VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
vladobe
Мнения: 168
Регистриран на: Чет 13 май 2010 0:50
Автомобил: Polo 9N Wolfsburg Edition
Двигател: General Electric F404-GE-402

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот vladobe » Съб 13 ное 2010 15:22


Мисля, че има доста излишни коментари в темата... въпроса беше конкретен. Става или не за дълъг път. За мен не става много тормоз... 1.4 бензим по добре. :bishop




Потребителски аватар
rokera
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот rokera » Съб 13 ное 2010 17:30


Що да не става ми е интересно. Аз съм карал малка кола макар и не такава точно и съм стигал където и да съм пътувал. Малко по големите помним с кви коли идваха поляците и Ге Де Рейците на морето, че и каравани теглеха.


Потребителски аватар
RANOPILE
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 14:45
Автомобил: VW Polo 2F
Двигател: AAU 1994
Местоположение: София, жк Лагера

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот RANOPILE » Сря 17 ное 2010 20:18


Koksan написа:ЗА мен този двигател е само и единствено за в града! За другаде не става и това е!
Ако настигнеш камион, дето се движи с 80км/ч - май ще е по-разумно да си караш след него или да го изпревариш на 5км права без насрещно движение! :)
Но си има предимства - трябва да си талант за да се отрепеш с него,това в кръга на шегата! Идеално е за опознаване на България! Качваш се и тръгваш примерно из Родопите с 60 (повече няма да дигне) и хем се наслаждаваш на природата, хем се возиш .. пък и икономично - само 5/100! :)))


Не си пробвал, не си успял(стига да умееш да боравиш със скоростите). Пък и така човек се учи да не предприема неблагоразумни изпреварвания. А за утрепването наскоро с един приятел успяхме да вземем 90 градусов завой с около 90 километра в час(разбира се с голям радиус), направо лошо ми стана, може би само хубавите гуми ни спасиха от поднасяне(е разбира се и моето шофиране ;) ).


Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот Peterman » Чет 18 ное 2010 9:50


Това за неблагоразумното изпреварване е абсолютно така, но има моменти в които и разумно да е изникват непредвидени обстоятелства и мощта която е нужна я няма. И кво прайм??? :beat_butt2 :banghead:


Потребителски аватар
darksidezoo
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 20:04
Автомобил: Polo Movie 1.1
Двигател: HZ 1987
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот darksidezoo » Вто 23 ное 2010 20:29


Polo Classic Movie 4 скорости Фургон/Хечбек АГУ - 1987 - 1100 кубика разход - под 5.5/100 газ при много ръчкане



Кара се 2 пъти в седмицата до Ботевград , средна скорост - 110-130 км/ч макс скорост 150 км/ч

Плюсове

Подцинковано покритие - минимална ръжда
Потдръжка елементарна
Консумативи евтини

Колата е на 51 хиляди км засега съм сменил Оригинална водна помпа (разбирайте тази която е излезла от завода) , тампон на карбуратора и някой дреболии по окачването .Вряно задъхва се на баирите но в никой случай не може да се каже че е бавана.

Минуси

Твърде лека над скорости над 150 и при силен вятър става не стабилна.
Ниска .При неравен терен с много товар трябва да се кара изключително внимателно защото задира.

Мойте 2 стинки love.vw


Потребителски аватар
apa6o
Мнения: 1101
Регистриран на: Пон 27 ное 2006 9:56
Автомобил: Skoda Octavia 1Z
Двигател: BKD
Местоположение: Перник

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот apa6o » Вто 23 ное 2010 21:26


Фактически понеже тая тема дотолкова се изроди от началото си до сега, мога да кажа-щом може да развива скорост над 45 км/ч значи може да се движи и по магистрали, значи става и за дълъг път според закона.

Отново апелирам за заключването на тая тема, защото се превърна в една доста голяма глупост и отдавна е загубила смисъла си, както и е изчезнал интереса на автора... :lock: :delete :lock:


rkoef
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот rkoef » Пон 29 ное 2010 1:33


Автора очевидно си е купил отдавна кола, но да си кажа моето мнение. Моята е 1.4 60 коня и извън града според мен му е тегаво, а 1.0 ще е още по зле


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19577
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: VW Polo 1.0 става ли за дълъг път ?

Мнениеот radotom » Пон 29 ное 2010 8:29


rkoef написа:Автора очевидно си е купил отдавна кола, ...

:!: :!: :idea:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Cvetomir-Panchev и 39 госта