Пристигна B8 Alltrack

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Съб 03 сеп 2022 21:00


Днес на паркинга на един магазин паркирах до колега и нямаше как да не папаракна :)

Изображение




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 03 сеп 2022 21:18


При средна скорост почти 100км няма как.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 03 сеп 2022 21:29


Чудесен разход за алтрак с тази скорост!


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Нед 04 сеп 2022 18:51


Днес в квартала се засякох със същия цвят Олтрак като моя, хем се накефих, хем...Разбирам напълно колегата с белия от другата тема като спомена за белияв квартала :) Така или иначе искам да го пипам където мога, сега вече като видях колегата ми се ще още повече.

За момента планирам трябва да се спра на фланци, но искам да барна и нещо цветово. Някой друг елемент трябва да се направи друг цвят, няма как.

Няма да ви спамя, ще се стремя да пиша когато има някаква добавена стойност в мненията ми. Засега и нормална снимка нямам, ще направя скоро и ще се похваля като има с какво.

П.П. Мненията ми за разхода останаха назад поради одобряване от модератор - ще спомена пак, че на средна скорост 110 км/ч даде среден разход 6,4 - при пълен багажник, аз, жена ми и малкия. И нали - котка :) оригиналното мнение с детайли е нагоре в темата.

Неделно наздраве :)


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Пон 12 сеп 2022 23:25


Продължавам с мерилките като инфо, от светнала лампа до светната лампа изкарах 530 км със 100 кинта, заредени в Лукоил. Никога не карам кола до светване на лампа, но тук искам да видя как харчи при всякакви варианти на зареждане. Общо-взето каквото и да правя и при 60 км в посока ми пада до около 5.8. При начина ми на каране разходът е доста добре.

В седмицата карам 4 дни по 120 км, от които 10-на са по-бавно, другото е на Струма - 90-100-12-130, както дойде. Много съм доволен от харча. Имам пряко като база за сравнение CR-V на бензин и с газ, това беше кола, за която много се чудех, но така и не намерих сносна. Тази, с която сравнявам е купувана в Бг и колата на газ и на дълго харчи толкова, колкото аз за момента на нафта. Пак - сравниението е криво-ляво.

П.П. Някой може ли да даде акъл как се разбира дали има печка? Гледах книжката, рових в менютата, пускам уж някакви неща, не чаткам дали имам печка :) Малко срамно, ама това е :)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот group® » Вто 13 сеп 2022 0:17


Ако имаше печка, щеше да имаш и дистанционно за нея:
vw-fernbedienung-webasto-standheizung-sth-telestart-passend-fuer-vw-t6-amarok-s6-crafter-sy-sz-arteon-passat-b8-tiguan-ad1-touran-5t-t-roc.jpg
vw-fernbedienung-webasto-standheizung-sth-telestart-passend-fuer-vw-t6-amarok-s6-crafter-sy-sz-arteon-passat-b8-tiguan-ad1-touran-5t-t-roc.jpg (15.39 KиБ) Видяна 1837 пъти


Иначе има ето този бутон, вместо REST:
Screenshot_20220913-011429_Chrome.jpg



Повечето пасати без печка имат нагреватрл електрически, който спомага за по-бързо затопляне в колата (не подпомага двигателя).


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Нед 18 сеп 2022 23:59


group® написа::


Здраве да е, няма да се топлим както ми се искаше на теория.. :)

Btw намерих джанти 17-ки (не съм ги купил, чакат ме да реша), но идват със слаби зимни гуми, за сезон биха изкарали, но не повече.

Чуденката ми е какво да правя - хем намерих джанти 17-ки, не се намират много лесно, оригинални на Алтрак са. Ако ги купя трябва да взема и хубави гуми, тая кола се кара всеки ден на дълго, няма да седя с кофти гуми.

От друга страна ако остана на 18-те - ще взема хубави зимни гуми, но ще седя без втори джанти. Нямам и резервна гума, при джантите 17-ки ще метна една под кората.

Визията на 18-те ми харесва много, в голяма чуденка съм какво да правя и дали да не чакам момент, в който да купя и джанти 18-ки или предвид, че сега имам готови 17-ки - дали да не инвестирам в хубави гуми за тях и да поддържам два комплекта.

П.П. Почнах навсякъде да виждам Алтраци - в квартала има същия като моя, отделно има един бял, днес видях и един бронзов. Хем ме кефи кат видя близнак, хем... Знаете как е :) Искам да я пипна с нещо, умувам с какво :)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот group® » Пон 19 сеп 2022 1:03


Аз мога само да те объркам още повече :smile

Имал съм по 2 комплекта джанти с гуми много пъти.
Този масраф има основно психологическо въздействие.
Икономическа, практическа логика за мен няма.

Вероятно ще възникне спор, затова ще разгледаме нещата:
- 2 пъти в годината се редиш за смяна - вече има часове навсякъде и дори мобилни гумаджии;
- плащаш смяна на гуми - иначе плащаш джанти и пак плащаш слагане на гумите, защото все пак на около 3г. ги сменяме;
- гумите при всяка смяна трябва да минават баланс - тоест пак минаваш през гумаджии;
- смяната на гуми коства време, изисква труд (ако сами ги смяняме;

И ето моята логика:

Джанти ~= 1000лв.
Смяна на гуми (с баланс и всичко) ~= 60лв.
Баланс(ако са свалени гумите) ~= 20лв.

Тоест...
Имаме колата за ~ 5г.
За това време:

Вариант 1 (купуваме джанти):
- джанти 1000лв.
- 5г. Х 2 сезона баланс = 200лв
- сменяме веднъж (минимум) гуми Х 2 комплекта (зима и лято) = 120лв -> вадиме 2 баланса от предната точка (вероятно е ясно защо) = 80лв.
Тотал - 1280лв.

Вариант 2 (нямаме 2 комплекта джанти):
- смяна гуми 10бр Х 60лв = 600лв.


Оставям аргументите тип - 'потя се да ги сменям сам' и 'ходя да чакам по гумаджии', всеки да си преценява сам.
Само ще отбележа, че баланса е задължителен всеки сезон и ако сме стриктни, ще го правим и пак ще ходим до гумаджия. За да съм коректен ще спомена, че разполагайки с 2 комплекта можем да идем когато искаме и да избекнем сезонната навалица. Но както каза вече, има и часове. Та не знам..



Психологическата част:
Имаме 2 вида джанти = разнообразие (уж).
Всъщност това работи, когато искаме лятото да имаме плочки, а зимата да плющим мазничко.
Ако искаме максимален размер джанти (примерно 20 цола), а колата ни едва понася 17 цола - да.
В случая с пасата, еле олтрак, 18 цола е идеална за евридейка. Ако държим на комфорта - слагаме и малко по-голяма гума без проблем.
Не съм пробвал, но съм убеден, че и с 19ка, малко по-голяма гума и нещата ще спят.

Хората вече спорят дали има смисъл от зимни/летни гуми, а за джанти е ...
17ката има недостатъци, освен плюсове (сравнено с 18ка)
Та не знам....
Всеки сам си 'преценя'.
Лично за мен, двата комплекта джанти са един голям бонус за следващия собственик, който той няма да плати барабар с колата!

(Мнението ми е плод на лични мисли! Цените са отиентировъчни! Не искам да дразня никого! Ако някой хареса това мнение - не може да го лайкне :icon_lol )


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Пон 19 сеп 2022 21:28


Много оценявам изчерпателното мнение, точно от това имах нужда. Не ме обърка, а напротив - насочи ме идеално при все, че доста се чудех. Оценявам, че си се занимал толкова детайлно да напишеш нещо, което грам няма отношение към теб и просто за да дадеш приятелски съвет. При възможност ще почерпя едно голямо като се засечем :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот VWGT » Вто 20 сеп 2022 12:29


Така е! Имам коментар само към сметките, тия джанти както си ги купил за 1000, така може после пак да ги продадеш за 1000.

Това е първото, което си взимам, когато почнем да коментираме цената при продажбата ѝ :)


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот fur1ous » Вто 20 сеп 2022 13:21


Те хубави 17ки 5х112 са не повече от 500лв. принципно. Та вски както прецени.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Vlad777 » Вто 20 сеп 2022 13:49


За 500 лв ще са много хубави, направо прекрасни китайчета :mhihi Оригинални 17" от Alltrack за 500 лв само ако са на зарчета.

Хубавите джанти за B8 започват от 18", а наистина хубавите за Alltrack са 19" и са модел Albertville. За B8 пък "хубавия" модел се казва Verona 19".

17" афтермаркет джанти са всичко друго, но не и "хубави".


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот fur1ous » Вто 20 сеп 2022 14:11


За втора употреба джанти имах предвид, не разбирам защо трябва да са от alltrack?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Vlad777 » Вто 20 сеп 2022 14:21


Защото другото седи като на свинче звънче на B8 Alltrack. Циганийка.


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Вто 20 сеп 2022 23:48


Vlad777 написа:Защото другото седи като на свинче звънче на B8 Alltrack. Циганийка.


Абсолютно е така, гледах няколко такива варианта, просто седи нелепо. В крайна сметка да си гледам колата грозна 3 месеца в годината не ме кефи, аз заглеждам 19-ки, с грозни 17-ки ми идва твърде отгоре.

Иначе по темата - ще остана на 18-ки и сега зяпам за гуми. Колата се кара всеки ден по кофти магистрала, искам хубави и сигурни гуми. Не мога да кажа “парите няма значение”, не искам да чупя касичката, но определено няма да купя боклук заради едните пари. Чета, разучавам уж, ще съм благодарен на съвет от опит и практика.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 95 госта