Мнение за VW Phaeton 5.0 tdi v10

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
rrrado
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 20 ное 2008 21:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнение за VW Phaeton 5.0 tdi v10

Мнениеот rrrado » Вто 30 авг 2011 17:31


Здравейте на всички от много време чета темите по форума,но сега ми се наложи и аз да задам свойте въпроси.:)Запланувал съм да закупя горепосочения модел VW Phaeton 5.0 V10 313ph.,изчетох каквито теми имаше по форума за въпросния модел и въпреки това не ми станаха ясни някой неща.Знам че този модел страда от проблеми със скоростната кутия заради високия въртящ момент...ремонта за автоматичната скоростна кутия в какво се състои, в смяна на нова такава или подлежи на ремонт и рециклиране?Също така и въздушното окачване..въпросните амортисьори с възглавница,на каква цена са...подлежат ли на рециклиране или директно трябва да се вземат нови?Като се поразрових по нета компресора за въздушното окачване варира от 500 лв. до 1500 лв.,същото е с амортисьорите от 900 до 2600 лв. Ще съм много благодарен ако някои от колегите който притежат и карат тази кола да споделям впечатления,мнения за нея, приблизителни разходи за консумативи,от какво друго страда модела, и какви са съответните решения на проблемите:)Също така този модел с верига ли е или с ремък?Примерно едно обслужване на колата в сервиз-масло,филтри и обслужване скоростна кутия колко излизат? До сега съм карал Mercedes S320 CDI 2002г.W220 и въпреки острото мнение за колата останах много доволен от нея,предполагам че въпросния Фаетон трябва да има ако не по евтина поне близка по цена подръжка с въпросната S-ka.:)




Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Re: Мнение за VW Phaeton 5.0 tdi v10

Мнениеот versace » Сря 31 авг 2011 21:08


- Който ти е казал, че скоростната кутия е проблемна, е от хората дето е чул някой да казва, че един друг човек му е доверил... До 2006 кутиите правят проблем при включване на задна блокират. Подлежат на ремонт. Кутията, която се слага на Фаетон е същата като при Туарег. Забалежи, че V 10 и на двата модела е еднакъв, но при Фаетон двигатела е софтуерно дефорсиран с 50 nm, така, че довода за въртящия момент отпада. След 2006г., проблеми със скоростните кутии няма.

- Аз преди да купя Туарега пробвах V10 и не бях чак толкова очарован - тромав на потегляне, шумен, помпа-дюза, и гореше с 3 литра повече от V6. Затова си купих комон рейла (разбира се това не трябва да провокира никого да спори с мен на темата помпа-дюза, защото това си е лично виждане и избор). Двигателя е с верига

- Относно въздушното окачване, по информация на ADAC, то е най сигурно от всички във високия сегмент. Въздушния компресор дава стандартния процент на дефекти, а възглавниците са вечни, стига колата да не е скачала от някъде. При Фаетона движението и натоварването са в пъти по-малки от при Туарега, а оборудването и за двете е едно.

- Точно за V10 обслужването на двигателя като цена не знам, но за V6 двифател + всички филтри и ремъци+скоростна кутия и картерен филтър ~ 1 000 лева.


- Проблема на Фаетона е в електрониката и модулите.


rrrado
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 20 ное 2008 21:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за VW Phaeton 5.0 tdi v10

Мнениеот rrrado » Сря 31 авг 2011 22:01


Благодаря за мнението колега,значи общо взето окачването да не го мисля както беше при S320 ,защото там буквално при по сериозна дупка и възглавницата се пръскаше,добре че са по масови автомобили и ремонта на едната възглавница излизаше около 600 лв.Иначе за скоростна кутия имаш ли представа колко е този ремонт при най-често срещания проблем със задната?

Ето и на мен днеска какво ми казаха от сервиза за обслужване на двигател и трансмисия.
Маслен ф-р - 27 лв. ,въздушен ф-р - 2бр.х32 лв. , горивен ф-р 125 лв.,филтър купе - 116 лв.(не съм сигурен дали не са два броя),маслото което те ми предложиха не ми хареса(иначе колата събира 10 литра двигател) и се поразрових по нета оказа се че за този модел много се препоръчва масло на Aral Super Tronic LongLife III SAE 5W-30, което е около 34 лв./литър(това са цени без никакви отстъпки), за трансмисията чакам обаждане,но предполагам там също ще е нещо от порядъка на 3-400 лв.( смяната на маслото в кутията колко често трябва да се прави за такъв тип двигател,или е като при всички автоматици ?? ) Ще се радвам ако и други колеги споделят мнения за въпросния двигател и модел.


Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Re: Мнение за VW Phaeton 5.0 tdi v10

Мнениеот versace » Сря 31 авг 2011 22:31


Не знам колко струва ремонта при блокаж на задна, но не беше нещо кой знае какво.
Маслото в скоростната кутия го смених на 100 000 км., както Фолксваген препоръчват. Сменя се задължително с един картерен филтър.

А относно вързушното окачване на Мерцедес...въобще да не ти е мерило. Няма нищо общо с въздушното окачване на ФВ като надежност. За да ме разбереш правилно, Туарега ми е на въздушно. Преди месец си купих и МЛ W164, но преди да го купя направих сериозен ресърч на тема Мерцедес и въздушно окачване и познай какво направих - избрах си екземпляр без възхушно окачване 8)


rrrado
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 20 ное 2008 21:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за VW Phaeton 5.0 tdi v10

Мнениеот rrrado » Чет 01 сеп 2011 19:02


Колега това което чета за колицата ми харесва и се надъхвам все повече и повече :D Другата седмица ще я карам към Унитрейд да я прегледат и да видим дали ще мога да се похваля :)


Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Re: Мнение за VW Phaeton 5.0 tdi v10

Мнениеот versace » Чет 01 сеп 2011 20:57


Ако я има в нета на обява, пусни един линк да я видим.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта