Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Dviktor2021
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 05 апр 2021 9:27
Автомобил: VW Passat B8 Comfortline
Двигател:
Местоположение: София

Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот Dviktor2021 » Пон 17 май 2021 15:54


Здравейте, от две седмици съм собственик на VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI.

Колата е произведена на 14.09.2016 и първа регистрация 19.10.2016г.Взех я от платформата DasWeltAuto и представителство – AutoChoice Велико Търново. Представиха ми пълна сервизна история с всички дейности извършвани по колата, това беше много важно за мен.

Още при разходката ми до Велико Търново, за да вида колата на живо останах приятно изненадан, много добре изглеждаше и нямаше почни никакви забележки. Единствено се установи едно леко свирене след като поработи известно време двигателят. Първоначално хората AutoChoice изразиха мнение, че това е пистов ремък.

Остана да мисля какво да правя. Минаха почти две седмици да стигна до решението, че това ще е колата. Притесняваха ме няколко неща - DCC адаптивното окачване и панорамния покрив, но реших поне като се взима нещо ново да има повече екстри. Предишната ми кола беше Toyota Auris 1.33 без почти нищо :biggrin Не ме питайте как се събирахме с двете деца.

След като потвърдих, че ще взема колата настоях да я прегледат основно. Леко свирене след преглед в AutoChoice се оказа, че идва от сълзене на водната помпа, смениха ангренаж и водна помпа за тяхна сметка, което ми направи много добро впечатление. Имам и валчер за следваща смяна на масло и маслен филтър. Колата е с оригинални напречни греди. Всички тези фактори оправдаха малко по високата цена.

Ще имам много въпроси, но първо да почна с това, че нямам резервна гума и крик. В олх има разни обяви, гума тип патерица за около 120 лева и крикове по 50лева.
Прикачени файлове
vw1.jpg
vw2.jpg
vw3.jpg
vw4.jpg




zdravkop64
Мнения: 220
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот zdravkop64 » Пон 17 май 2021 19:24


Честито за осмицата! Не си написал нищо за екстрите, нито си снимал интериора, нито на каква цена я взе /това е по твое усмотрение/, за да я видим в целия й блясък.
П.С. Тия напречни греди за какво ти са? Пък и си платил по- висока цена заради тях. Трябва да е някаква крайно необходима екстра, която за мен е крайно ненужна, но това е мое мнение.

Поздрави и много десетки хиляди безаварийни километри!


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот VWGT » Пон 17 май 2021 20:18


Честито! В Търново изпадат интересните оферти :) Ако е същия, за който си мисля, цената му беше доста разумна! И за да не ме яд, този пасат има ли теглич?
Гредите са само +, в обявата ги нямаше :)
Защо ти е патерица, сложи си някоя нормална гума, място има достатъчно. Ако взимаш зимни с отделни джанти, може да возиш едната като резервна.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот group® » Вто 18 май 2021 0:32


И тук ще честитя - със здраве, най-вече!

Тая история с гумата е двуяка, ако има буфер.
Аз много го мислих и накрая се отказах от резервна гума.
Едно, че не искам да си скапвам звука.
Второ - слагаш гума, буфера и за крика магяриш ... Не ме кефи!

Ако е патерица и всичко е OEM може, ама не ми се занимава, а и е рядкост.
Отделно, искат бесни цифри, които съм решил, ако се спука гума и е толкова зле та не може с комплекта да избутам, ще си платя едната пътна помощ или 'обади се на приятел'.
С оглед целия ми стаж зад волана и колко пъти ми се е наложило, ще ми излезе по-евтино (да не дърпам дявола...), а и няма да мъкна едни килограми.
Сега си го ползвам това пространство, което още един плюс.
Всеки си решава. Просто давам моите 2 стИнки :beer


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот netizen » Вто 18 май 2021 6:16


Честито :beer

Пусни снимки и от интериора :th_up

А за резервната гума ... Мисля, че е по-разумно да си вземеш карта на СБА.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот fur1ous » Вто 18 май 2021 8:36


Честито. На какви километри е колата?


Потребителски аватар
Dviktor2021
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 05 апр 2021 9:27
Автомобил: VW Passat B8 Comfortline
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот Dviktor2021 » Вто 18 май 2021 9:00


Благодаря за пожеланията.

Колата има почти всички необходими асистенти - ACC, lane assist, мъртва зона, излизане от паркинг на заден, камера, бутонът за отваряне на задния капак - все полезни неща в ежедневието. Има и вграден инвертор на 220 волта между предните седалки, но няма теглич. Няма App Connect, но до колкото разбрах може да бъде активиран срещу съответната сума.

vw5.jpg

vw6.jpg

vw7.jpg


Напречните греди не бяха обявени в обявата, вървяха си с колата.

Приятно бях изненадан като ги видях, защото карам планинско колело и ще ми свършат много работа. Имам и останал куфар от старата кола.
yt 2.jpg


Миналата седмица взех тази гумена стелка за багажника.
vw8.jpg


netizen Благодаря за идеята за карта на СБА :beer


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот Sarafov_03 » Вто 18 май 2021 16:29


Ако си дал под 30 000 е добра сделка.


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот steich » Вто 18 май 2021 19:43


Честито! Много безаварийни км, и само консумативи да сменяш.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот group® » Сря 19 май 2021 0:16


Sarafov_03 написа:Ако си дал под 30 000 е добра сделка.


Добре де, не ти ли става нещо ... тъпо, да напишеш такъв коментар в темата на колега, който се радва на колата си и споделя?!


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот Sarafov_03 » Сря 19 май 2021 5:53


И аз с радвам, колата е добра, защо мислиш, че коментара е обиден? По- горе някой попита колко струва колата, затова просто изразих мнение. Ако трябва, официално ще се извиня. Слава богу, че не е в твоя тема, занапред ще се въздържам, да не те дразня.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот group® » Сря 19 май 2021 8:44


Какво става, ако колегата е взел колата за 35000лв и чете твоя коментар? Дали няма да му стане тъпо?
Изобщо, защо трябва да оценяваш чужда кола, която не се продава и никой не е искал това?
Аз също не съм споделял за колко съм си взел моята и нямам намерение. Повечето колеги не споделят.
А ти все едно задължаваш колегата да каже 'не съм се преебал' или 'преебал съм се' по твоите стандарти и оценки?!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот Vlad777 » Сря 19 май 2021 9:01


Много е лесно да се каже "за тия пари e шеесе". :mhihi

Колата си е според мен отлична, както и цената, особено с изброените добавки :th_up Убеден съм че за тия пари няма да се намери по-хубава, с повече екстри и на по-малко километри с обслужен ангренаж в официален сервиз и гаранция 6 месеца, независимо кой какво казва.

Предполагам, че с ангренажа е сменен и антифриза, съответно остава спирачната течност, която се сменя за първи път на 3, а после на 2 години. Маслото препоръчвам да се сменя на 1 година или 15 000 км, независимо, че производителят е записал 2 години или 30 000 км. Другото е нафта и да подаваш смес по пътищата! :biggrin

Ако нямаш гумени стелки - препоръчвам тези на Rezaw Plast - за мен са по-добри от оригиналните, защото са по-дълбоки и през зимата пазят по-добре колата. Цената им по спомен беше 80 лв.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот VWGT » Сря 19 май 2021 9:13


Понеже и аз я гледах тази кола, мога да кажа, че беше на много добра оферта. Колегата няма никаква причина да се съмнява в избора си, и да си я кара с кеф!


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Моят VW Passat B8 Comfortline 2.0TDI

Мнениеот fur1ous » Сря 19 май 2021 10:44


group® написа:Какво става, ако колегата е взел колата за 35000лв и чете твоя коментар? Дали няма да му стане тъпо?
Изобщо, защо трябва да оценяваш чужда кола, която не се продава и никой не е искал това?
Аз също не съм споделял за колко съм си взел моята и нямам намерение. Повечето колеги не споделят.
А ти все едно задължаваш колегата да каже 'не съм се преебал' или 'преебал съм се' по твоите стандарти и оценки?!


Теб ако ти става тъпо от това,че ще ти кажа,че си се прее*ал като си си купил колата, говори зле само за теб :mhihi
Кво значение има колко пари си дал? Не е ли по важно да си купил кола която става нещо от нея.
Да си купиш евтин гробник за мен пак си е прее*авка, да си купиш скъп също.
Важното е колата да е читава,а това ще каже собственика, на снимки изглежда супер.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта