Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 02 дек 2022 13:15


И трите автомобила са със съвсем различна концепция като купе и двигатели ............спортно комби 4х4 ,луксозен седан и SUV. Лексуса изглежда най-практичен избор ,вероятно и по-безпроблемен за в бъдеще .




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот Vlad777 » Пет 02 дек 2022 15:56


bbb12 написа:
Vlad777 написа:
bbb12 написа:Според мен покарай поне малко и трите.

Т.е. купува ги и трите, регистрира и кара и после продава двете, които не му харесват ли? :mhihi

Е, ако ти си купуваш колите по снимка, имаш пълното право да продължиш да го правиш.

Гледам нямаш отговор на въпроса, който зададох и решаваш да обръщаш темата за това аз как си купувам колите?!? :mhihi Доста плоско. icon_idea

Правил съм десетки пъти тест драйв на различни автомобили. За да усетиш колата и да видиш дали е твоята или не е трябва много повече каране от едно кръгче на паркинга на автокъщата. Там най-много да разбереш дали включва първа и задна и дали работи сервото на волана...

Като си голям специалист, я обясни кой ще ти даде кола без регистрация да я "покараш малко"?! Дори това БМВ от обявата дето е с регистрация няма да ти дадат да го караш повече от 5 минути, ако изобщо се съгласят да го караш ти, а не да се возиш. :mhihi

А и между другото ето тази кола я купих по картинка щот съм прост, както съм купил и десетки други:
https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=83&t=485736


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот tonkogtd » Пет 02 дек 2022 21:41


Инсигния ОПЦ-то,може ли линк да го видим и него?С каква кутия е?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот hooligan_sk » Пет 02 дек 2022 23:16


https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=qirkq1

Като автомобил, първата генерация Инсигниа не е много удачна. Тежка, тясна за размерите си, харчи доста в бензиновите версии. OPC не е някаква резачка, но за сметка на това обикновено й е взета душата. GM-ските автомати от това време са пословично калпави. Точно за този не съм ровил, но едно на ум там.

Lexus-a e здрав, колкото е грозен. Ако можеш да го преживееш, ще си доволен. :th_up


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот cecoa1 » Пет 02 дек 2022 23:44


Автомата на Опела трябва да е Aisin, относително читав и разпространен на доста други марки и модели автомобили. GM- ски автомат има рядко, с определени мотори, и само на предно предаване от 2010г. Но и той не е лош.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот Каспър » Съб 03 дек 2022 22:10


hooligan_sk написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11660839797474914&slink=qirkq1

Като автомобил, първата генерация Инсигниа не е много удачна. Тежка, тясна за размерите си, харчи доста в бензиновите версии. OPC не е някаква резачка, но за сметка на това обикновено й е взета душата. GM-ските автомати от това време са пословично калпави. Точно за този не съм ровил, но едно на ум там.

Lexus-a e здрав, колкото е грозен. Ако можеш да го преживееш, ще си доволен. :th_up

1. Тежка - вярно е. Това е минус само за разхода и крена в завой. Иначе е плюс за пътно поведение, стабилност, сигурност и возия.
2. Тясна за размерите си - не баш. Мястото в салона и багажника е достатъчно за четири човека с багаж. Да, определено има конкуренти в сегмента които предлагат повече, има и такива с по-малко място, но като цяло повечето в класа предлагат подобно място. Жертва на дизайна, и отвън, и отвътре.
3. Харчи много в бензиновите версии - вярно е. Харчи, но й върви доволно за теглото и размерите си. Определено Мерцедес и BMW в този клас с подобна мощност са по-икономични, но покупната цена е двойна. Близки по цена са Пасат, Мазда 6 и Пежо 508, но там избора на читав бензинов мотор с 300 коня и 4х4 не е голям.
4. OPC не е резачка, но й е взета душата - почти вярно. Като чуеш 325 коня и си представяш, че излита, но не баш. Поради тежкото купе и 4х4 системата при подаване на газ мощността се усеща плавно и равномерно, не пали гуми и не чупи вратове, ускорява бързо и уверено без да се замисля.
Дали са й взели душата е относително. Голям мотор носи много повече на бой, отколкото среден или малък.
При моята каручка това е първата кола на която не съм усещал ограничителя, просто защото в каквито и да било ситуации двигателя има достъчно тяга и не се налага да го режеш до червено за да те измъкне. И това при положение, че е ръчка и не ми пречи да зачервявам оборотомера, ако реша. OPC е дори малко по-мощно от при мен и въобще не му трябва зор да върви. Също като говорим за амортизация, много зависи дали е ръчкана в града или предимно магистрално. Кола с такъв двигател и размери обаче рядко се взима за градско шофиране, а магистралата е празник за шестак с индиректно впръскване и охльов.
5. С автоматичните кутии Insignia няма проблем. Има проблем ако е с ръчна М32, но тя не се слага на OPC.
Също има проблем с 4х4 системата (Haldex 4) до 2011 год., след това е ОК.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот cecoa1 » Съб 03 дек 2022 23:45


Мотора има ресурс, но ангренажните му вериги карат малко. Има и разни други дреболии, които са неудобни за ремонт. Но както казваше един - да му мисли майстора...а ти само ще плащаш.


bbb12
Мнения: 122
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот bbb12 » Нед 04 дек 2022 22:30


Vlad777 написа:
bbb12 написа:
Vlad777 написа:
bbb12 написа:Според мен покарай поне малко и трите.

Т.е. купува ги и трите, регистрира и кара и после продава двете, които не му харесват ли? :mhihi

Е, ако ти си купуваш колите по снимка, имаш пълното право да продължиш да го правиш.

Гледам нямаш отговор на въпроса, който зададох и решаваш да обръщаш темата за това аз как си купувам колите?!? :mhihi Доста плоско. icon_idea

Правил съм десетки пъти тест драйв на различни автомобили. За да усетиш колата и да видиш дали е твоята или не е трябва много повече каране от едно кръгче на паркинга на автокъщата. Там най-много да разбереш дали включва първа и задна и дали работи сервото на волана...

Като си голям специалист, я обясни кой ще ти даде кола без регистрация да я "покараш малко"?! Дори това БМВ от обявата дето е с регистрация няма да ти дадат да го караш повече от 5 минути, ако изобщо се съгласят да го караш ти, а не да се возиш. :mhihi

А и между другото ето тази кола я купих по картинка щот съм прост, както съм купил и десетки други:
https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=83&t=485736


Най-плоското от всичко е отговорът на въпроса ти! Автомобилите могат да се тестват с пробни номера, услуга, която читав търговец на автомобили трябва да предлага. Ако не предлага такава, нужно ли е да обяснявам какво е препоръчително да се направи, защото това е още по-плоско.
В първият си пост съм изразил лично мение. Дали колегата ще се съобрази с него или не, това той си решава. На мен, ако не ми дадат да тествам особено пък регистриран автомобил, директно приключвам разговора. По същия начин съм отказвал два пъти и покупката на нови автомобили, защото нямали такъв наличен - добре, чао.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 04 дек 2022 22:35


Кола втора ръка е на късмет в повечето случаи ,кратък тест може да даде някаква представа но и никаква .Като късата пола на секси мацка ,показва нещо но и нищо .

Тва OPC не беше ли със скъпите амотрисьори и пружини ?


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2212
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот Каспър » Нед 04 дек 2022 22:59


Да, OPC е с адаптивно окачване. Има разлики и отдолу при носачите и в просвета. Аз също съм с такова OPC адаптивно окачване с адаптивни амортисьори и снижено спортно шаси, но рядко използвам различните режими и дори сложих малко по-високи гуми, че модела и без това е достатъчно снижен. Пружините не са скъпи, скъпи са амортисьорите, но има вариант за минаване към нормални за пестеливците.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот Vlad777 » Пон 05 дек 2022 12:55


bbb12 написа:Най-плоското от всичко е отговорът на въпроса ти! Автомобилите могат да се тестват с пробни номера, услуга, която читав търговец на автомобили трябва да предлага.
Може ли да посочиш коя от автокъщите, които предлага цитираните автомобили предлага да ти даде да караш колата? :mhihi Или изобщо автокъщи, които разрешават това в България? Вероятно се броят на пръстите на едната ръка...

Явно нямаш особена представа за реалността при автомобилния пазар в България. Чудя се защо се засилваш да даваш съвети в такъв случай?!


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот tdi fen » Пон 05 дек 2022 13:31


наскоро ходих да гледам коли по автокъщите на двете,които гледах има опция да заведеш майстор,който да я прегледа на място,опция преглед в сервиз не може и дума да става тестово шофиране предложиха да сложат транзитните и да я покараме ,другите нямаха номера не разрешиха да я караме,но могло те да ни повозят


bbb12
Мнения: 122
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот bbb12 » Вто 06 дек 2022 0:26


[/quote] Може ли да посочиш коя от автокъщите, които предлага цитираните автомобили предлага да ти даде да караш колата? :mhihi Или изобщо автокъщи, които разрешават това в България? Вероятно се броят на пръстите на едната ръка...

Явно нямаш особена представа за реалността при автомобилния пазар в България. Чудя се защо се засилваш да даваш съвети в такъв случай?![/quote]

Водим абсолютно безсмислена и безплодна дискусия, от която никой няма никаква полза. Пределно ми е ясно какво е положението с търговията на автомобили втора употреба у нас. Само, че има хора, които не са наясно (което е нормално, все пак не всеки се интересува от коли) и се хващат на въдицата авто-измамниците. Не твърдя, че колегата е от тях, но винаги е добре да се споменат някои неща, отколкото да се премълчат.
Да, напълно съм съгласен, че най-вероятно няма да му дадат да кара нито една от колите. Много е веоятно да не се съгласят и на преглед в избран сервиз. Много е вероятно и въпросните коли да са пълни с проблеми. Точно затова е хубаво да се провери какво е положението. Кое и какво може или не може. Както вече казах, изразил съм лично мнение. Дали колегата ще го вземе предвид или не, решението е негово.
Ти какво би му предложил - да плати директно някоя от колите и след това да се окаже, че към тия 10-15 хил., които е дал, трябва да прибави още толкова, че да има кола?! Защото това също е много вероятен сценарий.


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот WasteLand_TD » Пет 09 дек 2022 11:05


Колегата да има предвид, че БМВ-то 525д 197 е с по-слабия и проблемен автомат ZF 6HP21.При 530D е по-здравия 6HP28.
Да се види дали е реална година, защото това май е CCC навигация, вместо CIC.


petar_a
Мнения: 255
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот petar_a » Вто 13 дек 2022 11:16


Lexus RX300 e сериозен, надежден и доказан. Този двигател е здрав и понася газ. Не ръждясва. При желание- въздушното окачване се заменя с амортисьори. Единствените два минуса изглежда са: сравнително скъпи части и обслужването на едната глава, защото се намира в ...жабката !



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 183 госта