Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
stoian.1
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 07 мар 2015 22:16
Автомобил: Голф-4
Двигател: AXR
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот stoian.1 » Вто 23 ное 2021 21:18


tonkogtd написа:Преди години вземах едно ГТИ от там.Внос от Швейцария.Беше с удар на преден калник и фар,но оправено.Като купе,мотор,екстри и километри,без забележки.
Та имай едно наум.Мисля,че автокъщата я държаха едни момчета ортаци,разбрани хора.
Относно А3-ката,при мотор 2.0 TDI CR от моторна серия EA288,са изчистени проблемите с маслената помпа.За кутията и пробега немога да дам мнение.Екстри има доста.

Смятате ли,че са разбрани хора, и в какво се изразява това?




stoian.1
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 07 мар 2015 22:16
Автомобил: Голф-4
Двигател: AXR
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот stoian.1 » Вто 23 ное 2021 21:24


Разбрах знам за почистването, знам,
но те знаех, че се случва през 150 или 300км пробег в градски условия.
Особено регенерация не ми обясняваш нищо като термин.
Благодаря!


stoian.1
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 07 мар 2015 22:16
Автомобил: Голф-4
Двигател: AXR
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот stoian.1 » Вто 23 ное 2021 21:28


McLane написа:Почистване на ДПФ филтъра ,в градски условия на къси разстояния това е един от сериозните проблеми при дизелов автомобил с такъв филтър

На теб колега и приятел ти благодаря специално!
Винаги съм си мислил за тия ДПФ-и какъв проблем са.
Лека вечер!


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот McLane » Вто 23 ное 2021 21:36


Не са някъв чутовен проблем .Слагаш добавка за ДПФ в нафтата ,масло по спецификация и веднъж седмично колата на извънградско със яко настъпване над 3000 оборота поне 10-15 минутки да се продуха и изчисти този ДПФ .Иначе колата си има зададен алгоритъм за автоматични регенетации през определен период .Проблема е че при започнала процедура не може да загасиш колата


stoian.1
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 07 мар 2015 22:16
Автомобил: Голф-4
Двигател: AXR
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот stoian.1 » Вто 23 ное 2021 22:00


fur1ous написа:Аз карах такъв леон 2017 със същия мотор като на аудито което гледаш,кода беше CFGB и доста екстри имаше, като цяло беше ок, мен лично ми возеше твърдо, аудито ми е на 18ки в момента и вози по меко от леона който беше на 17ки.
Другото са обичайните неща за тия мотори, за мен най дразнещото беше твърде честите регенерации при градско каране. Това беше и главната причина да го разкарам.

За фаровете дай VIN сигурен съм че има колега който би изкарал една справка с оборудването, според мен също са си фабрични.

Моята кола също нямаше сервизна книжка, но я проверих в ауди и се оказа обслужвана само там и всичко беше ок, това ако може някак да го провериш е добре, ако няма никаква история е малко рискова тази кола, може и да е добра,а може и да се окаже греда.

Благодаря колега, утре ще говоря с търговеца за VIN номера да ми даде.


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот Sarafov_03 » Вто 23 ное 2021 22:21


Няма причина да унищожиш или да криеш сервизната книжка, ако не искаш да манипулираш километрите или да не излезе наяве някакво събитие в историята на автомобила. Кола на 4-5 години би трябвало да се продава със сервизната история, защото това е плюс при сделката и за двете страни.


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот McLane » Вто 23 ное 2021 22:29


Още в началото на темата му казах ,ако няма сервизна книжка да не я гледа въобще


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 299
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот tonkogtd » Вто 23 ное 2021 23:17


Под разбрани хора имах предвид,че имаше пълно съдействие от тяхна страна.Проблем беше и изваждането на транзитни номера от КАТ,демек нямаше никъде.Мито,ДДС,за швейцарка,платени.Съответно и цената на автомобила стана друга.Пак казвам,това преди години.Сега нямам идея как стоят нещата.
Колегите са прави за сервизната история на колата.VIN номера ако вземеш,един колега от форума на Ауди Клуб България,може да ти извади информацията.Мисля,че се заплащаше тази услуга.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1369
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот fur1ous » Вто 23 ное 2021 23:54


Аз като цяло на сервизни книжки не вярвам, та и да я няма все тая. Важно е в официалния сервиз какво ще излезне. Сервизни книжки съм виждал на горубляне как ги правят имат и печати и всичко, та не трябва това да ти е фактор.


Потребителски аватар
monty
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 22:42
Автомобил: Hyundai i20
Двигател: 998cc TGDI
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот monty » Сря 24 ное 2021 7:50


Миналата седмица гледах този автомобил - https://store.interlease.bg/la-7540-Audi_A3_Limousine_Sport_20_TDI_DSG_S_Line__4_1_mesta.html. Същият двигател и кутия. Колата е на реални километри, потвърдени от Порше Запад. Като оборудване е по-постна, но според мен е по-добрия избор. Успех с търсенето. :th_up


stoian.1
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 07 мар 2015 22:16
Автомобил: Голф-4
Двигател: AXR
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот stoian.1 » Сря 24 ное 2021 10:10


До тук много благодарности.
Извинявам се за някой от мойте въпроси, но от този двигател и от Ауди много много не разбирам.
Иначе го харесвам мотора.
Та, ако разбира нямаше да отворя тази тема.
Разбирам от мотор помпа-дюза 2002 г.
Хубав ден!


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот 777 » Сря 24 ное 2021 11:18


stoian.1 написа:разговарях с търговеца каз няма сервизна книжка , щото можело да се обслужва в неоторизиран сервиз за по-евтино
По тази причина няма сервизна книжка.
Но за километрите държи, че са такива.

С такова тъпо и нелогично обяснение за сервизната книжка може да си сигурен, че те лъже за километрите. Значи купуваш си нова кола, ходиш в официален сервиз, имаш сервизна книжка. В един момент искаш да минеш по-евтино, отиваш в друг сервиз, а книжката я изхвърляш - забранено е да я държиш, ако не ходиш в официален, а неофициалните сервизи не са виждали сервизни книжки и не ги попълват дори на 3 годишни коли.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: GLC X254 + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот hooligan_sk » Сря 24 ное 2021 11:27


Абсолютни глупости са ти наговорили за сервизната книжка. Много по-просто обяснение е, че колата е манипулирана.


Потребителски аватар
McLane
Мнения: 245
Регистриран на: Чет 04 ное 2021 5:20
Автомобил: SeatToledo
Двигател: AGN
Местоположение: Шумен

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот McLane » Сря 24 ное 2021 11:49


Изобщо да не се занимава ,покрай тия автокъщи има 2-3 сервиза ;).Виждал съм автовозите нощем като разтоварват стоката си ,доста често има ударени коли.Липсата на срвизна книжка може и да е заради отремонтиран дефект я в ДВГ я в скоростна кутия.


Volkswangel
Мнения: 617
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Здравейте колеги мисля да си купувам Ауди А3 дизел 2000куб.

Мнениеот Volkswangel » Сря 24 ное 2021 15:52


Колеги, изобщо не вярвайте на сервизни книжки. Мисля, че някои джамбази си поръчват печати, копирайки тези от предишни обслужвания. Ще дам конкретен пример. Отивам на оглед на автомобил, който уж е на 160000км. Подават ми и сервизната книжка, където е вписано и подпечатано, че последно е обслужен на 152000км преди два-три месеца. Вдигайки предния капак виждам на капака на ангренажа с бял перманент маркер е написано 269000км. и дата август 2020г. Автомобила беше обявен с първа регистрация декември 2009, а като погледнах италианския талон - февруари 2009, то си е цяла година! Така, че трябва да си отваряме очите за всеки детаил.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tipsy и 48 госта