Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот group® » Пет 17 фев 2023 23:29


Sk1walker написа:.. а мен чужди мнения не ме вълнуват.


Чудно защо е темата тогава?!

Радва ме, че все повече има нетърпимост към такива неща във форума! Дано скоро да има реална възможност за подаване на сигнали за такива коли на пътя, зад които не се живее.




Потребителски аватар
Sk1walker
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 10 апр 2016 11:57
Автомобил: VW Touareg T-rex Tuning
Двигател: 3 V6

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот Sk1walker » Съб 18 фев 2023 7:46


group® написа:
Sk1walker написа:.. а мен чужди мнения не ме вълнуват.


Чудно защо е темата тогава?!

Радва ме, че все повече има нетърпимост към такива неща във форума! Дано скоро да има реална възможност за подаване на сигнали за такива коли на пътя, зад които не се живее.


Темата е за да покажа проекта на колегите. А нетърпимост има от всеки за всичко в днешни дни. Кансъл културата проми мозъците на хората и им даде фалшива увереност че могат да се налагат над други и да казват кой как да живее. Можеш да подадеш всички сигнали на света и пак ще си карам колата ако съм решил. Мога да я карам и без документи и книжка... с години. От опит говоря :beer


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 18 фев 2023 10:56


Проекта можеше да се получи и без премахването на ЕГР и ДПФ и пак да се достатъчно мощна колата .Всичко останало е въпрос на вкус и усещане за естетика и визия .А коментарите ,че си карал без документи и книжка са безумни ......утре ще споделиш ,че се качваш в колата употребил алкохол и шмъркотици .


Потребителски аватар
Sk1walker
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 10 апр 2016 11:57
Автомобил: VW Touareg T-rex Tuning
Двигател: 3 V6

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот Sk1walker » Съб 18 фев 2023 11:23


Ивайло Димов написа:Проекта можеше да се получи и без премахването на ЕГР и ДПФ и пак да се достатъчно мощна колата .Всичко останало е въпрос на вкус и усещане за естетика и визия .А коментарите ,че си карал без документи и книжка са безумни ......утре ще споделиш ,че се качваш в колата употребил алкохол и шмъркотици .


Според ред майстори с които съм говорил - ЕГР и ДПФ са нищо повече от маркентингов трик за уж намалени емисии. Това което правят със сигурност е да натоварват двг, тубрина и дюзи така че да се скапват по-бързо и да има оборот на части. Любимата ни марка отдавна изгоря и беше разкрита че обявява нереалистични емисии и лъже за това какво излиза зад колите.

Тук проблема е доста по-голям от това дали аз ще си сложа катализатор или не... и да - осъзнавам че съм част от замърсителите на въздуха който и детето ми диша... но дори всички коли да са изрядни - големите замърсители като фабрики (особено такива за батерии на електромобили), животновъдни стопанства, големите кораби и самолети, всички на отопляеми горива, мините и ред други замърсители която произвеждат в пъти повече леш от всички комбинирани коли на планетата НЯМА да спрат да замърсяват и да ни тровят. Колите са капка в океана на проблема и не могат да са критична маса за решаването му.

А относно карането без документи - гарантирам ти че 70% от аутистите които са на пътя в момента не трябва да имат книжки. Карам всеки ден и виждам колко неграмотни хора управляват колите си по безумен начин без капка разбиране за законите на пътищата и съобразяване с трафика и ред други фактори. За разлика от тези 70% аз не съм си купил книжката, не карам пил, дрогиран или на медикаменти. Не карам в насрещното, съобразявам се с габаритите на колата, не засичам всеки който мога и ред други маниери който убиват хора ежедневно. Документите не правят шофьора!


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот group® » Съб 18 фев 2023 13:16


Sk1walker написа: Мога да я карам и без документи и книжка... с години. От опит говоря :beer

:bishop :censored2 :banghead :delete


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот stefan4o » Съб 18 фев 2023 13:52


Алелеее...стана тя...


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот Petrolhead » Съб 18 фев 2023 15:08


Sk1walker написа:
group® написа:
Sk1walker написа:.. а мен чужди мнения не ме вълнуват.


Чудно защо е темата тогава?!

Радва ме, че все повече има нетърпимост към такива неща във форума! Дано скоро да има реална възможност за подаване на сигнали за такива коли на пътя, зад които не се живее.


Темата е за да покажа проекта на колегите. А нетърпимост има от всеки за всичко в днешни дни. Кансъл културата проми мозъците на хората и им даде фалшива увереност че могат да се налагат над други и да казват кой как да живее. Можеш да подадеш всички сигнали на света и пак ще си карам колата ако съм решил. Мога да я карам и без документи и книжка... с години. От опит говоря :beer


никой не ти казва как да живееш.
законите в България ти казват, че не можеш да караш дизел с права тръба по пътищата.
ако ти си достатъчно упорит можеш да го правиш, но това те прави да изглеждаш отстрани като не-умен човек и нормалните, умни хора ще те кенсълнат.


Kiofre
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 29 май 2019 7:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот Kiofre » Съб 18 фев 2023 18:24


Моето vw усеща пушеците отвън и си затваря клапата за външен въздух :wink Темата ме интересува чисто технически. Например колко ще изкара турбото при тези условия. Дано Скайуокър сподели. Защото само с тръба отзад работи при сериозно натоварване.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 18 фев 2023 20:24


Много помия и хейт се изля тука.Едва ли на всеки сФетофар слазате да давате наклон на ората с изтърбушени катализатори,като хди двигател например. Който е смрад неземна.
Към автора, Давай с проекта,кефиш ме.


Потребителски аватар
Sk1walker
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 10 апр 2016 11:57
Автомобил: VW Touareg T-rex Tuning
Двигател: 3 V6

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот Sk1walker » Вто 28 фев 2023 18:39


Kiofre написа:Моето vw усеща пушеците отвън и си затваря клапата за външен въздух :wink Темата ме интересува чисто технически. Например колко ще изкара турбото при тези условия. Дано Скайуокър сподели. Защото само с тръба отзад работи при сериозно натоварване.


Производствено колата излиза от фабриката с Garrett турбина с титаниеви елементи като перка и лагери. Тази турбина е брутално здрава.
Ето и пример:
Като закупих колата преди 7 години имаше неустановен проблем и всички майстори вдигаха ръце, а именно - турбото хвърляше масло на поразия и колата в редки случай губеше мощност (все едно турбото не работи). Карах колата около 2 години в това състояние преди да "се намерим" с моя майстор в момента, който веднага установи че платката за управление на турбото (копютъра на турбото) е дал фира. Рециклира го при негови хора (той работи със специалисти за някои неща в които той не е) и от тогава на нисък бууст колата върви прекрасно.
За сравнение:
Взимам колата (Сутиен Ц5 от 2016 година) на приятел за пътуване София-Лом (да караш чужда кола е голяма беля). Казва ми че на моменти колата губи мощност от 2 дни, но да не се притеснявам. След враца турбината се РАЗПАДА от същия проблем, който аз имах. Перките бяха на сол, а самия агрегат като го видях свален приличаше на подарък от зрънчо.
Поуката е... не карайте френски коли :11

Имам голямо доверие на турбината предвид новия блок за управление който съм сложил и ниския бууст на който е настроена, както и самата и рециклация.
В момента карам колата със спортен К&N филтър и обмислям подходяща допълнителна изолация на турбо пътищата, както и кожух за самото турбо (поради самото му разположение горе зад двигателя).


Потребителски аватар
Sk1walker
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 10 апр 2016 11:57
Автомобил: VW Touareg T-rex Tuning
Двигател: 3 V6

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот Sk1walker » Вто 28 фев 2023 18:41


Zdravko Zankov написа:Много помия и хейт се изля тука.Едва ли на всеки сФетофар слазате да давате наклон на ората с изтърбушени катализатори,като хди двигател например. Който е смрад неземна.
Към автора, Давай с проекта,кефиш ме.


И ти ме кефиш колега :cool Благодаря за подкрепата и добрите думи. Надявам се много скоро след пребоядисването с раптор и новите джанти колата да стане още по-интересна.

П.С. Намерил съм майстор който слага раптор за около 1к (което е с 2 бинки надолу от цените за това в цяла България). Ако някой има интерес мога да дам контакти.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Личният ми проект - Таурег Т-рекс

Мнениеот Vlad777 » Сря 01 мар 2023 9:40


Sk1walker написа:Можеш да подадеш всички сигнали на света и пак ще си карам колата ако съм решил. Мога да я карам и без документи и книжка... с години. От опит говоря :beer
УАУ! БАСИ ГЪЗАРА!!! ЕВАЛА :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown
Sk1walker написа:Можеш да подадеш всички сигнали на света и пак ще си карам колата ако съм решил. Мога да я карам и без документи и книжка... с години. От опит говоря :beer
Повтарям, защото ме изкефи! УАУ! БАСИ ГЪЗАРА!!! ЕВАЛА ОЩЕ ВЕДНЪЖ!!!!!!! :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown
Sk1walker написа:Според ред майстори с които съм говорил - ЕГР и ДПФ са нищо повече от маркентингов трик за уж намалени емисии.
Цялата редица майстори са инженери, завършили автомобилостроене и практикували в най-големите автопроизводители в света, нали? Не са някои случайно завършили 8-ми клас и решили да правят коли? ЕВАЛА!
Sk1walker написа:Карам всеки ден и виждам колко неграмотни хора управляват колите си по безумен начин
А ти им лъхаш мощно на на грамотност от правата тръба! Така трябва да се научат тия! С личен пример БРАВО!!! :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown
Sk1walker написа:осъзнавам че съм част от замърсителите на въздуха който и детето ми диша..
Това вече пък е висша форма на грижа - осъзнато да тровиш детето си! ГОЛЕМЕЦ! БРАВО! КЕФИШ МЕ!!! ИСТИНСКИ БЪЛГАРИН!!! :flag_bulgaria :flag_bulgaria :flag_bulgaria :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown


ГОЛЯМ ТАРИКАТ! ГОЛЯМ! ЕВАЛА ПАК БАТЕ! ЖЕЛЕЗЕН!



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 138 госта