Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот hooligan_sk » Нед 24 ное 2019 13:17


Колко добре да се е представил, най-доброто му е 113то място от 130 модела... Не го сравнявам с нищо, избрал съм Тигуан за да не седи празно второто поле. И той не е виновен за обективно слабото представяне на Дъстър. TUV гледа всичко - окачване, светлини, спирачки, течове и тн.

DoH_KuXoT написа:Cecoa1 Aбсолютно подкрепям разсъжденията ти. Тук обаче разсъжденията са други, трябва топ спиид, ускорение, всичко под 150 коня дори не може да потегли, гони се лукс, съвременни асистенти , които е модерно да имаш, не толкова да ползваш колкото просто да присъстват в автомобила. В друг форум на Шкода имаше скоро снимка с умен борд компютър който показваше как при движение с 120км/ч огромен супърб с над 200коня ползва само 36 от тях, но дачията с 115 не може да се движи и ти не би могъл да убедиш някой в обратното. Моя Пасат б7 е 105к.с. и стои пред блока, защото няма сила да тръгне, предишния ми 115к.с. В5.5 не съм изпреварвал никога защото не може, 120хил км му завъртях само в дясна лента с десен мигач да ме подминават. Едните vw преди 2000 не признават, другите трябва колата им да разпознава маркировка и знаци, нищо, че в България тези системи рядко работят, трети иска топ мултимедия която се плаща 12хил лв при поръчка и няма дори 10 процента от възможностите на китаец с андроид който с монтаж и от хубава марка идва на 600лв от колега от форума. Изобщо у нас е важна "табелата" Дачия не е уау, друго е да сложиш а8 3.0тди пред кафето в неделя да те видят че си с баси колата на 17 години с дискове и накладки колкото разходите по дачията за 5 години, но пък а8 е паркирана пред панела в Люлин.


Не съм съгласен, тук съждението просто е в рамките на автомобилен фен клуб, където се очаква че се прави по-удачен избор от масовия. Иначе за широката публика ала бг-мама, тезата ви е абсолютно валидна, аз също виждам широко приложение за Дъстъра. Със забележката, че като упетрябван, цената му спира да е такъв коз.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот cecoa1 » Нед 24 ное 2019 13:42


https://offroad-bulgaria.com/forum/%D1% ... 239&page=9

Тия са още по-назад в класацията на ТЮФ. Червената е на 760 хиляди реални километри. В темата са отбелязани всичките им сериозни ремонти, вероятно без смяна на някоя и друга изгоряла крушка.
Според ТЮФ сигурно е по-голяма вероятността за спечелване от тотото, отколкото минаването на тия километри от тази кола, при описаната поддръжка и ремонти.
Служебни са към болница, возят основно хора на процедури по хемодиализа, но не само. Карат се от няколко човека на смени, и със сигурност не си превъртат километражите напред, за да покажат някакви измислени качества на колите.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот Mishonti » Нед 24 ное 2019 14:21


cecoa1 написа:
Stivi написа:
Mishonti написа:Абсолютно точно! 4 страници, 20 негови мнения казващи едно и също нещо по различен начин, опитвайки се да ни убеди как Дачията е най-добрият избор на света.. :screwy
После с ранг ФВ Експерт...

И това при положение че по неговите думи "няма ,и никога не мисли да си купува Дачия" ,направо съм учуден откъде идва тази спонтанна симпатия към марката :question



..Съвсем просто е, даже плюещите се съгласиха, че колата е здрава и надеждна. Това е важен обективен критерии, и важна информация преди покупка...


Да разбирам, че Фолксваген е чупеща се и ненадеждна кола?
Кво ви става, бе хора?
Аз наистина се дразня - някой си с ранг ФВ Експерт - ще изкарва Дачията супер автомобил и по-здрав и по-надежден от Фолксваген.

На другото няма да отговарям, защото пишеш пак едни и същи неща, но да правиш сравнение с Бентли и Голф е леко казано несериозно.


Въпрос към Дон Кихота - добре, защо си купи Пасат 7, а не Дачия, като не държиш на екстрите и комфорта, и смяташ румънското недоразумение за много здрав автомобил?

Инжектоплякторе - така написаното от теб за малко да ме накара да ти повярвам - видиш ли качваш се от 20-30 годишния си Пасат на нова Дачия - не е ли по-добре? При така поставен въпросът отговорът е да, но като се замисли човек реално, и си отговори, че за същите пари може да вземе в пъти по-модерен, комфортен, луксозен, сигурен и съвременен автомобил - не мога да повярвам, че някой би избрал Дачията, освен ако не изхожда от факта, че му трябва работна кола и нищо повече.

За да не звуча толкова краен - и аз бих си купил Дачия. Стига да имам фирма и работници, да трябват нови евтини коли за работа - вероятно там ще се насоча.
Но в случая, говоря лично за себе си, не използвайки автомобила като работен кон, а като нещо, с което минавам 25+ хиляди км на година, возя си семейството, държа на съвременните технологии и най-вече на сигурността - изборът ми се отвежда мнооого по-далеч от тази така обсъждана марка.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6117
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот DoH_KuXoT » Нед 24 ное 2019 14:34


Аз не купувам коли спешно и на всяка цена, купувам когато ми изпадне добър екземпляр. И този и предишния пасат изпаднаха без да ги търся целенасочено. Ако беше ми изпаднала Дачия на добра цена според пазара и да е истински автомобил с история и без драми не бих се поколебал. Както и за всяка друга марка.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот инжектопляктор » Нед 24 ное 2019 14:42


hooligan_sk написа:TUV гледа всичко - окачване, светлини, спирачки, течове и тн.

Със сигурност е по-добър от 20-25 годишна кола, на която течовете не спират.
Аудито което в момента е на профила ми ми я изяло главата. И имай предвид, че частите са много по-евтини.
А според други класации, доста добре се представя.
ЦЪК


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот cecoa1 » Нед 24 ное 2019 14:48


Mishonti написа:Да разбирам, че Фолксваген е чупеща се и ненадеждна кола?
Кво ви става, бе хора?
Аз наистина се дразня - някой си с ранг ФВ Експерт - ще изкарва Дачията супер автомобил и по-здрав...


:cool Къв ранг, кви 5 лева, какъв кон на втория етаж... Това е група във форума, канят те, и ако искаш влизаш. Това не може да те направи експерт само по себе си, по каквото и да било, но така се означават членовете на групата.

И ако може без да ми се приписват неща, които не съм казвал. Няма как да смятам, че колите на концерна VAG са ненадеждни, при положение че цял живот ползвам предимно такива. Което пък не значи, че за определени от тях, които са съвсем обективно проблемни, ще си замълча да не го кажа само защото сме в този форум. Преди фенството към марка, има много други по-важни неща, а и сляпото фенство на принципа "Левски - ЦСКА ", не е много подходящо за хора, които използват мозъците си по предназначение.

Бях пределно ясен, а и продължават да го потвърждават дори плюещите, колата технически не е зле(независимо от мнението на ТЮФ), от там нататък всеки да си преценява дали да си купи такава ако му трябва.


Потребителски аватар
ел.техника
Мнения: 226
Регистриран на: Пет 18 май 2012 16:23
Автомобил: GOLF4 TDI
Двигател: AGR
Местоположение: Северозападна BG

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот ел.техника » Нед 24 ное 2019 15:34


Ох,изморихте ме малко.Изчетох всичко,без някои злъчни препирни.Само да вметна,че за някакъв датчик по двигателя на Тигуана на мой близък,дизелов,плати 500лв.След туй му наби стружки от помпата в дюзите .В сервиз на фв му взеха за рециклирани помпа и дюзи 5000лв.като му взеха и приспаднаха неговите.Имам голф4 тди и знам какво е подръжка на фв.и какви му са проблемите с електрониката.Сигурно ще има още коментари.Благодаря.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19167
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот stefan4o » Нед 24 ное 2019 15:36


Тези коментари не са малко. Само като ходите на огледи, моля, не пращайте колегата Muns61. Щото няма да може да си купите Дачия :)


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот silent » Нед 24 ное 2019 16:32


счупена пружина стружки от КР помпата и зачукани дюзи може да сполети всеки един автомобил от всяка една марка...КР системите и компонентите им не се произвеждат от автопроизводителите ...така че те не са оопределящи за здравината на един автомобил....дет се вика такъв му бил късмета...не му мисли толкова колега имаш материал за четене ...ако ти хресва и не те дразни колата с външен и вътрешен вид и върви прилично за твоите разбирания..вземай я ...дет се вика не плащаш данък обществено мнение....колата е капиталистическия актуален москвич...с всички недостатъци на път няма да те остави...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот Stivi » Нед 24 ное 2019 16:37


Колега ел.техник,що не попиташ в официалния сервиз на Дачия колко ще ти вземат за рециклирани дюзи и помпа на Дъстър /щото и там го има филма със стружките/ ,да не се окаже че процентно от цената на автомобила ще е по-скъпо отколкото при Тигуана ! Щом ще се гони цена и икономия скачай на един бензин и си ти....бавно но славно както казват хората,пък и евтин на разход и поддръжка !

Последна промяна от Stivi на Нед 24 ное 2019 16:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот muns61 » Нед 24 ное 2019 16:41


Не позна, Стефане. Съпругата на мой приятел кара избрана от мен Дачия вече година.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот Spas » Пон 25 ное 2019 8:54


инжектопляктор написа:
Spas написа:Аз предимства на този автомобил не виждам.

Автомобилът е идеален. Ако слизаш от 20 годишен Пасат или Ауди, няма да усетиш особени недостатъци. Задна камера, мултимедия с флашка, висок е - катери бордюрите и можеш да го караш и по селата с по-кофти пътища. Вътре не е много шумно при движение. Бензиновият двигател 1.6 с газова просто не върви, но дизелака 150 коня си ускорява доста прилично. Движи се стегнато и си е ОК като количка.


Ехоо, аз имам 20 и 30 годишен автомобил, Фолксваген и Ауди, и двата интериора са в пъти по-добри, качествени и здрави от накоято и да е неуДачия! Усещам феноменални недостатъци, като покараш малко дачия и все едно си се върнал назад във времето. А ако покараш повече, гърбът ти ще говори вместо теб, просто защото седалката е ужасна.

Вътре не е много шумно? Моля, организирай се и иди на УНГ специалист. Или погледай тестове с измервания на децибели.

Като цяло е безумна кола, с много ниска цена за закупуване, което и помага да бъде продавана. Но това е свързано с ужасно много компромиси. Да не говорим, че е супер зле по отношение на сигурност при удар, в пъти по-зле от конкурентите си, което е много лошо за автомобил 2019-та година! :thumb_down :thumb_down :thumb_down


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот инжектопляктор » Пон 25 ное 2019 9:06


Spas написа:Вътре не е много шумно? Моля, организирай се и иди на УНГ специалист. Или погледай тестове с измервания на децибели.

Всичко, което си казал е вярно, но с условието че говорим за най-евтините им баничарки по 18 хиляди лева. Логан мсв е нестабилен при висока скорост и шумен. По-скъпите модификации нямат чак такива недостатъци. 20 годишните ти коли пък едва ли са по-безопасни. Освен това съм карал 4 години 30 годишен пасат. Ако нямаш глава, а се уповаваш само на системи за безопасност рано или късно ще те застигне злочеста участ.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот forski » Пон 25 ное 2019 9:42


Глупости, шумят всичките и то много, използваните материали в купето са на изключително ниско ниво, липсва каквато и да е била шумоизолация на стъкла, панели, уплътнения и т.н.. Което пък от своя страна определя цената на автомобила. Има си хора, купуват си я, и за лична и за служебна, но да му се преписват несъществуващи качества не бива!
Евтина кола, евтино сглобена, с евтини материали и нищо повече. За 30 хил. лева нов кросоувър или малък СУВ няма как да си купиш, за това има Дачия :biggrin


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9891
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Дачия Дъстър,предимства и недостатъци

Мнениеот group® » Пон 25 ное 2019 12:22


Spas написа: Да не говорим, че е супер зле по отношение на сигурност при удар, в пъти по-зле от конкурентите си


За да сме коректни, Дъстера на ниво безопасност е съпоставим с много градски коли на Форд, Сузуки, Ситроен и др.
Точно при удар се представя на 'нормално' ниво за кола 2017 (когато е теста и).
Когато гледате тестове за безопасност, обръщайте внимание къде се дъни.
В случая е нормално да не получи точки за системи тип - асистент за лента и автономен автопилот.

Но ти можеш да си вземеш почти всяка кола без тези асистенти, просто защото струват много пари.

Стандартите за краш тестове, също така, се променят във времето и отново не е коректно да се сравнява с по-стари коли.

Нито съм карал Дъстери, нито ще седна да ги защитавам.
Пазара определя дали един модел е успешен - в случая продажбите и вторичния пазар са показатели.
Нереално е да се сравнява с който и да е VW, ауди, мерцедес - безпредметно, безсмислено.
Това е нишов автомобил и независимо от личните ни предпочитание, е успешен.
Все повече се развива концепцията за супер евтини коли, които те возят от А до Б., без да ти предлагат first class experience.
Реално мен ме радва това, защото масовия потребител все повече предпочита такива, което намалява замърсяването на въздуха.
Тоест, всички печелим.

Авторът на темата може да покара и прецени дали му върши работа.

Много страсти запали тая Дачия :mhihi
Дано темата е полезна за хората, които се вълнуват от тази кола :Yoda



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта