Пристигна B8 Alltrack

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Пет 22 юли 2022 20:55


Здравейте :)

Присъединявам се към общността ви и смятам, че е редно да се представя.

В идните седмица две си чакам Пасата, 2017-та, 2.0 ТДИ Alltrack 190 к.с. Голям мерак и голямо търсене беше на тая кола, ще я покажа като дойде.

Колата ще се ползва за пътуване 3-4 пъти в седмицата за пътуване по магистрала 120 км., в София малко каране (малкият на градина и скоро на училище, бира от Била и пр. :)

Много търсене падна, на много кошове попаднах, много нерви изхабих. Колата е на реални (реални :) ) 200к км, с пълна история до последно във VW и от първи и единствен собственик в Германия, не е от фирма, препродавач и тн, карана е основно на дълго. За нищо в тоя живот няма гаранция и се надявам на късмет :)

Стефо - с жена, с момче на 6 - ходи се по Гърции, по язовири и паланки в България и редовно до нашето море поради наличието на тъстове там :) Както и споменах - 3-4 пъти в седмицата магистрала по 60 км във всяка посока от дома до работата.

Та така, здравейте и наздраве :)

Последна промяна от Sir William на Нед 28 авг 2022 19:43, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот Vlad777 » Пет 22 юли 2022 22:14


Здравей и добре дошъл във форума! Мога само да предположа с какво нетърпение чакаш да дойде тази кола, защото аз също съм го изпитвал!

Тъкмо ще имаш време да прочетеш за поддръжката й, за да може като дойде да я подготвиш за безаварийна служба! Изглежда не въртиш малко километри, а той Пасат точно за това е направен! Наздраве! :)


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Пет 22 юли 2022 23:17


Благодаря от сърце :)

Да, много я чакам, гледам клипчета и чета и се радвам като дете :)

Само дето идва не с дигиталния инфо дисплей, та отсега зяпам за подмяна и как и откъде. Но бели кахъри де, чакам си го с кеф и мерак :)


gadnyara
Мнения: 268
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот gadnyara » Съб 23 юли 2022 18:58


Не го чакайте - самолет, влак/метро, номера, винетки, нафта и за 40-45 часа тотал сте у вас.
И да му отремонтирате пробега - на 2017-та прилягат едни 90хил.км. Какви са тези 200 хил... ;)


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Чет 25 авг 2022 20:45


Колата е регистрирана вече и пред нас )

Изображение
Изображение

Последна промяна от Sir William на Съб 03 сеп 2022 23:21, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
pavel31
Мнения: 108
Регистриран на: Пет 14 дек 2012 21:44
Автомобил: Skoda Kodiaq NS748Z TDI 140kW 4x4
Двигател: DFHA 2017
Местоположение: Варна

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот pavel31 » Пет 26 авг 2022 11:08


Брутално як цвят! Да ти е здрава колата - безаварийни и да сменяш само масло и нафтата :Д


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот Vlad777 » Пет 26 авг 2022 19:16


Честито! Indium Grau е името на цвета на немски. Най-хубавия :mhihi Много безаварийни километри и пътешевствия пожелавам!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19148
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот stefan4o » Съб 27 авг 2022 6:07


Честито !! И на мен цветът много ми допада. Хубав автомобил - но му намери гаражче, че е пълно със завистливи помияри. Такава кола не бих я държал отвън пред блока.


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Съб 27 авг 2022 19:58


Благодаря ви :)

Тия дни се наслаждавам доста на колата, карам си я в града. Идната седмица ще я изведа извън София до работата и обратно, а в петък ще направя пътуване до морето за два дни, ще я усетя на дълъг път. Колата е много комфортна и карането е чисто удоволствие, разликата от ръчка и Астра 1.9 120 коне доста чувствителна. Гледам си я отвън, цветът е страхотен, фаровете са уникални, малкият много ще се накефи на "нагласянето" им при запалване. Няма прибиране на страничните огледала, което малко дразни при такъв клас и сумата, която платих, но пък е наблъскана с всичко друго и особено след Астрата доста се усеща.

Четох темата на колегата с белия Олтрак, аз минах през същите чуденки като варианти - супърб, други Б8 и пр. Тази изпадна и макар да надвишаваше бюджета - след доста мислене и оглед на други коли - реших, че кеф цена няма. Купих ремък с водна помпа, тъй като не е сменян и след 2 дни го сменяме.

Друго всичко е сменено, мушнах и каско със сервиз към VW поне за първата година, после ще видим. Оглеждам и за гараж или паркинг, но искам да е наистина близо до нас, тъй като водя малкия на градина сутрин и не искам всяко излизане да е с големи разходки.

Та така - засега голям кеф :)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот group® » Нед 28 авг 2022 9:49


Честито и със здраве да и се радвате!

Сигурен ли си за огледалата?
На кръглото копче за регулиране видя ли всички позиции?
Автоматичното прибиране се задава през медията.


п.с. Можеш да си смениш заглавието на темата вече :biggrin :beer


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот IvanMan » Нед 28 авг 2022 19:55


Честито!
Много безаварийни километри!


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Нед 28 авг 2022 21:25


group® написа:Честито и със здраве да и се радвате!

Сигурен ли си за огледалата?
На кръглото копче за регулиране видя ли всички позиции?
Автоматичното прибиране се задава през медията.


п.с. Можеш да си смениш заглавието на темата вече :biggrin :beer



Благодаря :)

Сигурен съм за огледалата, те нямат самата функция на копчето за регулиране. Да си призная при взимането дори не съм обърнал внимание, гледах съвсем други неща. В някаква степен съм изненадан, че изобщо има коли, при които това го няма или се води допълнителна екстра. Пробвах на ръка да натисна, не мисля, че се прибират и механично. Което, нали, е малко тъпо, защото някой просто може да ти го натисне при преминаване и го няма това изкривяване чисто като превенция.

Друго, което ми прави впечатление е показанията за среден разход. Както споменах в началото съм със старото табло, не дигиталното и там показанията са бая високи, на почти спряла кола дават високи показатели. Сигурен съм, че всичко ще се намести при дълъг път и по-продължително отваряне на турбината, но към момента ми прави впечатление.

По менюто умувам за свързване на апп кънект, видях, че имате човек във форума за това, но засега ще го оставя - с блутуут за говорене и флашка за музика ми е идеално към момента. То през колата се чува по-добре от Айофона :)

Като интериор колата е впечатляваща - много е пазена и си личи, че е карана на дълго - воланът е като на нова кола.

Фаровете ми остават фаворит - направо е приказка с тях и им се радвам като дете, снощи даже слизах да си я паля само за да ги погледам, правят ден :)


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот !R1 » Пон 29 авг 2022 7:22


Само хубави моменти с автомобила!
Sir William написа:Пробвах на ръка да натисна, не мисля, че се прибират и механично.

С леко завъртане нагоре се прибират, но го прави с две ръце.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот netizen » Пон 29 авг 2022 8:04


Честито и безаварийно!
Огледалата не са кой знае каква драма. Моите още като взех колата ги спрях да се прибират автоматично.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Чакаме B8 Alltrack

Мнениеот mukot » Пон 29 авг 2022 17:06


!R1 написа:Само хубави моменти с автомобила!
Sir William написа:Пробвах на ръка да натисна, не мисля, че се прибират и механично.

С леко завъртане нагоре се прибират, но го прави с две ръце.

Наистина много хора не поръчват електрически сгъващи се огледала защото са в пакет със сайд асист минимално. Западняците са минималисти и икономични. Така и аз си поръчах голфа. :smile
Иначе, честито и много хубави момнети с автомобила!



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 140 госта