Пристигна B8 Alltrack

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Пон 29 авг 2022 19:05


Благодаря на всички за пожеланията :)

Благодаря на !R1 за съвета за огледалата, че ме беше шубе да натисна сам :)Днес изкарах Олтрака извън София, до Дупница и обратно. На отиване даде 6,6/100 км среден разход от запалване, на връщане даде 7, но ме пра як дъжд на Струма и в София висях в тапа 15 минути. Не знам до колко е реално, ще си го засека по изминати км и резервоар, така хич нямам вяра, че чат-пат дава такъв моментен разход, че цифрите се изкривяват чувствително средно аритметично.

При всекидневно пътуване извънградско се надявам регенерацията на ДПФ да ме засече на магистралата, ще е голям смях ако ме хване в София при 80% каране на дълго :) Иначе на книга не би трябвало да имам проблем, тъй като живея до околовръстното и на теория не би следвало да е проблем да я разходя за 10 мин.

Ще се повторя, че колата е адски комфортна и е голям кеф да се кара. Утре сменям ангренаж и водна помпа, ще искам да видят и дискове и накладки, че нещо ми грубее, може и да си втълпявам.

Отчитам като недостатък едно нещо, което не бях отчитал преди това. Днес докато съм си бил надул музика в колата явно без да усетя съм бутнал лоста към ръчен режим и в даден момент чух виенето на двигателя на трета. Даже се зачудих дали не съм тръгнал така, тъй като известно време висях в трафик, но после го направих пак за секунда и се усетих, че съм го направил и по-рано. Няма ли някакъв вариант за "заключване" на лоста в един от двата режима? Аз се усетих, но жена ми може да се стресне ако стане.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот VWGT » Пон 29 авг 2022 22:19


Сигурен ли си, че буташ скоростния лост, а не перата на волана? С тях също преминаваш в ръчен режим, но като покараш малко се връща в автоматичен.
Скоростния лост по-скоро може да го бутнеш на S без да усетиш, тогава също държи високи обороти, но да включиш на ръчен режим ... не знам, просто предположения.

Иначе за регенерациите не ДПФ-а не го мисли толкова, със сигурност ще те хване точно пред вас :)


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Пон 29 авг 2022 22:34


Със сигурност бутам лоста, ръчката е надясно към мястото до мен, а на няколко пъти се протягах натам, тъй като чантата ми за работа е там и дърпах я телефон, я да проверя пропуска ми за офиса и тн. Както казах - направих го същото и на светофар и го усетих веднага, просто лостът е доста лек и в движение и с шум около мен спокойно съм го направил без да усетя. Сигурно съм единственият дървар с такъв проблем, какво да правя :) Но е факт, че ако няма заключване на лоста - си е тъпо и е недомислица.

Перките не ги барам, ръцете ми не седят там на волана и не карам така.

А за ДПФ - най-вероятно точно така ще се получи :D


Потребителски аватар
pavel31
Мнения: 108
Регистриран на: Пет 14 дек 2012 21:44
Автомобил: Skoda Kodiaq NS748Z TDI 140kW 4x4
Двигател: DFHA 2017
Местоположение: Варна

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот pavel31 » Вто 30 авг 2022 8:08


VWGT написа: ... Иначе за регенерациите не ДПФ-а не го мисли толкова, със сигурност ще те хване точно пред вас :)

Потвърждавам :)


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Вто 30 авг 2022 20:13


Така, днес сменихме ангренажен ремък, малък ремък и водна помпа. Хората казаха, че колата е в доста добро съсътояние, видимо била гледана внимателно и всичко е сменяно на време и от VW, което е видно и от сервизната история.

Голям кеф е тая кола за каране и гледане, даже пиша пост зорлем, колкото да има какво да напиша за колата :) От сервиза ме похвалиха, че най-накрая им водя хубава кола да им е кеф да я гледат, не "оня кош" :D, визирайки Астрата.

По принцип и аз се оглеждах за панорамен покрив, но не се появи добра. Ходих и гледах две, но бяха меко казано спорни като история.

Оглеждам се за зимни 17-ки джанти, чудя се дали има смисъл или да не си карам с 18-ки. Уж знам теорията на нещата, но съм карал такива 18-ки и не ми се струва зле, знам ли.

Не искам да копирам логически темата на колегата с белия Олтрак и да водя излишна паралелна дискусия и да разводнявам форума...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Vlad777 » Сря 31 авг 2022 14:29


Имам 2 комплекта джанти 18" и зимни и летни. При Alltrack гумата е с 4.5 mm по-висока от обикновения B8 и може да понесе спокойно и 19".


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот !R1 » Сря 31 авг 2022 19:46


Sir William написа:Оглеждам се за зимни 17-ки джанти, чудя се дали има смисъл или да не си карам с 18-ки.

Зависи, дали държиш повече на визията или возията, но идеята за два комплекта е смислена.


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Сря 31 авг 2022 23:11


!R1 написа:
Sir William написа:Оглеждам се за зимни 17-ки джанти, чудя се дали има смисъл или да не си карам с 18-ки.

Зависи, дали държиш повече на визията или возията, но идеята за два комплекта е смислена.


Държа на това каква е добавената стойност на каквото избера.

В никакъв случай не държа на визията, с тая кола карам детето си и държа на сигурност и комфорт, на разход дори в някаква степен, макар да не ми е водещо определено. Карам много и дълго, ако 17-ки са по-удачният вариант за зимата - бих ги взел. Идеята е, че съм карал кола с 18-ки зимата и ми е било ок, но и колата е била друг тип. Карал съм и с 19-ки, ако човек е решил да прави нещо и да оправдае решението си - няма сила на земята, която да го убеди в противното.

Обмислям комплект 17ки за зимата и не ми е много ясно дали си струва да го правя, това ми е питането. Колата се държи добре с 18-ки сега. Към колегата горе с 19-ките - надали някога ще сложа такива :) Камо ли два комплекта джанти, питането ми е з апо-малки, не за по-големи :)


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот !R1 » Чет 01 сеп 2022 8:07


Както писах в горният пост е удачна идеята да имаш комплект и за зимата - дали 17" или 18", въпрос на предпочитание. Според мен 17" са добър вариант за зимата, задължително с хубави гуми. Примерно Alpin 6.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот fur1ous » Чет 01 сеп 2022 8:32


Дали 17 или 18 за зимата зависи от размера гуми.
Ако 17 са 225/45/ и 18 са 225/40/18 е горе долу все тая.
Разликата ще е почти недоловима ако се подберат правилно скоросните индекси и се избере малко по мека гума за 18ка.
И двете гуми ще имат стъпка 225 така,че в сняг все тая.


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 659
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот jordan17772 » Чет 01 сеп 2022 9:13


Голям скок си направил във времето от Астра на B8 Alltrack. Сега си, като в космическа сувалка :mhihi


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Пет 02 сеп 2022 19:37


След дълъг път малко мерилки:

От Дупница през Самоков и от Ихтиман - на магистралата и до Поморие, към 420 км.

Среден разход от старт до края: 5,8
Средна скорост от старт до края: 99 км/ч

На магистралата карах основно с около 130, падах и до 120, качвах до 140, 2-3 изпреварвания имам с 150-160.

да уточня - празна кола само с мен и две раници багаж. Гуми 18ките.


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Съб 03 сеп 2022 18:54


И я върнахме, този път нормален маршрут - Поморие, Бургас - София. Този път с пълен багажник, жена, дете и котка :)

6,4 л среден разход
110 км средна скорост


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот stefan4o » Съб 03 сеп 2022 19:08


Не е от най-икономичните ;)


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Пристигна B8 Alltrack

Мнениеот Sir William » Съб 03 сеп 2022 19:42


stefan4o написа:Не е от най-икономичните ;)


Хм, ами не знам :) Първо - за мен това не е супер водещо, а от Астрата е по-икономичен :)

Второ - усетих я на каква скорост г/д и как трябва да я карам за да се води “икономична”, но аз така не карам. София - морето и обратно в последните 5 г съм го карал сигурно над 200 пъти, Тракия я ненавиждам и гледам да минава и да заминава. В интерес на истината средната скорост днес ме изненада, аз под 130 почти не съм падал, последните 50 км карах с около 120 само. През останалото поне половината я изкарах на 140. Как стана средно 110 - не знам :)

За сега харчът ми е идеалка :)



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта