Некоректни автокъщи!

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
bbb12
Мнения: 124
Регистриран на: Съб 28 мар 2020 18:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот bbb12 » Съб 27 май 2023 22:22


Много лесно става врътката с километража. Миналата година си взех кола, на която отчитането на изминатите километри не работеше. Купих си нов километраж и го смених. Новият километраж беше с около 6-7 хил. км. надолу. Отивам да минавам преглед и момчето ми вика "Не можеш да минеш, предният път колата е била на повече километри". Питам го какво правим сега и той отговаря "Ами, вземи си бележка от сервиз, че са ти сменили километража и тогава няма да има проблем". Всяка гаражна фирма (сервиз) може да издаде такъв "документ".




marto0o3388
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 21 юни 2023 12:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот marto0o3388 » Сря 21 юни 2023 12:20


Автокъща "ASKO 96"

Авто-салона в София е с трагично обслужване, колите са напудрени но със страшно много проблеми. Взех един Мерцедес от тях, човека който ме обслужи беше с отвратително отношение(нагло, арогантно и в момента в който взе парите беше невъзможно да се разговаря с него - нисък, кльощав, с много къса коса (не му помня името)). Изготвянето на документите и прехвърлянето на автомобила отне 5ч и 30 мин !!! 5 Часа не можехме да прехвърлим един автомобил. При огледа на автомобила го попитах всичко дали е платено, той ми каза ДА. Малко по късно се разбра, че нямаше нищо платено. Застраховки, прегледи и данък.. нищо, като бях прекаран дори да платя данъка за предната половин година, въпреки, че собственика трябваше да си го направи..(но след 5ч и 30 мин чакане, нервите ми не издържаха и не обърнах внимание на това. Пробвали са, минал им е номера.. вината си е МОЯ ! .). Накрая колата се оказа страшен боклук и все още се чудя дали да се занимавам да я правя( проблем с мотор, SAM модула, каре, загуба на спирачна течност, стартер , климатроник, счупенa демпферна шайба и още и още)....
Затова моята препоръка е - НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА не се доближавайте дори до тази автокъща!
Хубав и успешен ден!


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот xpl0d` » Сря 21 юни 2023 12:53


Съжалявам за случката, колега...Но е трябвало да чекниш името на въпросната "автокъща"/морга в гугъл и щеше да разбереш за какво става въпрос.. От там се бяга не с 200, а с 300..


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот alpinab » Сря 21 юни 2023 13:31


Колега,

Как може сам доброволно да си дадеш парите на човек както ти сам казваш се държи арогантно и нагло. Това е просто абсурдно. Казваш му право в очите, че се е объркал яко с това отношение към човек с пари в джоба и газ към следващата обява/кола.

За съжаление все още се намират такива завършени отрепки да лъжат хората.


rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот rld » Сря 21 юни 2023 16:05


наглостта в българия е безкрайна. Така бях викал един електро техник да монтира два контакта. След като стегна мазилката, се оказа че няма ток(объркал кабелите)Дойде и го оправи и мърмореше, че нямало да дойде пак. Аз бу казах на висок глас, че няма и да го извикам повече. На което той се озъби да не съм го учел как да работи :mrgreen по автокъщите още по нагли и прости съм срещал :screwy


PROJECT_25
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 15 юни 2023 22:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот PROJECT_25 » Пет 30 юни 2023 9:57


Здравейте!Мнения за "DS Garage" Елин Пелин?Почти всичките им автомобили идват на 199 000км.Хвалят се,че продават най-много Пасати(B8),следя ги от около 2мес.,продават доста Пасатчета...


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот railfan » Пет 30 юни 2023 12:22


Гледам, че вървят около 30 хиляди. Ако ще даваш толкова пари за кола, по-добре се насочи към DasWeltAuto платформата, там поне километрите са проверени.


PROJECT_25
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 15 юни 2023 22:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот PROJECT_25 » Пет 30 юни 2023 14:45


Бюджета ми е ограничен до 32000лв.Това,което търся като екстри,в DasWelt го надхвърля(за съжаление).Като цяло,избор на автомобил от България май е "мисията невъзможна"...


lazarinnaidenov
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 11 юли 2023 9:41
Автомобил:
Двигател:

Автокъща Крис2-Враца и Крис1-Враца са измамници

Мнениеот lazarinnaidenov » Вто 11 юли 2023 9:44


Автокъща Крис2-Враца и Крис1-Враца със собственик Пламен (Пандо) са измамници. Купих си от тях втора употреба Ауди Q7 за 20 000лв и в момента ми се налага да дам още 10 000лв за да го ремонтирам. Когато го купувах бях изрично уверен, че колата е съвсем здрава.

Стойте далеч.

Л.Н


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот gogogo79 » Сря 12 юли 2023 2:35


10 к лева не са малко пари за ремонт ... Какво му е за ремонт на Ауди то ,ако не е тайна?


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1346
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот fur1ous » Сря 12 юли 2023 9:14


Само като видя "Враца" че пише и ми е достатъчно :mhihi


EvgeniiOnegin
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот EvgeniiOnegin » Сря 12 юли 2023 11:48


Аз като видя, че автоджамбаза казал, че "всичко по колата е топ" и ми е достатъчно :D


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот tonkogtd » Съб 15 юли 2023 21:22


Може ли мнение за автокъща 7cars.BG?Интересуваме как стои въпроса с услугата която предлагат,именно докарване на кола от Германия?Доволни,недоволни?Благодаря!


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот Vidol Nikolov » Нед 16 юли 2023 17:50


Българинът ще бъде доволен, когато спре да мисли, че само той е тарикат. Купувачите искат да са тарикати, ако може да е ново, без забележки и на малко километри. Видиш ли ти, колата да е за малко пари и да е топ.
Няма как да стане. Кола с история и на малко км си струва пари, обикновенно 2 пъти над пазарната и тук и там.
Никой не харизва кола на малко км, примерно 100-150 до 200, на Ганьо да се седне за 3к у лева и да се вози.
Каквото има по къщите на хората/дворовете/ и по арабските автокъщи, това се товари. Като искаме кола с история ще си платиме 2-3 пъти отгоре и няма да ревем.
Защото има автокъщи, които ти дават 1 година гаранция, не защото са балами, а защото се продават коли ъ сервизна история. Разбира се винаги има доза късмет, нови коли се чупят, техника е все пак, пък какво остава за новия стар внос на 3-5-7-10 години и повече.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Некоректни автокъщи!

Мнениеот gogogo79 » Пон 17 юли 2023 8:24


Това ,че Българинът се мисли за тарикат си е вярно... но и чужденците не са много по- различни ! Всеки си търси нещо по запазено , на малко километри и на сгодна цена. Няма драма в това . Драмата е ,че у нас държавата не се занимава с нелоялните търговски практики , които се коментират в тази тема.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo, IronMaiden и 160 госта