Предстои ми покупка на нов ( поне за мен ) автомобил и съм се спрял на Голф 7 , не съм притежавал VW до сега и съм тотално невеж , а с търсачката намерих само една стара тема , която не отговори на въпросите ми .
1. Всички мотори 1.8 тси ли са внос от Канада/САЩ и ако да , намират ли се части за автомобила , защото съм чувал , че имат разлики с европейските?
2. При покупка от автокъща за какво трябва да се внимава , мога ли да проверя някъде дали е купувана удряна и е оправяна тук ( предполагам ) . Също така дали вече е минала “технотест” ( само съм чел за него ) или при евентуална покупка трябва да се минава от бъдещият собственик .Трябва ли да се извършват други допълнителни дейности , тъй като е от Канада/САЩ? Има ли други неща за които да се внимава ?
3. Ако някой има впечатления от мотор 1.8 тси би ли споделил за разход , средства за поддръжка , надежност и тн.
4. Надявам се на всякакви други съвети , които биха ми помогнали с избора .
5. Прилагам линк към 2 от обявите с описание към тях , с цел ако бъдат премахнати да има информация относно автомобила и да бъдат полезни на други колеги .
https://mobile.bg/11594299346513439 Golf 7 1,8 tsi 39k km Евро 6 януари 2016г. 16,500лв. ( в обявата е с двузонов климатроник , на снимките е с климатик

https://mobile.bg/11604138224124589 Golf 7 1,8tsi 71k км
Евро 5 март 2015 . 17,500 лв.
Благодаря за отделеното време и поздрави за готиното VW общество !