Автокъща или Нов Внос през човек ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот etto » Пон 21 сеп 2020 8:33


Здравейте, мъчи ме един въпрос. Избрал съм конкретна марка и модел автомобил. Имам няколко познати, които ми похвалиха един човек, който вкарва нов внос от Холандия, до сега са поръчани доста автомобили и човека няма грешка, наистина подбира точно. За тази своя услуга той взема 1000 евро. Въпроса ми е каква надценка слагат автокъщите ? Дали има място за сравнение между цената на човека за доставка и избор и надценката на автокъщите ? Бързам да подчертая, че със семейството ми имаме определен бюджет, не е като да не искам да похарча повече, но има лимити.

PS. За тези, които се интересуват, става въпрос за бензинов Toyota Corolla Verso 1.8 2006-9




lafcheto
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 юни 2014 10:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот lafcheto » Пон 21 сеп 2020 8:39


Нито едно от двете. Вземи върната от лизинг в БГ от официалния представител. Дори да е над бюджета, ще я пуснеш пак на лизинг :) Аз се напатих и от авто къщи и от такива "вносители" по заявка.


dimitar_ak
Мнения: 59
Регистриран на: Пет 09 ное 2018 14:30
Автомобил: Skoda Superb
Двигател: CDAA 2011

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот dimitar_ak » Пон 21 сеп 2020 9:09


Какво става, ако не харесаш автомобила който докара?


etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот etto » Пон 21 сеп 2020 9:31


dimitar_ak написа:Какво става, ако не харесаш автомобила който докара?

Мисля, че има комуникация през цялото време за това точно какъв автомобил искаш. Както казах, за сега няма недоволни.


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот richko25 » Пон 21 сеп 2020 9:41


В тези 1000 евро влиза ли докарването до България или се плащат отделно всички такси, регистрации, гориво и т.н?


etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот etto » Пон 21 сеп 2020 10:10


richko25 написа:В тези 1000 евро влиза ли докарването до България или се плащат отделно всички такси, регистрации, гориво и т.н?

Не, регистрация,екотакса и т.н. си се пеомат от съответния поръчител. До колкото разбрах цената е за избор на колата, всички попътни и холандски такси и докарването й до тук на собствен ход.

Последна промяна от IvanMan на Пон 21 сеп 2020 10:12, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 21 сеп 2020 10:22


1000€...
Интересно ако автора се вдигне до Холандия,дали ще изхарчи 1000€ като пътни,квартирни,и всякакви други такси?


etto
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 12 дек 2013 22:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот etto » Пон 21 сеп 2020 10:46


Zdravko Zankov написа:1000€...
Интересно ако автора се вдигне до Холандия,дали ще изхарчи 1000€ като пътни,квартирни,и всякакви други такси?

Вероятно не, но автора също така не разбира от коли, трудно се оправя в чужди страни и техните бюрократщини.

Последна промяна от IvanMan на Пон 21 сеп 2020 15:13, променено общо 1 път.
Причина: Отново ненужно цитираш предишното мнение! Получаваш официално предупреждение!


Потребителски аватар
richko25
Мнения: 392
Регистриран на: Сря 09 дек 2009 12:28
Автомобил: VAG
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот richko25 » Пон 21 сеп 2020 10:59


Трудно бихме могли да кажем колко точно е надценката на търговец на коли.Предполагам ,зависи от много фактори и за всеки автомобил /състояние/ е различна.Аз лично ,не бих се доверил повече на човек от чужбина, да ми търси автомобил.Минах през този път преди години /препоръчан "наш" човек/ и за мен този вариант не работи.Или отивам аз да си избера,гледам,договарям и докарам или от тук купувам.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот Stivi » Пон 21 сеп 2020 12:11


Ако е включено и докарването на колата до адрес,мисля че цената не е прекалено висока ,щом човека подбира "истински" коли ! Королата е солиден автомобил,но с този двигател и пет скорости нито е бърза нито икономична ...предполагам ще се газифицира ! Колкото до това "отиваш и си избираш сам" за 90% от хората не работи,нито знаят език /което е фатално/ ,нито какви са процедурите по купуването,нито могат да минат през четири държави с лична кола която току що са купили ! За някой това може да е елементарно,но то и писането на скриптове за валутна търговия ,за много хора е елементарно :mhihi


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот 777 » Пон 21 сеп 2020 13:09


И аз знам един, който кара от Холандия на собствен ход. Не помня точно колко струваше процедурата, върти ми се нещо около 1400лв. Пробвах да ми търси една, но не успя да намери точно каквато искам и след някой месец чакане се отказах. Докато гледах autoscout24 обаче стигнах до извода, че реално ще си купя кола от холандска автокъща, а не от човек. Просто всичко се прекупува от тамошни търговци, обикновено с мюсюлмански фамилии. Номерът е не само да ти я докара от Холандия, а да я купи от физическо лице-собственик там. Иначе плащаш едни 500+ евро на холандските търгаши, които също тъкмят и лъскат колите. И не разчитай на книжки със сервизна история - имат цяла мафия по попълване и водене на книжки. На книжката ще видиш печати от сервизите, където е правена колата и съответни километри. Издирваш сервиза, звъниш по телефона, виждаш че е наистина тоя сервиз. Диктуваш номер на кола или други данни - потвърждават. Всичко точно, реални километри. Само дето не разбираш, че е организирана схема, а не реална сервизна история. Автокъщите пишат книжки, имат доверени сервизи, с които синхронизират данните и илюзията е пълна.


Потребителски аватар
BeNjI14
Мнения: 115
Регистриран на: Пет 28 авг 2020 11:19
Автомобил: Vw Polo mk4 Facelift
Двигател: AWY BMD 2006

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот BeNjI14 » Пон 21 сеп 2020 13:15


Ако му имаш доверие и е точен става иначе автокъща от България това да се занимава човек сам пък и които няма опит с тези неща не си е работа.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот cecoa1 » Пон 21 сеп 2020 13:46


То половината пари от тия 1000 евро са му разходи, в зависимост как си е организирал нещата. Като сложиш и че за всяка кола отиват по няколко дена, плюс разправии, шофиране 2000+ километра, нормално иска според мен. Но дали си заслужава...си е според зависи.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот dobrin » Пон 21 сеп 2020 20:51


Око да види, ръка да пипне. Това мисля аз. Тук или там - все едно.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Автокъща или Нов Внос през човек ?

Мнениеот stefan4o » Вто 22 сеп 2020 6:36


Точно. Миналия Петък ходих да оглеждам една кола, която на снимки беше доста добра. А на практика - не ми хареса грам. Така че...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 117 госта