VW - Arteon избор на бензинов двигател

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Съб 16 юли 2022 21:59


Mitrelle написа:Може ли на ЛС да кажеш с какъв номер е? Би трябвало серията да е ТМ.


Не разбрах въпроса или не съм в час с нещата. За регистрационен номер ли питаш или за номер на рама? :gruebel




Mitrelle
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 29 май 2022 15:29
Автомобил:
Двигател:

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот Mitrelle » Съб 16 юли 2022 22:29


Рег. Номер. Може и първата цифра.


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Чет 21 юли 2022 12:17


Mitrelle написа:Може ли на ЛС да кажеш с какъв номер е? Би трябвало серията да е ТМ.

Днес ми казаха рег. номер и е ТМ


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Пон 15 авг 2022 19:36


Здравейте, па' съм аз. Искам да попитам специално за мнение има ли смисъл да му слагам добавки и какви добавки бихте препоръчали?


EvgeniiOnegin
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот EvgeniiOnegin » Пон 15 авг 2022 22:14


Ако слагаш премиум гориво не мисля, че има смисъл, особено за бензин. Иначе на Bardahl може да намериш няколко вида добавки, повечето обещават едно и също. Аз ги ползвам и мисля, че има някакъв ефект, ама може и да е плацебо.


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Пет 19 авг 2022 7:42


EvgeniiOnegin написа:Ако слагаш премиум гориво не мисля, че има смисъл, особено за бензин. Иначе на Bardahl може да намериш няколко вида добавки, повечето обещават едно и също. Аз ги ползвам и мисля, че има някакъв ефект, ама може и да е плацебо.


https://nspauto.bg/dobavki/dobavki-bard ... zin-detail гледам има 6 в 1 и обхваща доста неща, а цената е смешна. Дали наистина предлага тези неща за тази цена се питам.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот hooligan_sk » Пет 19 авг 2022 8:25


Години наред съм ползвал тази: https://www.bardahl.bg/bg/product/a/4276

Първо в употребяван Голф с 1,4TSI, после в нов GTI. В първия случай, мотора(пробег между 100 и 120К) действително работеше по-тихо с добавката. В новия GTI, по-скоро нямаше разлика. След това в Артеона, не съм си правил труда. Просто сипвам премиум горивата, като презастраховане, ако реша да запазя автомобила дългосрочно. Като вероятно и това е излишно. :th_up


blind9292
Мнения: 26
Регистриран на: Нед 20 фев 2022 0:58
Автомобил: golf 3
Двигател: 1994

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот blind9292 » Пет 19 авг 2022 19:03


hooligan_sk написа:Години наред съм ползвал тази: https://www.bardahl.bg/bg/product/a/4276

Първо в употребяван Голф с 1,4TSI, после в нов GTI. В първия случай, мотора(пробег между 100 и 120К) действително работеше по-тихо с добавката. В новия GTI, по-скоро нямаше разлика. След това в Артеона, не съм си правил труда. Просто сипвам премиум горивата, като презастраховане, ако реша да запазя автомобила дългосрочно. Като вероятно и това е излишно. :th_up

За момента и аз съм на този принцип сипвам от премиум горивата, но не знам има ли значение дали трябва постоянно да сипвам от една и съща бензиностанция, понеже всяка предлага различно премиум гориво или поне така твърдят. За това се замислих и дали да сипвам обикновено, като си му сипвам една и съща добавка.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 19 авг 2022 20:43


blind9292 написа:
https://nspauto.bg/dobavki/dobavki-bard ... zin-detail гледам има 6 в 1 и обхваща доста неща, а цената е смешна. Дали наистина предлага тези неща за тази цена се питам.

От тази добавка не съм доволен. Лики Моли за почистване на инжектори е по-добре според моя опит.


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 669
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот jordan17772 » Пет 19 авг 2022 21:09


Ползвай това през 5-6 резервоара https://xadoshop.bg/bg/products/multi-cleaner-gasoline-engine-p125.html. По-добро е и от Бардала и от Лики Моли със същата насоченост.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот Каспър » Съб 20 авг 2022 9:51


Към последните два коментара над моя.
Здравко, защо не си доволен от Бардал, с какво Лики го превъзхожда?
Jordan, с какво Xado е по-добро от Бардал и Лики?
Въобще как ги оценявате тези добавки?
По шум на мотора, по ускорение, решили са някакъв проблем или какво?
Мерили сте преди и след добавката дюзи на стенд или сте преглеждали горивната система преди и след употреба на такава добавка?


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 669
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот jordan17772 » Съб 20 авг 2022 14:02


То не са дюзи, а инжектори. Или остават отворени или затворени, когато се счупят. Идеите да ползваш такива неща са превенция. За всяко е изброено какво прави. Не може само газ до ламарината и после що тока... Витамините се пият преди да е дошло време хирурга да реже с ножа.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 20 авг 2022 14:27


Инжекторите са ми замърсени,от карането на газ. Сипвах бардал,има ефект, който е краткосрочен. С Лики Моли нещата чувствително се подобрят спрямо бардал. Смятам,че си познавам отлично автомобила.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот Каспър » Съб 20 авг 2022 15:21


jordan17772 написа:То не са дюзи, а инжектори. Или остават отворени или затворени, когато се счупят. Идеите да ползваш такива неща са превенция. За всяко е изброено какво прави. Не може само газ до ламарината и после що тока... Витамините се пият преди да е дошло време хирурга да реже с ножа.

С две думи - не знаеш защо Xado е по-добро от Лики и Бардал и сравнения при директна употреба на един и същ автомобил на трите добавки, не си правил.
Иначе и аз знам кога се слагат добавки и разликата между инжектор и дюза, но не това питах :rolleyes
Едната ми кола е на газ и бензин вече 10 години. Преди години при различни проблеми на бензин сипвах Лики Моли, чистих инжектори с ултразвук и т.н. Нито един от проблемите не се повлия от чистене и добавка. Единствено перфектна настройка на ГИ имаше ефект.
Та като цяло е много трудно да се оцени ефекта на такива добавки и дали правят всичкото което си го пише на етикета, камо ли да се твърди коя от коя била по-добра защото в какво е по-добра? Отпушените инжектори, по-малко проблеми на бензин като се кара на газ, отворен мотор и видян нагар, почистени горивни пътища, измерена мощност преди и след добавка, износване на двигателя преди и след това? Много е относително.
Ако при Здравко Ликито му помага за инжекторите защото кара на газ, а колега с новия Артеон вземе Бардал и години наред няма ядове защото няма газ? Това значи ли, че Бардала е по-лош?
Опела ми е с директно впръскване и газ докато е при мен няма да помирише именно заради непрекъснатите проблеми причинени от това гориво.
И аз се ослушвам за някакви добавки защото е на малко километри и искам да го предпазя от скапаните ни горива, но не мисля че без сложни замервания, изследвания и тестове хиляди километри, ние като потребители има как да разберем коя от тия добавки е по-добра.
Взимаш някоя в твоя ценови клас и се молиш да прави поне половината от написаното на етикета.
Същото е и с премиум горивата.


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 669
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: VW - Arteon избор на бензинов двигател

Мнениеот jordan17772 » Съб 20 авг 2022 21:37


С горивата има партидност. Винаги можеш да изтеглиш късата клечка. Замисли се колко време седи премиум бензина в резервоарите на бензиностанциите спрямо масовото 95...? Добавките няма да ти навредят. Водата да намалят е пак от огромна полза. Хадо ревитализира, което е плюс спрямо останалите. Ползвал съм Top Tec и Бардал за добавки. Първите са по-добри от вторите, но нямат тая реклама. От скоро ползвам продукти на Хадо и разликата с тях е забележима няколко зареждания след,като си ги ползвал.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: IronMaiden и 76 госта