Избор между 3 коли

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Velko
Мнения: 1453
Регистриран на: Пон 22 мар 2010 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот Velko » Пон 04 юли 2011 19:12


UnLucky написа:Много ми е интересно, мислите ли че има кола на 10+++ години дето да не я лови ръждата? Освен да е от пластмаса!? А кола от тоя нисък клас, да е поцинкована ибахти вица пичове mhihi

Има - ауди ръжда не хваща, чувал ли си го тоя лаф? Полото ми също е на 10 години и като изключим кита по предния капак няма капка ръждичка :wink: Пак питам автора - до колко пари търси кола и за какво ще я ползва, че както се отбеляза посочените 3 нямат допирни точки :D




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19165
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот stefan4o » Пон 04 юли 2011 19:12


Vidol Nikolov написа:Това незнам с ирония ли го казваш?
Често казано голф 3 с парно като на 2-к да ти гори лицето и да умираш от жега още не съм видял,пък за устройството незнам как е,но явно е много зле,както всичко в голф 3-от прецакващите се ел стькла,през падащата тапицерия на тавана до течащите люкове,гнилите прагове и багажници та до готиното разпадащо се табло


:bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown
Нямам думи просто :applause:
по темата: Аз бих избрал Венто или Сивик Седан. Антиката Голф Мк2 изобщо не знам дали в момента е удачна покупка, освен ако нямаш още 1-2 да ползваш резервни части от тях, че вече и в моргите ги няма mhihi


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот Aprilia » Пон 04 юли 2011 19:20


Човек, който от 15 години продава волксвагени ми е казал, голф се купува само четна серия :Mr Green Fun


Потребителски аватар
JoroHondata
Мнения: 134
Регистриран на: Пон 09 мар 2009 13:56
Автомобил: Honda Legend KB1 V6
Двигател: J35A8 от 2007
Местоположение: Сердика
Контакти:

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот JoroHondata » Пон 04 юли 2011 20:03


Здравейте колеги
След 1996 година (от 6 генерация включително и нагоре) всички Хонди са поцинковани, и не ръждясват колкото предишните модели.
За вървеж, комфортно возене и икономичност няма да пиша нищо (просто няма нужда от реклама :P ), но бих посъветвал колегата да си търси Японска- Седан или Купе.
Ако някой иска повече информация (цени на части например, разход и др.)- ще му пиша на лични !
Поздрави


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот joker » Пон 04 юли 2011 21:13


Velko написа:Ако искаш бегачка и си фен на фолксваген вземаш KR-а.Ако пък те кефят японските зверчета се качваш на хондата (това че няма части по моргите може да значи само едно...).Ако искаш икономия и малко по-комфортно пътуване взимаш вентото. Я кажи за каква ценова гама става въпрос колега.До колко пари са тези коли :roll:

Че какво има да се мисли...кой не иска да пътува евтино и комфортно!Само 1.9 TDI....разходът ще те изненада приятно....динамиката също!!!!!


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1076
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот eng » Вто 05 юли 2011 21:00


Наистина темата е леко провокативна но от фауветата не съм запознат за Хондата ако е купе вероятно ВИН-а и започва с JDM, което значи японска сглобка, предвид че се е натискала яко има вероятност да погорява масълце макар и малко, иначе е много здрав автомобил, като изключим ръждата която гони почти всички японци, и ниската шумоизолация, ниския просвет също но това по-скоро си е до самия автомобил те заводски си излизат с по-малък клиренс, ако се търси икономия о приличен вървеж с лесни з анамиране части веднага бих взел вентото с този мотор си е приказка (мое мнение).


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот Matematiks » Сря 06 юли 2011 2:01


joker написа:
Velko написа:Ако искаш бегачка и си фен на фолксваген вземаш KR-а.Ако пък те кефят японските зверчета се качваш на хондата (това че няма части по моргите може да значи само едно...).Ако искаш икономия и малко по-комфортно пътуване взимаш вентото. Я кажи за каква ценова гама става въпрос колега.До колко пари са тези коли :roll:

Че какво има да се мисли...кой не иска да пътува евтино и комфортно!Само 1.9 TDI....разходът ще те изненада приятно....динамиката също!!!!!


Влезна и Ти колега Жокер в правата вяра :да:


Потребителски аватар
GTI 16V ABF
Мнения: 752
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:29
Автомобил: VW Corrado
Двигател: 2.8 VR6 - AAA

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот GTI 16V ABF » Сря 06 юли 2011 2:26


Vidol Nikolov написа:Това незнам с ирония ли го казваш?
Често казано голф 3 с парно като на 2-к да ти гори лицето и да умираш от жега още не съм видял,пък за устройството незнам как е,но явно е много зле,както всичко в голф 3-от прецакващите се ел стькла,през падащата тапицерия на тавана до течащите люкове,гнилите прагове и багажници та до готиното разпадащо се табло

:063: :063: :063: Колегата ме тушира :screwy от написаното до някаква степен мога да се съгласа само със гнилите прагове и багажници,другото са пълни глупости :wink:


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2150
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот Vidol Nikolov » Сря 06 юли 2011 5:50


Значи си късметлия :lol: ,даже и на запазените 3-ки тавана е леееко подпухнал mhihi ...


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот parno » Сря 06 юли 2011 6:10


вземи вентото и не му мисли повече
1.9 тди с чип ще стане доста приятна за каране и разхода ще е доста по - задоволителен от на КР-а
друго ти е по-комфортния интериор на вентото и почти 100% наличността на климатик , огромния багажник и по-малкото тропане на части от купето - внимавай с ръждите само
КР се купува за събота и неделя да го изкараш веднъж седмично и да изгориш 20 л бензин на едно излизане
за всекидневна кола е малко труден за изхранване и не винаги ще е с клима , проблемите с инжекцията са ти в кърпа вързани а части се намират трудно
макар да се кефя повече на голфа него си го карам веднъж месечно ама му раздавам на газта - вентото от друга страна го спуквам от каране а то ми отвръща с по-добър комфорт от голфа


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот ALESYZ » Сря 06 юли 2011 22:14


КР, да бе да. Сигурно ще е на 150-170 000 км, запаззен и т.н. Ако някой ми намери такъв на 300 000 км. ще му повярвам. Ко сте се вторачили в тия КР-и, като че ли са манна небесна? Веното ще му сипе с големия черпак на КР-а(евентуално с чип), по всички показатели, а ще си и чуваш приказката при по-височки скорости. Сивика, миксер дето се развърта след 8000 оборота, никога няма да си купя, освен ако не ми трябва кошер. Като цяло, автора е поредния тинейджър дето си няма работа.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот forski » Чет 07 юли 2011 8:05


ALESYZ написа:КР, да бе да. Сигурно ще е на 150-170 000 км, запаззен и т.н. Ако някой ми намери такъв на 300 000 км. ще му повярвам. Ко сте се вторачили в тия КР-и, като че ли са манна небесна? Веното ще му сипе с големия черпак на КР-а(евентуално с чип), по всички показатели, а ще си и чуваш приказката при по-височки скорости. Сивика, миксер дето се развърта след 8000 оборота, никога няма да си купя, освен ако не ми трябва кошер. Като цяло, автора е поредния тинейджър дето си няма работа.


:да:
Друга бира е големия баварец колега :wink:


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Избор между 3 коли

Мнениеот ALESYZ » Чет 07 юли 2011 23:02


forski написа:
ALESYZ написа:КР, да бе да. Сигурно ще е на 150-170 000 км, запаззен и т.н. Ако някой ми намери такъв на 300 000 км. ще му повярвам. Ко сте се вторачили в тия КР-и, като че ли са манна небесна? Веното ще му сипе с големия черпак на КР-а(евентуално с чип), по всички показатели, а ще си и чуваш приказката при по-височки скорости. Сивика, миксер дето се развърта след 8000 оборота, никога няма да си купя, освен ако не ми трябва кошер. Като цяло, автора е поредния тинейджър дето си няма работа.


:да:
Друга бира е големия баварец колега :wink:


Но няма нищо общо с темата :wink:. Колегата се изнесе от собствената си тема, а на нас ни подхвърля витаминчета.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта