Seat Leon 5F Fr ST 2.0 TDI 150ps 2019

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Seatfr
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 26 ное 2022 21:39
Автомобил: Seat FR ST
Двигател: DFGA

Seat Leon 5F Fr ST 2.0 TDI 150ps 2019

Мнениеот Seatfr » Нед 25 дек 2022 13:23


Здравейте , Колеги

Искам да ви представя вторият ми ВАГ автомобил :redface . Още откакто излезна този леон много ми хареса.Преди 5 месеца много спешно ми трябваше кола и се чудех дали да взема нещо по -ново или да взема нещо по старо и да почна да го правя :mhihi :mhihi . Е купих я . Знаех ,че мотора има някой болежки ,който са характерни за еа288.

Малко за колата:
- Seat Leon 5F Fr ST 2.0 TDI 150ps 2019 год
-Като я купих беше на 82хил. сега е на 93хиляди
-DFGA мотор(еа288)-Дизелче Карам около 20х на година
- 7 DSG DQ381
-Панорама

Като качество не е като VW ( мое мнения) на мой познат пасата е доста по стегната кола.

Имам някой въпроси относно мотора и бих искал да попитам по опитните колеги по тези мотори за съвети.

-Антифрииз G13 със силикат. Знам ,че е по-добре да се смени с Г12 ,но ще изчакам когато сменям ангренажа (като сменя ел. водната помпа).Кой знае кога ще издаде багажа тази ел.помпа :banghead
Тъй като в моето казанче не виждам пликчето със СИЛИКАТА (на новите казанчета не са пликчета а някакви тръбички пълни със силиката).Трябва да сменя и него. Кой е правил тази процедура ?Сам или във сервиз?
Охладителната система има доколкото знам 2 термостата .Трябва да се смени течноста с вакуум + обезвъздушаване със ВАГ КОМ за да няма въздух във системата. Имах ВАГ КОМ до 2015 ,но за тази кола не я прочита.С какво четете по новите коли? Obd11 или оригинално VCDS?

-Ел.Водна помпа. Водната помпа е позната при дизела ,че често дефектира заради пръстена ,който при студен двигател е над лопатките.Някой слагал ли е нормална водна помпа без Ел.пръстен? Има ли проблем с АГР или други компоненти след подмяна на тази помпа? Някой също така да е махал щекера на помпата?


Бих се радвал за други колеги,който карат Seat Leon 5F да се включат и да обменим Информация около модела.

[img] https://i.ibb.co/dtprxFq/20221105-190131.jpg
https://i.ibb.co/DVtLv7J/20221202-174503.jpg
https://i.ibb.co/nbY94r6/20221202-174514.jpg[/img]




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Seat Leon 5F Fr ST 2.0 TDI 150ps 2019

Мнениеот joro_kem » Пон 26 дек 2022 9:07


честита каляска, много добре изглежда!
относно антифриза - карам октавия от 2019 със същия двигател и скоростна кутия и в шкода все още нямат бюлетин за подмяна (и аз не виждам нищо в казанчето). чета, че от фолксваген препоръчват подмяна с G12+. относно водната помпа - наистина е на късмет, колко ще изкара, май... бих предпочел официален сервиз за каквито и било интервенции.
относно "четенето" - и аз имам VCDS, който се свързва с колата автоматично, чете и трие грешки, но не може да прави никакви адаптации. казват, че с OBD11 се работи лесно и чисто, друг е въпроса какво можеш да правиш с базовата му версия.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Seat Leon 5F Fr ST 2.0 TDI 150ps 2019

Мнениеот Ивайло Димов » Пон 26 дек 2022 9:27


Честито, дълги и безаварийни км ,антифриза ти е G12Evo VW TL 774 L и никакъв друг ....на нашия пазар има само ОЕМ


Seatfr
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 26 ное 2022 21:39
Автомобил: Seat FR ST
Двигател: DFGA

Re: Seat Leon 5F Fr ST 2.0 TDI 150ps 2019

Мнениеот Seatfr » Пон 26 дек 2022 11:23


Благодаря ,колеги и честита коледа.

@joro_kem

Относно казанчето на него пише г13 със силикат ,но изобщо не мога да намеря пликчето със Силиката (видях положението им нета).До колкото знам че от 2018 VW за почнали да слагат на нови коли само Г12ево ,но защо пише ,че е Г13 нямало е друго казанче :D ?

The G12evo coolant standard is currently the latest standard among VW coolants. As the successor to the G13 coolant, the original VW G12evo has been used and recommended in various VW models since 2018 – more precisely since 06/2018. In addition to the standard by name, the G12evo also hides the VW release VW TL-774-L.



Въпроса със водната помпа. Найстина е на къстмет. Някой хора слагат на Феби или mayhle обикновена помпа без ел.пръстен. Загрявал е с 5 минути по бавно. Интересно ми е дали ,някой е слагал и опитат му с такава.

OBD11 ако ще поръчвам така или иначе би било по разумно да е про версията.Ако някой има по-подробни наблюдения с OBD11 бих се радвал да да напише един ред.

Пожелавам ви весело посрещане на новата година! :beer



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 165 госта