Какво ще кажете за Лупо 1.0

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот Uneek » Вто 27 дек 2011 22:54


Най вече ме интересува двигателя, същия ли е като от по-старите полота, че като чета малко идва проблемен мотора :roll: Харесал съм за жена ми такова лупо и само ДВГ ме притеснява да не дава ядове...




Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот yoan4o » Сря 28 дек 2011 10:16


Нищо добро не мога да кажа за тия мотори.
Нито ще получиш добър разход, нито лесна подръжка, пък и доколкото знам имат доста болежки тия мотори.

Ако е Лупо, или 3L или 1,4


hardbow
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 03 мар 2007 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот hardbow » Сря 28 дек 2011 11:42


Точно с двигателя 1.0 който се слага и на поло нямам никакви ядове вече четвърта година,но има един изкецан 1.0 кубиков който малко прилича на старите шкодови двигатели , той си е проблемен.Разхода вярно е малко повече от колкото се очаква,но това е положението а за другите двигатели като 3L има доста хора които се оплакват от автоматика. Успех с избора 8)


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот agent_kowalski » Чет 29 дек 2011 16:13


Една ароса съм търкалял 1.0 не знам с какъв двигател беше, 50 коня в града правеше 6.5 бензин ,извънградско и под 5 пада.Не върви много ,но за кочина от този тип е добре.За съжаление не мога да ти кажа точно кода на двигателя.Не беше моя колата, и за това не съм се интересувал.


Uneek
Мнения: 1606
Регистриран на: Пон 15 май 2006 16:14
Автомобил: 1998 VW Polo Variant
Двигател: APQ
Местоположение: Благоевград

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот Uneek » Чет 29 дек 2011 23:41


http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Ето това съм харесал, но тези мнения относно надеждността на ДВГ засега ме спират :?


Потребителски аватар
Dii
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 15 май 2011 7:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот Dii » Чет 29 дек 2011 23:59


Супер е колата, какви ядове може да има? То гаранция - Франция, нали знаеш? Поне няма да сменяш ремъци, относно разхода и 1,4 бензин, също не гори малко /градско/.


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот lent » Пет 30 дек 2011 0:22


hardbow написа:Точно с двигателя 1.0 който се слага и на поло нямам никакви ядове вече четвърта година,но има един изкецан 1.0 кубиков който малко прилича на старите шкодови двигатели , той си е проблемен.Разхода вярно е малко повече от колкото се очаква,но това е положението а за другите двигатели като 3L има доста хора които се оплакват от автоматика. Успех с избора 8)


Този двигател има много общо с тези на Шкода,по-точно това е двигател на Шкода с направени някои леки изменения в устройството,които са незначителни.Двигателя е с цилиндрови втулки,които се вадят от блока.Коляновия вал лагерува в блока чрез 3 основни лагера;разпределителния вал не е в главата а в блока и връзката му с коляновия вал е чрез верига без обтегач.Клапаните се задвижват от кобиличен вал,кобилиците се задвижват от повдигателни пръти.Повдигателните пръти се задвижват от едни цилиндърчата,в които са вградени подобия на хидравлични повдигачи.В интерес на истината това е един доста надежден мотор.Концепцията му е стара - от 60-те години на 20-ти век.Но оттогава до сега е усъвършенстван доста.Подръжката му е доста евтина - като пример ще кажа,че комплект ангренажна верига и двете зъбни колела струват 38-40лв чисто нови.Добре е да се обърне внимание на ангренажната верига - не че ще се скъса,но след пробег от 50 -60 000км се разтяга и става шумна.През такъв интервал трябва да се сменя.Ето информация за двигателя : http://www.volkspage.net/technik/ssp/ssp/SSP_203.pdf


hardbow
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 03 мар 2007 20:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот hardbow » Пет 30 дек 2011 10:04


Ти хубаво си си избрал колата ама такъв двигател 1.0 16V не съществува за този модел
Прикачени файлове
ЛУПО.jpg


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот lent » Пет 30 дек 2011 17:57


hardbow написа:Ти хубаво си си избрал колата ама такъв двигател 1.0 16V не съществува за този модел

Мотора е 8 клапанов.


Ivo_MP
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот Ivo_MP » Пет 06 яну 2012 16:25


На този двигател 1.0i, цената на ангренажната верига + зъбните колела е 95лв и се разглобява доста за да се смени. Водната помпа е вградена в "лапата", на която се държи едната част на двигатела и цената, и е 180лв. Термостата върви с един куп датчици и цената му е към 100лв.
Всички части за VW Lupo 1.0 са доста скъпи


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот Re5Pec7 » Вто 30 авг 2016 22:41


Здравейте :) Малко да ъпна темата :)

Търсим първа кола за приятелката ми да се учи на нея. Харесала си е Лупо и Поло. Работата е там, че изпадна запазено Лупо - всичко му е идеално (цвят, ламарини, екстри, техническо състояние). Единствено ме притеснява, че е с 1.0 двигател. Четох доста мнения за този мотор и естествено са противоречиви - едни казват, че не става, други, че е добре. Ясно, че не е мощен двигателя, но за първа кола на момиче мисля, че мощността не е проблем. Също така ще се кара предимно градско с 5-10 излизания на година извън града. Та... търся вашето мнението (по-скоро от хора притежатели на такъв автомобил), дали наистина е толкова зле откъм динамика, че чак за нищо да не става? Има ли го проблема с дросела, както на повечето 1.4 двигатели? На какво да се обърне внимание при огледа?

Благодаря :)

P.S. - не съм сигурен дали не е по-добре темата да се измести в "Избор на автомобил" :)


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Какво ще кажете за Лупо 1.0

Мнениеот Mishonti » Сря 31 авг 2016 9:47


Аз взех на жена ми Лупо 1.4 16в - 75к.с. Изпадна ми страхотно запазена кола на добра цена и я взех. Естествено съм изчел всички негативни мнения и коментари през годините за този мотор, но не се поколебах - сменям му само масълцето и си свиркам. Има доста добра динамика в града - направо учудваща, като разход под 8/100 не пада, като го карам аз - 10/100. (Градско естествено). Извън града и на 5 си пада ако се кара лекичко.

Та за 1.0 мотора - ако офертата е толкова изгодна го взимай - за първа кола за жена ще е перфектно, пък и няма да се кара много явно.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: asasho и 69 госта