Избор на малък градски автомобил - автоматик. VW Polo ... ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Избор на малък градски автомобил - автоматик. VW Polo ..

Мнениеот GT_power » Пет 28 ное 2014 9:19


Да, прави сте, като се замисля ... поне да е кола от този век :mhihi
Въпроса е, че иска изрично да е автомат. Преди имаше едно Шевролетче Матиз, на което така и не му свикна. В крайна сметка се караше веднъж на 3 месеца и то от мен, за да не ръждяса от стоене. Просто не кара нито ежедневно, нито има особено желание и затова се чудя, дали си струва наливането в по-скъпа кола, която през повечето време ще стои. Гледал съм Микра още миналата година. Здрави са и симпатични но доколкото разбрах частите са некъв ужас - дебитомер за тази въшка бил 1200 лв. :rolleyes Хонда Джаз също съм гледал, че даже и аз бих я карал но няма автомати. Освен това ми казаха и да избягвам т.нар "роботизирани кутии" които били някакъв хибрид между автомат и ръчка (ни риба ни рак ...), а като гледам фиестите и мазда 2 са именно с такива. Тойота Ярис ми харесва но там предлагането на автомат е много слабо. Иначе ако е за ръчна кутия, веднага бих взел тази http://www.mobile.bg/11413828415828008 и определено ще има кой да я кара :mhihi

ps: http://olx.bg/daihatsu-sirion-1-3-automatic-04-2000-i48776395 това не е зле но е голяма екзотика и предполагам няма намиране на ламарини при нужда ...

Последна промяна от GT_power на Пет 28 ное 2014 9:34, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на малък градски автомобил - автоматик. VW Polo ..

Мнениеот stefan4o » Пет 28 ное 2014 9:33


А какъв е проблемът да кара с ръчни скорости? Много жени могат. Твоята не може ли? :mhihi Така изборът ти ще е далеч по-голям откъм марки и модели. Шофьорските курсове как е успяла да ги изкара и да вземе книжка? Или там е карала на автоматик :eek
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11416773915999361&slink=85lz26
Какво да направя ... ще ходи пеша накрая ... :icon_lol

Ако ти си човекът с парата... можеш да си го позволиш. То разбирам, че всеки иска да му е лесно в живота и да не се товари излишно, ама пък да караш кола с ръчни скорости не е кой знае какво натоварване на мозъка, според мен. :mhihi
Ааа, за шофьорските курсове се яви 4 пъти на изпит по кормуване. Теорията взе от раз и то без нито една грешка ама практиката ...

Не искам да прозвучи като обида и да ми се сърдиш. Но според мен проблемът при жена ти не е от скоростите :mhihi :beer Просто няма опит явно. :c020 А неопитният шофер търси причина във всичко само и само да му е по-лесно и да прави по-малко грешки на пътя :th_up
Нисанът, който ти дадох по-горе като вариант не е лош, говоря като модел, не конкретно този. Не мисля, че е по-лоша кола от Яриса.

Последна промяна от stefan4o на Пет 28 ное 2014 9:44, променено общо 4 пъти.


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Избор на малък градски автомобил - автоматик. VW Polo ..

Мнениеот GT_power » Пет 28 ное 2014 9:38


Ами не иска ... Знам, че повечето се учат и могат. То ако искаше с ръчни въобще нямаше да се чудя - първо, че тя си имаше кола (Шевролетче) и второ аз щях да избера нещо, което и на мен ми харесва и да си го возим и двамата (като Ярисчето) ... Какво да направя ... ще ходи пеша накрая ... :icon_lol
Ааа, за шофьорските курсове се яви 4 пъти на изпит по кормуване. Теорията взе от раз и то без нито една грешка ама практиката ...

ps: ей това и на мен ми харесва http://olx.bg/honda-accord-2-2ies-limited-edition-full-i62727246 Само да не се счупи нещо ... :mhihi А и много грозно са и замазвани забележките ... и супортите как са боядисани с бронз за "кюмбе" просто не е истина ... :mhihi

Последна промяна от GT_power на Пет 28 ное 2014 17:26, променено общо 2 пъти.


golf_td
Мнения: 716
Регистриран на: Пон 27 дек 2010 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pomorie

Re: Избор на малък градски автомобил - автоматик. VW Polo ..

Мнениеот golf_td » Пет 28 ное 2014 10:46


ако колата няма да се кара редовно , то няма кой знае какво значение каква марка ще е. Но ако жената като цяло няма желание и мерак да кара, а и ако няма някаква необходимост - то за какво и е кола изобщо. Имам един познат с едно Мицубиши Колт - купено е чисто ново от него през 2004-та - еми то тази кола от гаража не излиза, пази я като очите си , в дъждовно време не я кара , в горещо време не я кара... тя и километри няма почти. Иначе вика много съм доволен :Mr Green Fun , ами то ако ще да е най-калпавата кола на света с такова некаране и пазене в гараж - пак ще е доволен... абе не знам , всеки си решава сам. За мен не е важно от кой век е колата и каква и е пазарната стойност - въпроса е колкото и пари да се дадат да са оправдани оптимално.Аз съм зодия козирог и това ме е водило винаги - практичността. Иначе всичко за което си платил си отива неизползвано - и гражданска , и преглед , и масло , и антифриз , и гуми, акумулатор - караш/ не караш , всичко така или иначе сменяш , всичко остарява. В този смисъл по-добре да остарява използвано, иначе са пари на вятъра независимо дали са 6000 или 60 000.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на малък градски автомобил - автоматик. VW Polo ..

Мнениеот mccoy » Съб 29 ное 2014 22:24


Карта за градския транспорт.
Там всичко е автомат :mhihi


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: отново в търсене на автомат но по-голяма кола

Мнениеот GT_power » Вто 27 сеп 2016 8:22


Здравейте колеги,

Темата е малко старичка двече, но да взема да я поизтупам от прахта :smile
Поради ред фактори, така и не купих кола преди две години, когато пуснах темата. Сега обаче въпроса отново е на дневен ред. Пак се търси автомат но вече малко по-голям автомобил, защото трябва и багажник :smile Същевременно да не е безбожно скъп и най-вече да не е чуплив. Така че екзотики с роботизирани кутии отпадат. Заглеждам шкоди с DSG но като чета, ако са по-старички и там има проблеми и скъпоструващи ремонти. Ей това съм харесал: http://www.mobile.bg/11470995998342323
Вярно е старо и скъпо но пък ако е запазено и се смъкне малко от цената бих се навил. Устройва ме като големина, масов автомобил е (тоест, евтини ламарини при евентуална щета :mhihi ). Надежден мотор, икономичен и същевременно слабичък, така че не би трябвало да е изтормозил автомата много (на теория?!). Какво ще кажете? Какво е вашето мнение?
Някоя друга обява за читав автомат до 6-7к. с четири врати и нормален багажник да ви е направила впечатление?

ps: още една обява открих: http://www.mobile.bg/11473168501184847 Плюса е, че е в София и мога да я закарам за преглед в доверен сервиз но пък изглежда по-уморена и е без регистрация, така че като се плати всичко, пак ще дойде горе долу като хасковската.

Поздрави!


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: отново в търсене на автомат но по-голяма кола

Мнениеот mccoy » Сря 28 сеп 2016 7:48


GT_power написа:......Някоя друга обява за читав автомат до 6-7к. с четири врати и нормален багажник да ви е направила впечатление?........

Ако търсиш "читав автомат" не гледай нищо от ВАГ Груп
Мерцедес имат "читави автоматици" С-клас може да влезе в бюджета ти :th_up


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Избор на малък градски автомобил - автоматик. VW Polo ... ?

Мнениеот GT_power » Сря 28 сеп 2016 8:49


Ооо, Мерцедеса не е опция... Колата ще се кара от начинаещ шофьор (жена). Прекалено голяма е и е на задно (а се кара по места, където е баир и има сняг). Търси се нещо от класа на Голф, Форд Фокус, Тойота Корола, Хонда Сивик, Опел Астра, Ауди А3 ...
Защо така нищо от ВАГ групата..? Доколкото съм чел, автоматичните кутии се произвеждат от няколко световни компании и се вграждат в различни марки автомобили. Толкова ли са зле конвенционалните автомати от старото поколение (Голф 4, Ауди А3, Октавия I) или в краен вариант повече парички за Октавия 2 ДСГ? Заглеждам, има бензинови Авенсиси 2.4, "2004-2008г. но не мога да преценя при тях дали кутията е роботизирана или си е класически автомат ( http://www.mobile.bg/11465993277512449 )


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на малък градски автомобил - автоматик. VW Polo ... ?

Мнениеот Stivi » Сря 28 сеп 2016 8:59


GT_power написа:. но не мога да преценя при тях дали кутията е роботизирана или си е класически автомат ( http://www.mobile.bg/11465993277512449 )

Ако има позиция "паркинг" е истински автомат,скоро разбрах че роботизираните нямат такава след като на една позната яриса тръгна да се разхожда сам ,а е с точно такава кутия /добре че беше лек наклона/ :mhihi


Потребителски аватар
GT_power
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 21 яну 2005 12:35
Автомобил:
Двигател: 1.8T
Местоположение: София

Re: Избор на малък градски автомобил - автоматик. VW Polo ... ?

Мнениеот GT_power » Сря 28 сеп 2016 10:13


Ами, ето снимка на такъв автомат от Авенсис: http://carphotos.cardomain.com/ride_ima ... _large.jpg
Има "Parking" позиция. Значи би трябвало да е нормален автомат?
Ярисите ги познавам по лоста, защото преди време и такива гледах, но сега ми трябва малко по-голяма кола (да събира в багажника поне бебешка количка :biggrin )



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта