Всичко за 1ви път

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всичко за 1ви път

Мнениеот dobrin » Пон 18 яну 2021 22:53


Ateista написа:...До тук в сервиза са ми взели 460 за ...

За тези пари ми се струва, че може и да не са сменили всички ролки и ангренаж, дано не съм прав.
Ateista написа:...правите яки събори като гледам бричката . Та тая година кога ще е ?

За сега датите са описаните в календара:
13-14 Март - Фолксваген Клуб Фест в ИЕЦ, София
12-13 Юни - Национален събор на писта в Калояново, Пловдивско
28-29 Август - Национален събор Узана
Зависим обаче в голяма степен от развитието на ситуацията с коронавируса и ограничителните мерки, които налага правителството.




Ateista
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 14 яну 2021 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Всичко за 1ви път

Мнениеот Ateista » Нед 07 мар 2021 20:04


Мараба манияци . Отдавна исках да пиша но все не намирах време .По колата има доста промени , едно желани а други не . За начало пооправих голфчето от вътре , че най-лесно . Бяха сменени
-стоповете
-лявата дръжка
-джойстика за огледалата
-поставката за чаши
Всичко това ми струваше скромните 130 лева .И до тук с хубавите новини . Колата я карах само градско за по-няколко километра и не обръщах много внимание на температурата. Докато не ми се наложи да карам из софето да забелязах , че по Люлинската температурата се качи на 50 градуса а в самата Содия до 70 . И срещу 40 кинта и термостата беше сменен.И тук вече навлизаме в болната тема . А именно АНТИФРИЗ . Забелязах , че антифриза ми изчезва и докато се подготвам за нах-лошото психически . Се оказа , че съм спукал радиятора . И така с/у 180 лева се оказах с нов радиатор и метална кора под двигателя спокоен , че нямам проблем с антивфриза.
Да ама не . Градско нямах никакви проблеми , но кача ли се на магистралата антифриза изчезваше . Освен това нямаше никакви други симптоми .
-тест за газове -отрицателен
-парно има да те убие
-маркучи се стискат с 2 пръста без проблеми
-няма видими течове
И се стигна до отговора които предполагамна всички ви е ясен . Точно гарнитурата . Изпратихме главата в Бургас и се оказа , че 2 пъти вече е шлайфана и става само за бръснарски ножчета . Взехме нова глава . Като сега следва смяната на главата с болтове и всичко останало + 1 свещ .Сега се надявам утре или вдругиден да си я взема и дано да няма повече изненади .
Бях сигурен , че човек качили се на комби не го сменя освен ако не е нещо още по-голямо . Но май и за халдекса (4х4) ще се окаже така .
Иначе как мислите ще се върже ли карбоново фолио на тавана ?


Потребителски аватар
Drakezoid
Мнения: 217
Регистриран на: Съб 22 юни 2019 18:55
Автомобил: Passat B5_5
Двигател: 1_8Т AWT 2002

Re: Всичко за 1ви път

Мнениеот Drakezoid » Нед 07 мар 2021 22:34


Едни такива странни противоречия. Например:
Взимаш евтина кола щото имаш скромен бюджет, а почваш да мислиш за фолио на тавана???


Ateista
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 14 яну 2021 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Всичко за 1ви път

Мнениеот Ateista » Пон 08 мар 2021 9:55


Drakezoid написа:Едни такива странни противоречия. Например:
Взимаш евтина кола щото имаш скромен бюджет, а почваш да мислиш за фолио на тавана???

Да защото при релсите е в ръжда. Ако го изчистя и мина с протекта както ме посъветва колегата по - горе. Мисля си, че едно фолио ще е удачен вариант или се бъркам?



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 154 госта