Взехме го най-накрая .... :)

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
MK4
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто 22 апр 2008 11:01
Автомобил: Seat Leon
Двигател: ARY 2003
Местоположение: София

Мнениеот MK4 » Вто 03 юни 2008 0:06


ultralamer написа:
MK4 написа:аз пък не понасям Голф IV с 4 врати, много убито му седи някак, с 2 врати ми харесва в пъти повече ама това е субективно :)

Иначе взимай по-запазената въпреки че аз не бих взел нито пребоядисвана кола, нито таква по която има работа, занесени брони и т.н.
По добре потърси перфектната кола без забелжки, обикновенно към немърлива кола отвън са се отнасяли немърливо и в техническо отношение, поне за мен това е водещо като купувам кола втора ръка, не че е гаранция но е нещо.


Не съм съвсем съгласен! На баща ми пасата го удряха леко 3 пъти за последните 3 месеца и всеки път трябваше да го боядисва. И трите пъти той дори не е бил в колата. Иначе колата е поддържана и всичко й е сменяно, както си пише в сервизната книжка. Какво да се прави :dontknow:


да има и такива изключения, спор няма, но аз като видя правена кола щя е избегна, просто защото не знам дали е бил лек удар без изобщо шофьора да е в колата или са я мелнали челно до предното стъкло, просто е хубаво човек да се презастрахова




Потребителски аватар
StefanDragnev
Мнения: 238
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас/София

Мнениеот StefanDragnev » Вто 03 юни 2008 1:02


Специално за тази ,която гледам е одраскана по краищата на броните (явно от паркиране :) ) , а иначе няма забележки по ходовата част и двигателя на пръв поглед. :roll:


Потребителски аватар
scirocco gt
Мнения: 1135
Регистриран на: Сря 06 апр 2005 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот scirocco gt » Вто 03 юни 2008 7:19


Скоростите на Голф 4 с 1,6 двигател са слаби и се чупат често :!:


Потребителски аватар
Мартин
Мнения: 1561
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Мартин » Вто 03 юни 2008 8:16


Сппоред мен изобщо не трябва да се замисляш и да вземеш 1.8!


Потребителски аватар
kacho
Мнения: 735
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kacho » Вто 03 юни 2008 10:56


Сппоред мен изобщо не трябва да се замисляш и да вземеш 1.8!


:да:


lucho
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 17 ное 2006 17:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lucho » Вто 03 юни 2008 11:34


Аз карам Голф 4 1.6 АКЛ 1998 г. Двигателят е приличен за градско каране и извънмагистрално. Това се дължи на късите скорости, според мен. Иначе на 5-та със 130 си на около 4000 оборота. Разходът при 90-100 км/ч е около 6/100.

В моята обаче има доста екстри (изпълнение 'highline') - климатроник, кожен трилъчев волан, подлакътник и др. под. Не знам по-масовите с 1.6 как идват.


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Мнениеот lrlmodo » Вто 03 юни 2008 12:01


1.8 20V


Потребителски аватар
StefanDragnev
Мнения: 238
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас/София

Мнениеот StefanDragnev » Вто 03 юни 2008 14:38


Еми този Голф ( 1.8 ) и той е с климатроник, подлакътник , трилъчевият волан , борд комп. ,ел. шибидахи .... единственото , което е че е с две врати ... но за сега няма да чувствам липсата на две задни врати.
Карахме е днес на диагностика .... уж казаха че е перфектна , само разходомера на въздуха бил за смяна . Километрите са реални (146 000 и малко ) , климатроника си бачка перфектно. В крайна сметка утре ще е вземам ... :) . Ще се похваля като е вече в мен . Благодаря на всички, които ми обарнаха внимание :)
: vw fen love.vw


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Едно питане към по-разбиращите ..... :) Г4 - 1,6 или 1,8

Мнениеот Stivi » Вто 03 юни 2008 15:26


StefanDragnev написа:Така ....... харесал съм два Golf IV - единия 1.6 (101 коня), 98г. с четири врати (личи си , че е пребоядисван) - 9800лв.


Абе само на мен ли ми се струва доста височка тази цена за бензинка 98г и то не в перфектен вид. ?? Мислил съм си ако сменям колата и трябва да продавам моята че ще е под 10 000лв а все пак е TDi 110кс. 5 врати ! Ааа сега видях че колегата вече се е ориентирал към по-добрия вариант така че коментара на цената е излишен :wink:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Вто 03 юни 2008 19:51


StefanDragnev написа:Километрите са реални (146 000 и малко )

Недей да вярваш на всичко, което ти се казва, има ли доказателства за това, щото сервизни книжки могат да ти принтират и подпечатат в БГ, само малко игра с фотошоп се иска :D Не ми се вярва 10-годишна кола да е на тези километри, средно в чужбина се кара по 30-40к км на година доколкото знам.


Потребителски аватар
StefanDragnev
Мнения: 238
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас/София

Мнениеот StefanDragnev » Вто 03 юни 2008 20:51


Еми днес тези километри си излязаха в сервиза на Vw когато ходих да му направят една диагностика преди да реша дали да го взема ... :roll:


Потребителски аватар
ultralamer
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 0:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG/D

Мнениеот ultralamer » Вто 03 юни 2008 21:51


stefan4o написа:
StefanDragnev написа:Километрите са реални (146 000 и малко )

Недей да вярваш на всичко, което ти се казва, има ли доказателства за това, щото сервизни книжки могат да ти принтират и подпечатат в БГ, само малко игра с фотошоп се иска :D Не ми се вярва 10-годишна кола да е на тези километри, средно в чужбина се кара по 30-40к км на година доколкото знам.


Стига с тия митове. Тия хора да не живеят само в колите си. Зависи за какво ползват колата, какво работят, колко коли имат и много други фактори. Моята е на 1 година и е на 12000 км. :wink:


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Вто 03 юни 2008 21:57


Исках да кажа по-скоро, че километрите, или това, което пише на километража не са определящи за състоянието на колата, ако е поддържана добре.

Стига с тия митове. Тия хора да не живеят само в колите си.

В белите държави само тези дето нямат шофьорски книжки не карат коли :D А за твоите 12к километра навъртени за година не мога да коментирам, има и такива изключения, ама те са по-скоро рядкост, отколкото да преобладават. За справка отвори Мобиле.Де и виж масата от коли 1998г. на по колко километра са, можеш ли да кажеш на черното бяло?


Потребителски аватар
ultralamer
Мнения: 108
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 0:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG/D

Мнениеот ultralamer » Вто 03 юни 2008 22:20


stefan4o написа:Исках да кажа по-скоро, че километрите, или това, което пише на километража не са определящи за състоянието на колата, ако е поддържана добре.

Стига с тия митове. Тия хора да не живеят само в колите си.

В белите държави само тези дето нямат шофьорски книжки не карат коли :D А за твоите 12к километра навъртени за година не мога да коментирам, има и такива изключения, ама те са по-скоро рядкост, отколкото да преобладават. За справка отвори Мобиле.Де и виж масата от коли 1998г. на по колко километра са, можеш ли да кажеш на черното бяло?


Да, прав си, че това, което пише на киломтеража в голяма част от случайте не е реално. И аз съм на това мнение. Влизам в няколко немски форума и се срещат често и други, които навъртат по около 15к на година. Както казах, зависи от много фактори. При кола на 10 години, за мен лично километрите не биха били водещото, а по-скоро на цялостното състояние на автомобила.


Потребителски аватар
theone
Мнения: 290
Регистриран на: Пет 16 май 2008 13:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот theone » Сря 04 юни 2008 19:17


1.6 - по нисък разход и данък с напълно прилично вървене. Мое мнение, макар че аз съм с 1.6 16V.

Иначе - моите 2 критерия с като търсих кола, с които компромис не бях готов да направя - да е с 4 врати (как ми е писнало със "стани да седна" и "мръдни да сложа отзад", никога повече кола с 2 врати) и да не е черна. Но вс това е субективно... въпрос на нужди и вкус.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 110 госта