Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 668
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот jordan17772 » Пон 18 юли 2022 20:26






Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Вто 19 юли 2022 14:56


jordan17772 написа:Поздрав за твоят пасат :mhihi
https://www.youtube.com/watch?v=I3KjwE30SOg&t=58s
https://www.youtube.com/watch?v=4yYKcd24upY :rolleyes


Мерси, парчетата са добри ;) :th_up


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Вто 19 юли 2022 15:57




Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Сря 27 юли 2022 11:12




Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Съб 30 юли 2022 13:04




Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Сря 10 авг 2022 13:40


Здравейте колеги, тъй като стана непоносима цената на метана, някой случайно да е слагал на моя двигател ( 1.4 tsi ) газова уредба, защото чувам от някои, че не ставало, прецаквал двигателя, та мисълта ми е дайте някакви идеи какво да правя , добре, че имам 33л резервоар за бензин, но все пак и той си поскъпна доста. Има опция и за хилядарка да се сложи водороден генератор, уж ставала по-мощна колата и ти падал разхода с 40 %, това истина ли е, че не го вярвам даже?! :rolleyes


Изображение


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот tdi fen » Сря 10 авг 2022 14:51


имам познат с рено уредбата, която монтира Prins VSI-3 DI R115 водят я най-добрата за 100к км е минал без ядове но цената е към 3500 може и повече да е станала, но пък и пропан-бутана 1лв така ,че може би бързо ще се избие


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Сря 10 авг 2022 20:18


Благодаря колега, ще го видя това газово значи...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот kris11 » Сря 10 авг 2022 20:30


neo5 написа:Благодаря колега, ще го видя това газово значи...

Питай Наско под Нов хлебозавод .


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Пет 12 авг 2022 21:05


Ще го имам като опция kris11 :th_up


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Чет 25 авг 2022 16:08


Здравейте колеги, отказах се да слагам газово, още когато бях писал предния път за да слагам и звъннах тук-там, то се оказа, че за моята кола с фабричния метан и точно моя двигател, тепърва ще се експериментира, досега кой ти е слагал газово на 1.4 ф. метан... никой! Иначе звъннах на газаджия, даден ми от едно аверче, което на S класа му е слагал газовото, м/у 3.5-4 хилки за него, само за газовото, бях ги приготвил парите, но като разбра, че е моя ф. метан и направо ми затвори, вика ми, Аз няма да ти слагам газовото...И сега днеска пък чета в моя град (Варна), че станало сакатлък с газова бутилка, баща и син с опасност за живота и хептен се отказах, ще си я карам на бензинец, макар, че и на 5.7 лв/кг. е към 30 лв/100 км/, таман на кантар с бензина ми - 10 литра/100км. Таман се връщам пак от В. Търновския край, че на Горна Оряховица 5.55 лв. метана....18 кг. точно Стотак, просто е ужас с тоя метан, беше едно от най-евтините горива допреди година :rolleyes :wavecry


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 26 авг 2022 12:36


Беше евтино гориво метана. И аз съм се возил за 5лв/100км. Всъщност не вярвам и пропан -бутана да го държат дълго на тая цена.


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Пет 26 авг 2022 16:21


Zdravko Zankov написа:Беше евтино гориво метана. И аз съм се возил за 5лв/100км. Всъщност не вярвам и пропан -бутана да го държат дълго на тая цена.


Да, аз съм на същото мнение, за нула време и пропана ще се вдигне на 2-2,5 лв/литър, иначе тепърва ще се случват лоши неща покрай тези газови, някой слагани в собствените си гаражи. Ето таман бях чел разликите м/у метана и LPG (Втечнен пропан-бутан (на английски: Liquefied Petroleum Gas, LPG)

Разликата между природен газ и пропан-бутан:

Основното, което трябва да знаем за природния газ и пропан-бутана (наричан още LPG), е че те са напълно различни газове, както по произход и начин на получаване, така и по химичен състав и свойства. За битови нужди, когато се използва резервоар се използва чист пропан.
Основните разлики са следните:

Природният газ е с естествен произход. LPG газта е продукт, основно получаван от преработката на нефта.
Природният газ, съдържа основно метан, a LPG газта, съдържа пропан и бутан.
Природният газ е по-лек от въздуха, а пропан-бутана е по-тежък от него.
Природният газ е по-малко калоричен от LPG газта. (38.7MJ/m3 за природен газ, срещу 93.2MJ/m3 за LPG)
За изгарянето на природен газ е нужно по-малко количество въздух, и повече за LPG газта.
Природният газ се дистрибутира основно по тръбопроводи и така достига до домакинствата. LPG газта се съхранява в течно състояние, под налягане, в бутилки или надземни и подземни резервоари.
Природният газ е по-малко вреден за околната среда, отколкото пропан-бутана, но и двата вида газ са по-екологосъобразно, отколкото изгарянето на другите изкопаеми горива – бензин, дизел, въглища и др.

Произход

Природният газ не се създава от човека, а е продукт с естествен произход, който се образува от разлагането на органични вещества от растителен и животински произход. Добива се подобно на нефта, чрез сондажи на залежи на природен газ. За разлика от него пропан-бутана е вторичен продукт, получаван при преработката на нефта, но също може да бъде отделен и произведен от находища на природен газ с по-високо съдържание на тези газове, както и от залежи на газ с високо съдържание на пропан-бутан. Такива находища обаче са рядкост, и реално основно пропан-бутан се получава при преработка на нефта.

ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ природният газ е в мъжки род, а пропан-бутана, заради наименованието битова газ е в женски род. Това е съществена разлика, и когато говорим за природен газ е правилно да казваме „ГАЗЪТ“, а когато говорим за LPG, е правилно да използваме членуво думата „ГАЗТА“.
Състав и използвани наименования

Природният газ, съдържа основно въглеводородния газ метан (над 90%) и по-малки количества етан, пропан, бутан, азот и други газове. Именно от въглеводородите идва и енергийната стойност на газа, както и неговите свойства. От своя страна пропан-бутана, както се подразбира от името му съдържа основно въглеводорните газове пропан и бутан, които са по-тежки газове от метана.

Природният газ, особено когато се използва като автомобилно гориво, често в ежедневието се нарича и метан. От своя страна пропан-бутана има няколко наименования. Често, особено по бензиностанциите може да срещнете наименованието LPG (liquid petroleum gas) или втечнен петролен газ. Както се вижда от това наименование, в името му е видно, че газта основно се съхранява в течно състояние и се получава като продукт на преработката на нефта. Друго често срещано наименование, което се среща по бензиностанциите и местата, на които можете да си заредите домашна бутилка с пропан-бутан, използвана основно с котлон или печка за готвене, е наименованието „битова газ„.

ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ въглеводородите са основен клас органични съединения. По химичен състав те са най-простите органични съединения, тъй като молекулите им са изградени само от въглеродни и водородни атоми. Всички конвенционални горива съдържат в голямата си част въглеводороди, които са носители на енергия – газ, нефт, бензин, мазут, дизел, въглища и др.


Потребителски аватар
Tsankovski
Мнения: 360
Регистриран на: Пон 25 юли 2016 10:14
Автомобил: VW Passat B5-5 Variant Тiptronic
Двигател: AMX 2005 2-8 4motion Exclusive
Местоположение: Русе

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот Tsankovski » Съб 27 авг 2022 10:03


Едно е сигурно, и за двете горива метан, пропан не им трябва комин при изгарянето им


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Сря 31 авг 2022 3:46





Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 127 госта