VW Golf Mk1 Cabrio GLi 1983

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
AlexanderB
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 07 ное 2022 13:31
Автомобил:
Двигател:

VW Golf Mk1 Cabrio GLi 1983

Мнениеот AlexanderB » Пон 07 ное 2022 14:58


Здравейте,

В събота пристигна колата, и сега ще трябва спешно да направя някои неща. Идеята ми е да я направя колкото е възможно по-близо до оригинала. Но първо трябва да се оправи инжекциона. Колата е с 1,8 мотор, механичен инжекцион BOSCH K-Jetronic, не съм сигурен дали е DX или EV. Колата не е карана от 2007 година. В Испания (откъдето идва) са сменили: четири дюзи, капачка на делко-то, кабели, свещи, тръбичките на инжекциона, резервоара, охладителния радиатор, водната помпа, коничен ремък, съединител. Въпреки всичко сменено, мотора работи много зле. Пали относително лесно, но работи с много богата смес, дави се при подаване на газ, тресе (вероятно работи на три цилиндъра, но не постоянно).

И въпроса: някъде около София дали могат да настроят и/или да ремонтират инжекциона?

Освен горния проблем (чието решение е от изключителна важност, защото така не мога да я регистрирам), ще имам нужда от оригинални седалки, защото в колата са монтирани седалки от Golf 3 (между другото, в безупречно състояние, като нови са, ако на някой му трябват).

Броните, които са монтирани в момента, не е ясно от какво са, но са голяма цигания. За щастие още вчера намерих броните за точно този модел в отлично състояние. Настоящите заминават на боклука :icon_lol

Ще ми трябва и оригинално радио от онова време. Също така оригинална топка за скоростен лост и лайсните от двете страни. Ако някой има, ще се радвам да получа предложение. И джанти, разбира се, но тях ще ги подаря на колата за 40-тата ѝ годишнина след три месеца :biggrin

И горе-долу мисля, че ще стане приличен автомобил, когато намеря (и оправя) всички тези неща.

Всякаква помощ ще ми е полезна, ако някой може да помогне с изброените по-горе неща, може да се свърже с мен на телефон 087 877 7750, Сашо.

Хубав ден на всички!

Малко снимки: https://drive.google.com/drive/folders/ ... share_link




humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Golf Mk1 Cabrio GLi 1983

Мнениеот humanic » Пон 07 ное 2022 15:34


Би могъл да я представиш и тук - много ще ти се радват - https://www.classiccar-bg.com/index.php/board,23.0.html



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта