Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
acer
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 03 апр 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот acer » Вто 05 окт 2010 15:45


Не знам дали са мн км, ама на месец се навъртват около 3500-4500км и бях мн навит за екото, ама сега видях в аuto bild, че метановата версия има лоши отзиви??! Другото, което мн ме гложди, добре ли е обезапасена колата, че е за родителите ми и да не стане при некво птп да стане фал после цял живот да ми е мъка за едните кинти, дори не знам каква е цената на метана сега, ама преди 6-7 месеца смятах и ако не бях объркал сметките- нещо около 7-8к идваха спестяване на година, което си е доста, но не и достатъчно за поемане на рискове




Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот Kalin72 » Вто 05 окт 2010 16:11


Преди 2 години и аз бях пред тази дилема, и взех 1.9 ТДИ, с DSG скорости, изобщо не съжалявам, навъртял съм 84К км за 24 месеца. Икономично е, разхода вече падна до 6 на 100.
Имам 3ма сина и жена, и е лудница, като тръгнем нанякъде, багажи, чанти, чантички, раници, нам си кво...обаче Кади-то е железно, побира всичко, достатъчно комфортно е.
Обаче....Амарок идва, и мноооого се замислям дали да не сменя Кади-то за Амарок-а :) Но може и да взема Амарок с единична кабина и да го запазя за жена ми.


acer
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 03 апр 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот acer » Вто 05 окт 2010 16:31


ясно, а екофуйла? :)


nikivel
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот nikivel » Сря 06 окт 2010 7:22


acer написа:ясно, а екофуйла? :)



Ако искаш да се родиш от към разходи за гориво - Еко фуел е твоят избор. От 10 март до днес съм навъртял 12 хил. километра. При по-високата цена (1.53 за кг) на метана до преди 20-тина дни, разхода за градско в София ми беше 8.50 - 9 лева за 100 км. На дълъг път беше 5.5 - 6 лева. Смятай, колко ми е разхода сега при 1.26 за кг в София. Някъде около 7.80 лева за 100 км градско в София.
Вярно, малко по тромава е от дизела при начален старт, но това не е кола за състезания, а чудесно семейно возило.
Еко фуела си има някои "детски болести", за които съм писал в нарочна тема. Те обаче са бели кахъри, които на 100 % се компенсират от евтинията на возията. Пък и доколкото знам, вече са коригирани при произведените след 2009г.


acer
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 03 апр 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот acer » Сря 06 окт 2010 7:34


звучи добре, може ли все пак линк към твойта тема? :)


nikivel
Мнения: 64
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот nikivel » Сря 06 окт 2010 9:51


acer написа:звучи добре, може ли все пак линк към твойта тема? :)



Ами тя темата е малко по-надолу от тази. Добре е и да се ползва търсачката. Това беше приятелски съвет.
Иначе, ето линк:

viewtopic.php?f=19&t=191972


Потребителски аватар
Tihon
Мнения: 309
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Студград :D

Re: Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот Tihon » Пет 15 окт 2010 23:29


1.9 TDI, на екофюела дава проблем превключвателя метан/бензин. Фабричен дефект.


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот ecofuel » Нед 31 окт 2010 11:22


Да чуем малко повече за този фабричен проблем може ли? Някой намерил ли е добро (и не много скъпо) решение до момента? Миналата зима нямах проблем, но сега почва да превключва все по-произволно.


Потребителски аватар
Tihon
Мнения: 309
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Студград :D

Re: Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот Tihon » Пон 01 ное 2010 7:13


Нямам си идея.
Когато ми ровичкаха в двигателя на шкодата, на съседния стенд бяха докарали едно такова Caddy, та коментрихаме с диагностика предимствата и недостатъците на двете коли - 1.9 tdi & Eco fuel-a. Та го цитирах по горе, без самият аз да съм специалист :oops: Каза същото - започва да се превключва произволно, но доколкото си спомням само подмяна го оправяше.


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот ecofuel » Сря 03 ное 2010 8:08


в кой сервиз това?


Потребителски аватар
Tihon
Мнения: 309
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Студград :D

Re: Дилема - Caddy ECO fuel или TDI

Мнениеот Tihon » Сря 03 ное 2010 18:21


момчето е частник, но е работил няколко години като диагностик в Юнитрейд. Ако търсиш координати пиши на лична. Мн съм доволен от него. Взима пари за свършена работа /разрешен проблем/, специалност VAG group



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта