юни 2020 9:17
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 1.9 AHF

Мнениеот simeon980 » Съб 15 авг 2020 8:08


Здравейте колеги! От години съм в групата, но нека и аз да покажа моята каляска. Малко информация за нея- Закупих я от автокъща през септември 2018 като си нямах и на представа от автомобили и какво по точно да гледам при покупка на такъв. Веднага последва регистрация в КАТ и пълно обслужване ремъци, водна помпа, ролки, дискове и накладки. Малко след като излязох от обслужването както си карах и рейката протече и се наложи рециклиране. И така по колата последваха доста ремонти през следващите месеци като съединител с маховик понеже моят беше разбит. При смяната на маховика се наложи да се сваля кутията 7 пъти докато успеем да намерим точния комплект за мен, като се има на предвид че всичко се купуваше по каталог чисто ново, но колата буксуваше и буксуваше. И така до ден днешен голфа ми е верен за 160к км от както го имам. Ще продължавам да пиша по темата, понеже отново имам проблем с рейката и ще се налага смяна с нова. Прикачам няколко снимки на другаря си, довечера ще прикача и снимки от 2018 до сега. Лек ден на всички колеги и много безаварийни километри. ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Последна промяна от simeon980 на Съб 15 авг 2020 8:08, променено общо 1 път.




simeon980
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 28 юни 2020 9:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.9 AHF

Мнениеот simeon980 » Съб 15 авг 2020 14:36


След консултации с няколко компетентни майстори днес относно хидравличните рейки, стигнах до извода, че трябва да си закупя чисто нова или здрава рейка втора употреба. Това поето ми предложиха на сносна цена беше турска рейка на която даже не мога името й да произнеса срещу 520лв. Ако някой има здрава рейка без течове нека пише на лично или тук в поста. Също се съм благодарен ако ме насочите към конркетна марка чисто нова рейка да закупя. Цената не е от значение, понеже ми е при сърце голфчето и нямам намерение да пестя за него. Благодаря на отзовалите се!


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf MK4 1.9 AHF

Мнениеот radi_nrj » Съб 15 авг 2020 18:51


Аз хвърлих рейка от грешни маншони. В момента съм с рециклирана, но е сглобена и монтирана адекватно и нямам ядове.


simeon980
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 28 юни 2020 9:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.9 AHF

Мнениеот simeon980 » Нед 16 авг 2020 8:47


radi_nrj написа:Аз хвърлих ...
А какви трябва да бъдат маншоните? Днес ще ходя да гледам една рейка, уж била перфектна, но какво по точно да гледам за да разбера че е така.

Изпратено от...

Последна промяна от radotom на Нед 16 авг 2020 9:31, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати. Има бутон Нов Отговор. Освен това, спрете си подписа от Тапаталка



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tsbstz и 23 госта