Пристигна B8 Alltrack

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот stefan4o » Вто 27 сеп 2022 6:06


Колега, хубавата гума си е хубава. Без значение, дали ще е качена на ОлтраК 8 или на Джета Мк2 с предно :mhihi
Относно разговорите на маса - няма лошо в тях. Но нали трябва да остане нещо и черно на бяло написано, за да може и някой друг да се ползва от тази информация. Което е всъщност главната идея на всеки форум, а за този - важи особено силно. :th_up Затова ти казаха, че има много хубава тема за зимните гуми, ако ти се чете - подхвани я цялата, ама трябва да разполагаш с време :icon_lol
Изобщо не е задължително гумата да е най-скъпата възможна. Веднага ще ти дам пример - Bridgestone LM005 е шампион на мокро, но не е най-скъпата.
След като гумите ще се експлоатират в нетолкова екстремни зимни условия (почистени пътища) предимно, просто си избери най-балансираната (като качества), която можеш да си позволиш. А опитът и навъртените километри - тях няма смисъл да ги намесваме в уравнението изобщо. С по-читавите гуми ще се налага по-малко да разчиташ на опита си и на системите за активна безопасност на колата. За всеки случай си купи вериги, ако решиш да караш по силно заснежени терени и това е (те могат да ти дотрябват дори и да си с най-меките на света гуми).
Относно твърдостта на гумите - има различни модели, но Мишелин Алпин 6 на пипане също не го смятам за "мека" гума. Всъщност доста гуми са така - Ханкук, Бриджстоун и др. Дори и предложената по-напред Firestone Winterhawk 4, които ги имам и карам на Джетата. В средния клас марки също има добри попадения (може да видиш тестовете), с които ВСЕКИ автомобил би се държал адекватно на пътя (без значение дали е 4по4 или с един задвижващ мост, стар или нов).




Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Чет 29 сеп 2022 21:41


Съгласен :)

Като взема гуми ще дам моето 200 как са.

Ъпдейт относно харча след вече доста каране до Дупница и обратно - разходът ми е 5.8 (от старт, каране в София и после - до Дупница). Не се силя, не се и пазя, карам си нормално. Общо взето - колкото по-дълго карам, толкова повече ми пада и разходът. Ако имах още 20-30 км до офиса - щеше да падне на по-малко.

За момента съм много доволен и колата е приказка.


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Пон 07 ное 2022 23:51


Колеги,

За змините гуми - след доста умуване се спрях на Continental Wintercontact ts 870, тия дни ги купувам 4-ката и сменяме.

Остава да си взема резервна, тъй като искам да имам, а не ми се чупи касичката там, искам просто 18 за да има алтернатива ако спукам, че се случва :) Не си намирам към момента, дано изскочи нещо.

Бтв - миналата седмица направихме сефтето на удар, бяхме в Истанбул и ми задраха лява задна страна и сега ще се занимавам с каското за елементи. Дано не отнеме много време, че от каквото чувам от познати - напоследък всичко такова отнемая бая. Иначе съм с каско към VW, платих повечко за да е към тях, а не към доверен сервиз.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот VWGT » Вто 08 ное 2022 13:35


Към VW трудно, по-скоро КАСКО-то ти е към официален представител-дилър, който не знам да се занимава с такива ремонти на ламарини и боя. Най-вероятно ще ползват подизпълнител ( от списъка с доверените сервизи). Като време не знам кое е по-бързо, дали директно да си закараш колата в сервиза, който ще е я ремонтира, или да минеш през дилъра.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 08 ное 2022 14:07


Нито един дилър и представителство няма как да е застраховател ,че да предлага услуга Каско .Работят със съществуващите на пазара застрахователни дружества ,а те с техни доверени сервизи .Евентуалното предимството ако застроховката е направена през дилъра е при настъпила щета тя да бъде заведена максимлно бързо ,ремонта да бъде завършен в кратък срок и след това дилъра като ти връчва обратно колата може да имаш претенции ако нещо не е ОК .Друг фактор е и ,че не се занимаваш с нищо, караш я на дилъра и той се оправя .


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 08 ное 2022 14:32


Човека се е изказал неточно. Има каско с право на официален сервиз. Порше изток, запад, юг си имат бояджийно и боядисват коли. Щом имаш право си завеждаш щета, взимаш си Възлагателно писмо за някой от тях , записваш си час, оставяш им автомобила и чакаш да ти дойде реда.


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Вто 08 ное 2022 22:19


Здравейте,

В интерес на истината не смятах, че се изказвам неточно - мислех, че е пределно ясно какво имам предвид :) Със сигурност не казвам, че имам каско към VW вместо към застраховател :Д Както казват колегите горе - просто каското ми с Армеец (в случая) е с покритие на щетите не от оторизиран сервиз (демек какъвто и да е, който са подписали договор с Армеец), а от такъв на VW. Не знам каква добавена стойност има това към написаното, но уточнявам ако внася някакво объркване в когото и да е :)



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта