Мнение за модел Б4

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Мнение за модел Б4

Мнениеот agumba » Пон 24 юни 2013 11:24


Ще трябва да те разочаровам. Венто и Пасат Б4 ползват различни размери гуми. Не че не може да ги ползваш, ама ще големеят малко :mhihi И малко ще те послъгва километражът


Защо, какви са гумите на пасата? Вентото го карам с 185/65/14, летни гуми, и 175/65/14 - зимни! Не пасват ли и на пасата, доколкото знам, той също поддържа 14 цолови джанти?




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Мнение за модел Б4

Мнениеот Asko VW » Пон 24 юни 2013 11:54


Както казаха вече колегите, пасата е по-голям, вътрешното пространство е доста, което в комбинация с по-добрата возия създава един добър комфорт (за кола от тези години), шумоизолацията не е много добра, но не знам как е в сравнение с твоята. Двигател 1.6 е слаб за това купе, търси 1.8 или 2.0, вървят повече и май харчат пак толкова, ако не и по-малко, защото не се мъчат. За поддръжката вече ти казаха.
Ако намериш читав екземпляр ще си доволен.
П.П. Моя го карам със 185/65/14 и зимни и летни, проблеми нямам.


stannii
Мнения: 59
Регистриран на: Съб 13 окт 2007 21:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сoфия

Re: Мнение за модел Б4

Мнениеот stannii » Сря 26 юни 2013 23:28


Карам такъв пасат комби 1,6 с обикновена газова, вече пет години и не съм доволен...а съм изключително доволен! Вярно муден е в града, но на дълъг път ми е идеален, все пак 100-130 км. в час е нормална скорост за магистрала, а пасатчето си я поддържа без никакви проблеми с нормалния товар, който тази кола може да поеме - 5 човека, със съответния багаж (ползват се само страничните огледла :) ) плюс багажник за велосипеди на 5-та врата с максимално допустимия брой байкове-3. Разход до 9/100 газ. Карал съм Венто, разлика си има според мен, и то доста в полза на Пасата, от към комфорт, шумоизолация, поведение на пътя и не на последно място обем на купето. Относно гумите хубаво е Б4 да се кара с 15-ки, по-добре му стоят, но и 14-ки стават но лично на мен ми е малко неестествено. Така, че добре си се ориентирал да "ъпгрейднеш" Вентото, но сам знаеш Б4 си му е почти набор...


Потребителски аватар
astagator
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 14 мар 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Мнение за модел Б4

Мнениеот astagator » Чет 27 юни 2013 12:42


+ 1 за пасата.
Преди 2 години се бях наточил на Венто и съответно разцъках няколко екземпляра, но когато случайно седнах в една Б4-ка забравих моментално за всякакво Венто и пр... По-комфортна , като цяло и кефлийски широк автомобил, маневрен и с доста приемлива возия. 1.8/90 коня е умерен вариант, на ръба е да са му малко конете, но ако не си нервак - ще ти е добре...
Нямаш проблеми с 14ките . Засега на тоя мотор (ADZ) ядове бера само с оборотите, при работа на газ и с кекавите дръжки и ключалки... Иначе е чудна колица като цяло за годините и парите си.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта