Моят Пасат B8

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Funkee
Мнения: 0
Регистриран на: Чет 25 дек 2014 14:01
Автомобил:
Двигател:

Моят Пасат B8

Мнениеот Funkee » Вто 20 юни 2023 11:57


Здравейте!

След доста четене и търсене на автомобил, поради желанието ми да се разделя със сегашната Опел Вектра 2009г 2.2 бензин автоматик, почти капариране на една страхотна Инсигния на 70 хил.км, която искрено ми харесваше, но се оказа наводнявана, се сдобих с Фолксваген Пасат. Автомобилът е произведен април 2018г, в момента е на 172 хил.км, като е каран в Германия до 114 хил.км и през 2021г е внесен в България от Авточойс. До попадането в мои ръце е обслужван само в официален сервиз, наясно съм и със застрахователната му история. Беше направен основен преглед в Порше Юг, като имаше известни забележки(омасляване от капак на клапани, омасляване от гарнитура на капака на мехатроника, омаслен заден десен амортесьор, омасляване семеринг колянов вал), като това са неща които предстои да ремонтирам в един или друг момент. Също така ми предстои смяна на масло и филтри, като планувам да го правя на около 10 хил.км, както и на 180 хил.км следва да сменя масло на скоростите.

Колата иначе мисля се води Comfortline, 2.0 TDI 150 к.с., 7DSG, като е оборудвана с някои готини екстри, като например:
- най-високо ниво фарове(поне доколкото разбрах)
- дистроник и всякакви лейн, сайд и други асистенти
- адаптивно окачване с избор на режими

Общо взето в деня, в който я купих, отпътувах към Гърция на море. Комфортът в автомобила е отличен, има много пространство и в купето е относително тихо. Динамиката на автомобила ми е напълно достатъчна, а разходът общо взето ме впечатли. При натоварена до горе кола, 2ма възрастни и едно дете, разходът от София до Сандански с каране основно 140-150 беше 5.6л по борд компютър, а след като влезнах в Гърция и при спазване на техните ограничения, до Посиди отчете 4.7л. Снощи направих и малко вечерно каране из София, около 2 часа и макар, че нямаше движение отново съм впечатлен от разхода- 6.6л.

Има някои неща, които бих искал да разбера, та ще се радвам някой да помогне с насоки за човек, който да ме посъветва:
- искам да си добавя камера за задно виждане
- да активирам AppConnect, защото в момента мога само да слушам музика през Bluetooth от телефона, а ми се ще да мога да си вържа телефона изцяло с медията
- видях, че за модела се предлагат акустични стъкла и понеже в Шкода форума са правили подобен ретрофит на Супърб, се чудех дали и тук е възможно, поне за предните

Допълнително ще добавя и снимки на автомобила.




Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: WasteLand_TD и 157 госта