VW Passat Alltrack 2020 г. 2.0 TDI

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat Alltrack 2020 г. 2.0 TDI

Мнениеот dzrasd » Сря 29 мар 2023 14:53


Интересно, мерси ! За мен 1.5-цата беше доста тиха, примерно ГТИ-ката ми е по-шумна заради изпускателната система. С двоен стъклопакет ли са страничните стъкла на пасата ?




alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat Alltrack 2020 г. 2.0 TDI

Мнениеот alex.mitev » Чет 20 апр 2023 12:38


Не, няма шумоизолационните стъкла отстрани, само предното. Предполагам с тях ще е още по-добре, въпреки, че един колега кара Шкода Суперб с акустични стъкла и без панорама, и със сигурност е по-шумна от моя Пасат. Виж, БМВ 3-та серия е по-тиха и от двете, много осезаемо:) Просто са на друго ниво (според мен). Друг колега има, возил съм се безброй пъти, просто друг клас кола.

Теслата как е? Ако е модел У, последните доста ги оправиха от гледна точка на шумоизолация.


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat Alltrack 2020 г. 2.0 TDI

Мнениеот alex.mitev » Чет 20 юли 2023 14:31


На 33 хиляди км колата мина инспекция в Порше София Изток. Смени се:
- Масло на Халдекс
- Спирачна течност

При проверката на акумулатор, хорат не бяха сложили една капачка на + клемата :| Просто я бяха захвърлили в багажника!


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Passat Alltrack 2020 г. 2.0 TDI

Мнениеот alex.mitev » Чет 20 юли 2023 15:06


Също направих т.н. "Detailing": полиране в 1 стъпка (най-лекото и повърхностно) + полагане на керамично покритие Gyeon Q² DuraFlex (най-доброто, което предлагаха) + фолио на фаровете, стоповете и "B" колонките. Всичко се случи в Sofia Shine Detailing

Да кажа честно, да - водата се стича много ефектно по лака (казват му хидрофобия хахах), но това са ми впечатленията... не знам дали си заслужава парите, които не са малко.
Общо взето, никога не бих си купил отново черна кола, освен ако не искам да инвестирам много време в почистване и т.н. Когато не си я поръчваш нова правиш редица компромиси! Нова - 130 хиляди със същата конфигурация :|



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта