VW Phaeton и Touareg поддръжка?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
pecata.pln
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 23 юли 2012 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

VW Phaeton и Touareg поддръжка?

Мнениеот pecata.pln » Пон 23 юли 2012 15:25


Здравейте на всички притежатели на тези возила,а и на останалите.Имам няколко въпроса по отношение на Phaetona:
1.Как е като поддръжка двигателя 3.2и и колко му е данъка(може да дадете мнение и за друг двигател 4.2или3.0тди)?
2.Как е въздушното окачване?
3.Също така как е електрониката?

П.С. Интересува ме поддръжката на 3.2 и 4.2(в това число и данък,преглед и тн....може да дадете и мнение за дизелите).
То в началото се вижда,че държа повече на 3.2 ама ,ако знаете дайте и мнение и за другите двигатели(кво да жи правя от мен да мине) :mrgreen:
Темата е с такова заглавие,защото и Touarega го има тоя двигател(3.2и) е може да е с някои нМ повече се пак си е джипка.(незнам :oops: )




Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: VW Phaeton и Touareg поддръжка?

Мнениеот kikogsxr » Пон 23 юли 2012 15:52


Колега само да вметна, че на моя AGZ данъка му е 270лв(представи си на тези лами), R5 двигател не вземай(един от най проблемните мотори), карал съм V6 Tuareg 2009(1000лв. за профилактика не му мърдат), Гуми около 2000лв. Абе поне не е за моя джоб със сигурност.

Дано да съм ти бил полезен :да:


Quottzot
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 20:32
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Phaeton и Touareg поддръжка?

Мнениеот Quottzot » Пон 23 юли 2012 18:46


Преди време се бях навил на един Фаетон, та попрочетох малко как стоят нещата:
- Въздушното окачване не създава проблеми, стига да не е карано по лоши пътища душманската, т.е. в България от някой горублянски бос
- никой по чуждите форуми не се оплаквал от проблемна електроника, или поне аз не съм попадал на такива
- като най-добър двигател се води 4,2 335к.с. бил безпроблемен, с нормална за този клас поддръжка
- 3.2 даже съм и карал пробно - голям мъртвец на това тежкото купе, 3.0тди дърпа доста по-осезаемо и се справя по-адекватно със задачата да задвижва купето на фаетона
- аз, като фен на дизелите, бих избрал 5.0тди - не вярвам на форумни легенди по адрес на различни автомобили, понеже съм се убедил, че не всичко е вярно, а и имам познат с такъв, който е много доволен от колата и от двигателя(5.0тди).
Поддръжката на 3.2 може би е най-евтина от всичките моторизации на фаетона, но гори колкото 4.2, а не върви дори близо до него.


Потребителски аватар
KPALIEV
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 17 окт 2006 13:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Phaeton и Touareg поддръжка?

Мнениеот KPALIEV » Пет 27 юли 2012 17:13


kikogsxr написа:Колега само да вметна, че на моя AGZ данъка му е 270лв(представи си на тези лами), R5 двигател не вземай(един от най проблемните мотори), карал съм V6 Tuareg 2009(1000лв. за профилактика не му мърдат), Гуми около 2000лв. Абе поне не е за моя джоб със сигурност.

Дано да съм ти бил полезен :да:


Е това ме разпали (майтапя се:) "R5 двигател не вземай(един от най проблемните мотори)". Но колега би ли се обосновал!Проблем мотора с какво ?

2.5 ТДИ (помпа дюза) се слагат и на Фолксваген Транспортер от 2003г. Имам наблюдение на служебен транспортер 450000км само консумативи и разбира се помпа серво, водната помпа се срина ама и това са консумативи нали?
Сега карам Туарег 2,5 R5 и да ви кажа ли много ме радва (10л на 100км комбинирано каране). Данъка е 236 лв. Гуми 235/65/17 - 220 лв. (с отстъпка 20% в Диана де) биалетка 18 лв. Помпата серво е малко скъпа де ама... (880 лв.) . Ангренаж не сменям (то и няма:) накладки 70 лв.
Да не се отнасям ама не е лоша машината!

Поздрави


AQQQ
Мнения: 43
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия

Re: VW Phaeton и Touareg поддръжка?

Мнениеот AQQQ » Нед 29 юли 2012 19:45


колега за какво питаш за годишните разходи. предполагам си видял колко харчи 18 на 100 в най-добрия -икономично.


pecata.pln
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 23 юли 2012 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: VW Phaeton и Touareg поддръжка?

Мнениеот pecata.pln » Пет 03 авг 2012 16:51


AQQQ написа:колега за какво питаш за годишните разходи. предполагам си видял колко харчи 18 на 100 в най-добрия -икономично.

Колега ти за LPG(газ)не си ли чувал? :D


AQQQ
Мнения: 43
Регистриран на: Чет 19 юли 2012 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия

Re: VW Phaeton и Touareg поддръжка?

Мнениеот AQQQ » Пет 03 авг 2012 17:59


колега имам и форд експлорер 4000кобика наскоро му сложих газ защото пътувам извън страната в града нормално харчи 26 газ.


Потребителски аватар
volvic
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 0:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Phaeton и Touareg поддръжка?

Мнениеот volvic » Съб 15 сеп 2012 16:24


Здравей колега,

едно обслужване масло и филтри във Фолксваген Варна по спомен е около 640 лева. При нашите форумни приятели майка ми е платила около 400 лева, където не трябва да се пропуска и прекрасната приятелска обстановка.

Разходът ми е 11 смесено премиум дизел, вече около 35.000 километра.

Туарег 3.0 ТДИ.

Надявам се да съм ти бил полезен.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: asasho и 61 госта